Reklama
9. 5. 2016

Psychedeličtí The Underground Youth poprvé v Praze. Smrad cigaret a předměstí Manchesteru přivezou následovníci Joy Divison.

V pražském Rock Cafe se 11. května v rámci projektu New Wave Praha, který se zaměřuje na kapely, které se v Praze představují poprvé, vystoupí jedna z nejzásadnějších britských undergroundových kapel The Undergound Youth z Manchesteru.

 

            Esenciální inspirací frontmana kapely jsou Bob Dylan a Nick Cave. The Underground Youth přivezou do Prahy spojení shoegaze, psychedelic rocku a post rocku. Smrad cigaret a alkoholu, roztrhané punčochy a postavy zahalené tajemstvím. Chuť předměstí Manchesteru roku 2016 ale i roku 1976, kdy ve stejném městě vznikli Joy Division, přiveze frontman a zakladatel kapely Craig Dyer se svou ženou Olyou (bicí) a kytaristou Tomem. Jejich až loureedovské album Mademoiselle z roku 2010 zaznamenal široký počet posluchačů alternativní hudební scény po světě. Nezastavitelný kolos, který odmítá být ignorován, není chápán masou, je melancholický, povznášející a motivující ohlásil turné 40 koncertů po Evropě. The Underground Youth se jeví jako jedna z nejtalentovanějších kapel už tak neuvěřitelné anglické psychedelické scény. Koncert podpoří Peter Pan Complex.

 

Od svých 16 let psal frontman amatérskou poezii a když poprvé uslyšel Boba Dylana došlo mu, že nepotřebuje víc než pár akordů za sebou, aby mohl poezii transformovat do skladeb. V roce 2008 začal pak Craig Dyer původem ze severní Anglie z města Blackpool nahrávat první dema doma. Skrz kamaráda se setkal s Tomem (původně z Liverpoolu), který začal hrát v The Underground Youth na kytaru, na bicí (na floor tom a virbl) hraje jeho tajemná a nádherná žena Olya původem ze Sibiře. Název The Underground Youth byl původně názvem jedné z prvních Craigových básní. The Underground Youth jsou někde mezi psychedelickým rockem, post punkem, temnoutou a filmem, Craigův tvořící pocit svobody přichází dle jeho slov někde uprostřed noci, kdy v temnotě a tichu začíná z ničeho vznikat něco.

 

V roce 2013 podepsali The Underground Youth smlouvu s Fuzz Club Records, kdy začaly pod labelem postupně znovu vycházet jejich desky. Morally Barren a Voltage vyšly původně v roce 2009, Mademoiselle a Sadovaya v roce 2010, Delirium a Low Slow Needle EP v roce 2011. V roce 2015 pak vyšla poslední deska Haunted s již těžkým až depecháckým zvukem. Craig dělal dříve kopie alb sám a posílal je poštou lidem, kteří se k němu dostali online. Pak všechnu hudbu uploadoval na internet, aby se mohla dostat ke komukoli. Později došlo ke spojení s novým labelem Fuzz Club Records. Desky byly původně nahrávány a vydávány na vinylech.

 

Koncert The Undergound Youth příváží agentura Everything Goes. “Vidím to jako zásadní objev alternativní scény” říká Michael Tardík.

 

 

THE UNDERGROUND YOUTH

support: Peter Pan Complex

11.5.2016 - ROCK CAFÉ

Vstupenky v předprodeji: 300 Kč

FB event: https://www.facebook.com/profile.php?id=976338435782820&fref=ts

Předprodej goout: https://goout.cz/cs/koncerty/the-underground-youth+support-peter-pan-complex/fkxhb/#%22T%22:%2211.5.2016_20:30%22


Darkont.cz

Komentáře:

Tento článek zatím nikdo nekomentoval. Buďte první!

 Přidej nový komentář: 
Jméno:  
Text:
Opište pozpátku  
Hlavní menu
Houdek hudební nástroje - internetový a kamenný obchod
Vyhledávání
NEW komentáře
K magazínu:
Komentáře ke kapelám:
Ortel
(20. 11. 2017 - 23:51)
Kiss Revival Praha - Official
(3. 11. 2017 - 16:14)
3-IRON
(18. 10. 2017 - 07:40)
D. Rock
(27. 8. 2017 - 10:09)
Cimrmanovo Torzo
(8. 8. 2017 - 09:40)
Reklama pro vás:
Kytary - přívěsky
Náhodný vtip
Darkont.cz
Betlémy:
Klik Klak:
Metalshop atd.
STOP VOJNĚ!:

Autodoc.cz
https://www.AutoDoc.CZ
Nejnovější kapely
Hledáme !
Hledáme redaktory, kteří by měli zájem dělat rozhovory či recenze CD.
kontaktujte nás zde...
Máte webovky? Vydělávejte.
Máte své webové stránky? Umístěte na nich banner našeho partnerského e-shopu Darkont.cz a vydělávejte. Více info zde.
Máte své CD?
Vydala vaše kapela vlastní CD? A chcete aby se o něm vědělo? Pošlete nám ho k recenzi.
Kontaktujte nás!
Antikvariát:
Darkont.cz
Punkshop:
Plastelína:
Odkazy

Hudební inzerce