Stríbrné prívesky na Darkont.cz
26. 1. 2008

Co dělá Vladivojna La Chia

Vladivojna La Chia zažila poměrně rušné období, během kterého stihla připravit nový hudební materiál, dokončit školu, umělecky se inspirovat v New Yorku a zahájit výstavu svých obrazů v Praze. Více se dozvíte v následujícím rozhovoru, kdy se Vladivojny ptala Martina Švehlová.

Vladivojna La Chia natočila v létě 2007 čtyři nové elektro-akustické skladby (limitovaná edice), které si můžete poslechnout na www.myspace.com/vladivojna (rovněž si tam můžete prohlédnout fotografie pro obal CD , které vznikly na podzim v Brooklynu/ New York/, fotky z hostování s Lenkou Dusilovou na Manhathanu-club Don Hill a fotky ze zahájení obrazové výstavy v Praze na podporu studia nepálských mnichů.) Křest tohoto autorského mini CD proběhl 8.1. 2008 v galerii Senzor – Praha , Haštalská ul.1, - www.samaya.cz v Praze při příležitosti zahájení její autorské výstavy obrazů, tisků a komiksů nazvanou ,,Zimní obrazy", která potrvá do 1.2. 2008. Vladivojna souběžně vedle vlastní tvorby pracuje na novém materiálu s domovskou skupinou Banana a experimentálním hudebním projektu s kytaristou Amitem Chatterjee.


Po loňském vydání desky ses předvedla jako předskokanka na koncertě Marylin Mansona a Scorpions a od té doby, i přes velmi kladné reakce publika i novinářů, o tobě nebylo příliš slyšet. Čím to je?

Tak asi to bylo především tím, že jsem hned po oněch koncertech dělala diplomové zkoušky, takže jsem úspěšně dokončila pětileté studium v intermediálním ateliéru Doc. Petra Lysáčka a také jsem odjela na několik měsíců do New Yorku, kde jsem se věnovala hudbě a rozvíjela kontakty jak v hudební tak výtvarné oblasti a snažila se tak trochu pochopit ten, pro mě do té doby nedostupný a neznámý svět. Dalo mi to hodně. Ptala jsem se sama sebe jestli se vrátím se schlíplýma ušima jako malé nic a nebo ne. Překvapivě mi Amerika potvrdila, že můj vnitřní svět a víra v sebe samotnou je obrovsky důležitá a že New York má rád cokoli opravdového i bláznivého. Prostě ten svět je myslím si otevřen všemu, ale také tě klidně zaživa pohřbí, když uděláš chybný krok. Jedna velmi vlivná americká agentka z hudební sféry v USA mi nedávno napsala, ať se nevzdávám svého osobitého přístupu k hudbě a ať zůstanu soustředěná na svou vlastní cestu a nenechám se odradit. Stejně nechci být trubkou v drátěných kraťaskách s opíchaným předloktím a oslintaným krkem, která poskakuje na přání strýčka pantoflíčka a o přestávce kouše zajíce. Takže dobrý, je to dobrý :-)


Kromě hudební tvorby se věnuješ i malování. Na čem pracuješ teď?

Teď momentálně maluji sérii tzv. Pohádkových milenců a nadměrných hlav.


Plánuješ v blízké budoucnosti vydání nové desky?

Pracuji souběžně na několika projektech, včetně těch hudebních. Na přípravě nového materiálu s domovskou skupinou Banana, se kterou jsme vydali už 3 desky, také mám mnoho svého materiálu viz.ípíčko QC 2007, které ale pravděpodobně vydáno u mateřské firmy Universal nebude, protože se příliš vymyká českému standartu, no a také s Amitem Chatterjeem pracujeme na zvláštním materiálu, kde chybí už snad jen texty, na kterých jsem začala již pracovat. Hudba to je velmi jemná a náladová.
Zdroj: Tisková zpráva D Smack U Promotion


Komentáře:

Tento článek zatím nikdo nekomentoval. Buďte první!

 Přidej nový komentář: 
Jméno:  
Text:
Opište pozpátku  
Hlavní menu
Houdek hudební nástroje - internetový a kamenný obchod
Vyhledávání
NEW komentáře
K magazínu:
Konec Rockmagu?
(15. 2. 2018 - 23:13)
Daniel Landa - Bouře
(25. 1. 2018 - 05:24)
Komentáře ke kapelám:
MAGMARR
(1. 4. 2018 - 22:38)
Progres
(12. 3. 2018 - 18:50)
Lord
(21. 2. 2018 - 08:00)
Jan Plech
(27. 1. 2018 - 10:31)
Atariband
(30. 12. 2017 - 20:11)
Reklama pro vás:
Kytary - přívěsky
Náhodný vtip
Darkont.cz
Betlémy:
Klik Klak:
Metalshop atd.
STOP VOJNĚ!:

Nejnovější kapely
Máte webovky? Vydělávejte.
Máte své webové stránky? Umístěte na nich banner našeho partnerského e-shopu Darkont.cz a vydělávejte. Více info zde.
Antikvariát:
Darkont.cz
Plastelína: