Stríbrné prívesky na Darkont.cz
31. 5. 2010

Black Majesty v ČR

Black Majesty, v současné době jedna z nejuznávanějších metalových skupin z australského kontinentu se vrací do české republiky s jejich novým v pořadí čtvrtým albem In Your Honour.

Po debutním albu Sands of Time’ (2003)které zaskočilo světovou heavy metalovou komunitu svoji spontanni přímočarostí obohacenou progresivními elementy a následovně kritikou velice kladně přijatým power metalovým opusem ‘Silent Company’ (2005) skupina vydala ‘Tomorrowland’ v 2007 které představili svému publiku na světově uznávaných Heavy Metalových festivalech jako Wacken Open Air(GER) Headbangers Open Air(GER) atd

Stefan Belik z Bright Eyes ohodnotil jako neuvěřitelnou kytarovou práci obou kytaristů Steveho a Hannyho, zpěváka John Cavaliere pak jako vůbec nejlepšího zpěváka Wacken Open Air 2007.

Album ‘In Your Honur’ představí ještě silnější formu skupiny než alba předcházenjící, rafinovanou kombinaci skladeb plné chytlavých melodií a nečekaných rytmických zvratů. Black Majesty podle všeho překročili vlastní stín a dle reakcí samotného vydavatele vyprodukovali zatím vůbec nejsilnější album. . Vokalista John Cavaliere vysvětluje že název alba ‘In Your Honour’ je zasvěcené jejich fanouškům kteří skupiny podporovali a stáli za ní od doby jejího vzniku. Bylo napsáno na jejich počest!”Nové album je kombinací klasického heavy metalu a expandující do power progresivních kompozic které jsou vůbec nejlepší které se nám za celou naší kariéru podařilo napsat”

Black Majesty stáli před nelehkým rozhodováním a nakonec si za producenta zvolili samotnou hlavu Masterplan Rolanda Grapowa (ex Helloween) produkovat nové album v Grapow studiích na Slovensku. Od té chvíle všichni věděli že rozhodnutí bubeníka Pavla Konvalinky nahrát bicí party u Rolanda Grapowa v létě 2009 bylo správné.

Nové album In Your Honour nám přibližuje nakažlivě chytlavé refrény, emotivní exprese, zajímavé vokální linie od neodiskutovatelně jednoho z nejlepších zpěváků jižní hemisféry Johna Cavaliere, atakující duální sola kytaristů Steve Janevskiho & Hanny Mohameda, spolehlivá baskytara Evana Harrise a fantastická technická hra bubeníka Pavla Konvalinky.

Vlivy počínaje od Iron Maiden přes Queensryche konče Helloween které se na albu promítají, spolu vytvářejí unikátní sílu skladeb. Skladba “God of War”je názornou ukázkou staré školy heavy klasického metalu, zatímco skladby jako “Far Beyond” “ Two Hearts” a “Wish You Well” představují melodickou stranu alba a kde “Break these Chains” je zdaleka nejlepší emotivní baladickou skladbou skupiny.

Představeny jsou zde skadby jako “Follow” a “End of Time” které jsou textově intrikářsky pojaty a kde veřejnost má možnost obě skladby náležitě probrat. Black Majesty vždy ukazovali svoji vášen pro hudbu kterou kterou podporují vystoupeními v Evropě, Asii a Austrálii hrající po boku skupin jako Helloween, Saxon, Paul Dianno, Edguy, Hammerfall , Dragonforce Dianno, Edguy, Hammerfall and Dragonforce které byli často zaskočeny energií skupiny.

Jako support byly přizvány skupiny KOMUNÁL a DEAD DANIELS a ještě progresivne melodicka VENEFICA / Brno a metalova uderna jistota AHARD / Ostrava.

Black Majesty Tour:
28/06/ 2010 - Exit Music Hall Chmelnice, Prague, Czech Republic
29/06/ 2010 - Melodka, Brno, Czech Republic
30/06/ 2010 - Tančírna, Ostrava, Czech Republic

www.blackmajesty.com
www.myspace.com/blackmajesty
www.nemesis-productions.eu


Zdroj: tisková zpráva kapely Black Majesty  Související články:  Komentáře:

9. 10. 2014 16:23
Aksur
Nebylo by už načase říci, že Pavel Konvalinka v Black Majesty skončil?

 Přidej nový komentář: 
Jméno:  
Text:
Opište pozpátku  
Hlavní menu
Houdek hudební nástroje - internetový a kamenný obchod
Vyhledávání
NEW komentáře
K magazínu:
Konec Rockmagu?
(15. 2. 2018 - 23:13)
Daniel Landa - Bouře
(25. 1. 2018 - 05:24)
Komentáře ke kapelám:
MAGMARR
(1. 4. 2018 - 22:38)
Progres
(12. 3. 2018 - 18:50)
Lord
(21. 2. 2018 - 08:00)
Jan Plech
(27. 1. 2018 - 10:31)
Atariband
(30. 12. 2017 - 20:11)
Reklama pro vás:
Kytary - přívěsky
Náhodný vtip
Darkont.cz
Betlémy:
Klik Klak:
Metalshop atd.
STOP VOJNĚ!:

Nejnovější kapely
Máte webovky? Vydělávejte.
Máte své webové stránky? Umístěte na nich banner našeho partnerského e-shopu Darkont.cz a vydělávejte. Více info zde.
Antikvariát:
Darkont.cz
Plastelína: