15. 8. 2012

Karamel na Dočesné v ŽatciI letos bude na Dočesné fungovat hlavní scéna na tradičním místě, Náměstí Svobody. Jako první přespolní kapela vystoupí od 12 hod skupina Karamel. Karamel není žádná začínající kapela, i když jméno se mnohým rockovým fandům hned tak nevybaví. V loni oslavila a stále slaví 30 let od svého vzniku. Ten byl poněkud kuriózní.
Na počátku 80 tých let do tancovačkové skupiny Kentaur přišel kytarista a skladatel Petr Čejka. Jeho příchod oživil rozpadající se skupinu. Skupina do té doby hrávala po tancovačkách a jiných zábavách, ale s Petrem Čejkou nacvičili deset vlastních skladeb. Hned s prvním demem zabodovali přes Čejkovu známost s tehdejším rozhlasovým redaktorem P.Hannigem, a dostali šanci nahrát legální desku. Tak vznikl jejich dnes nejslavnější hit Přízrak 7. B. Ten vydržel na špici hitparády až do svého sesazení Holkami z naší školky. Skupina se zprofesionalizovala a z Kentaura se stal na popud komunistických úřadů Karamel neboť Kentaur se jim příliš nepozdával, pokud vůbec věděli co to je. Skupina se zprofesionalizovala a vydržela hrát až do období „sametu“ kdy si po jednom koncertě pro OF řekli že si dají pauzu. Pauza trvala 14 let.
To už je docela dávno. Karamel momentálně jezdí s koncertem k 30 letému výročí vzniku, ačkoli od roku 1990 do roku 2004 měli onu „menší pauzu“.
V kapele se střídali muzikanti, ale ten nejdůležitější kapelník a autor Petr Čejka, hraje a skládá pro kapelu dál. Jejich hudba je docela pestrá a hravá a zvukomalebná v aranžích. Poznávacím znamením jsou zvonivé kytary, zvukové hříčky a melodický ale šlapající rock.
Skupina má svůj typický zvuk bez ohledu na to jestli hraje staré či zbrusu nové kusy na nichž se mimo Čejky podílejí či podíleli další členové kapely.
Karamel vydal v loňském roce retrospektivní dvoualbum k 30 letům a letos by měla vyjít deska s novými skladbami. Pokud se změny v kapele usadí a bude zájem, je v plánu i zahraniční turné.
Uvidíme a uslyšíme, jak to Karamelu po 30letech hraje.

Kdy: Sobota 1. 9. 12:00
Kde: Hlavní scéna na Náměstí Svobody
Trvání: Cca 60 minut

Jiří Navrátil  Související články:  Komentáře:

Tento článek zatím nikdo nekomentoval. Buďte první!

 Přidej nový komentář: 
Jméno:  
Text:
Opište pozpátku  
Hlavní menu
Houdek hudební nástroje - internetový a kamenný obchod
Vyhledávání
NEW komentáře
K magazínu:
Konec Rockmagu?
(15. 2. 2018 - 23:13)
Daniel Landa - Bouře
(25. 1. 2018 - 05:24)
Komentáře ke kapelám:
MAGMARR
(1. 4. 2018 - 22:38)
Progres
(12. 3. 2018 - 18:50)
Lord
(21. 2. 2018 - 08:00)
Jan Plech
(27. 1. 2018 - 10:31)
Atariband
(30. 12. 2017 - 20:11)
Reklama pro vás:
Kytary - přívěsky
Náhodný vtip
Darkont.cz
Betlémy:
Klik Klak:
Metalshop atd.
STOP VOJNĚ!:

Nejnovější kapely
Máte webovky? Vydělávejte.
Máte své webové stránky? Umístěte na nich banner našeho partnerského e-shopu Darkont.cz a vydělávejte. Více info zde.
Antikvariát:
Darkont.cz
Plastelína: