Stríbrné prívesky na Darkont.cz
10. 5. 2011

Rockaréna-Líheň už má svého vítěze!

Velkým finále skončilo v sobotu klání čtyř set přihlášených kapel do soutěže amatérských hudebníků Rockaréna-Líheň 2011. Moravský souboj čtyř finalistů vyhráli rockově našlápnutí The Pant z Břidličné, kteří se během roku představí publiku na deseti velkých akcí po celé republice.

V prvním ročníku soutěže Rockaréna-Líheň se letos spojila populární live soutěž amatérských československých hudebníků Radegast Líheň pod taktovkou havířovské Viking agency a mediální soutěž Rockaréna rádia Hey a portálu Rock.cz.

Zdvojnásobil se tak nejen počet přihlášených, ale rovněž se musely kapely ještě více snažit o postup do Velkého finále a boj o atraktivní ceny. „Velké finále bylo koncertním zakončením půlroční práce mnoha lidí na tomto projektu a tak si sobotní koncert v klubu Garage v Ostravě-Martinově užili nejen hudebníci a návštěvníci, ale i pořadatelský tým. Všechny kapely předvedly své maximum a odborná porota, tentokrát desetičlenná, měla opravdu co dělat. Přesto došlo k poměrné shodě výsledků,“ prohlásil za pořadatele produkční soutěže Radek Vampola z Viking agency. Po vystoupení čtvrtého soutěžícího se začaly sčítat hlasy a hned po vystoupení prvního hosta – vítěze předchozího ročníku soutěže Rockaréna – ostravské party Fiha a před druhým hostem – vítězem Radegast Líhně – CrashRoad, došlo k předání cen. Nejvíce se nakonec radovali The Pant z Břidličné, kteří díky svému úspěchu absolvují hned deset vystoupení na atraktivních festivalech po celé republice a po náročné sezóně se budou rekreovat v italském letovisku Gargano se stejnojmennou cestovní kanceláří.

Na druhém místě se umístili po dlouhé době zástupci Havířova, rodného města soutěže. Z téměř desítky přihlášených havířovských kapel až do finále a na konečné druhé místo vystoupala skupina Porcelainepeople. Zahraje si na třech akcích a získala týdenní prostor ve studiu Woodman pro natočení demosnímku. Třetí místo vybojovali Fall a Prey z Brna, kteří o chlup předčili čtvrté Off Axis z Frenštátu pod Radhoštěm. Přesto budou odměněny obě kapely. „Bylo nám líto bramborového čtvrtého místa, proto i pro něj máme připraveno jedno vystoupení v Ostravě. Off Axis ale odjížděli určitě spokojeni – stali se rovněž vítězem soutěže hlasujících fanoušků na Rock.cz a k odměnám tak získali kontrakty na vystoupení na prestižních festivalech Sázava fest a Rock forPeople a k šek k nákupu hudebního vybavení v hodnotě dvacet tisíc korun,“ dodávají pořadatelé.

První ročník spojený ze dvou soutěží skončil nárůstem přihlášených i značným ohlasem ze strany soutěžících kapel a jejich fanoušků. Počtem skupin se zařadil mezi největší v České republice, svým systémem pak velmi ojedinělým. „Jsme rádi, že jsme soutěž opět posunuli dál a těšíme se na další ročník. Máme nabídky ze strany dalších klubů, které by se rády do soutěže zapojily a už v následujících týdnech začneme řešit, jak dál. Klasickým problémem všech podobných aktivit jsou finanční prostředky, kterých ubývá, zatímco rostoucí soutěž jich vyžaduje stále více. Pevně věříme, že se v jedenáctém roce konečně najde silný generální partner, který soutěž podpoří a posune ji ještě dál,“ uzavírají Vikingové letošní Rockarénu-Líheň.

  Související články:  Komentáře:


 Přidej nový komentář: 
Jméno:  
Text:
Opište pozpátku  
Hlavní menu
Houdek hudební nástroje - internetový a kamenný obchod
Vyhledávání
NEW komentáře
K magazínu:
Konec Rockmagu?
(15. 2. 2018 - 23:13)
Daniel Landa - Bouře
(25. 1. 2018 - 05:24)
Komentáře ke kapelám:
Progres
(12. 3. 2018 - 18:50)
Lord
(21. 2. 2018 - 08:00)
Jan Plech
(27. 1. 2018 - 10:31)
Atariband
(30. 12. 2017 - 20:11)
Ortel
(28. 11. 2017 - 20:55)
Reklama pro vás:
Kytary - přívěsky
Náhodný vtip
Darkont.cz
Betlémy:
Klik Klak:
Metalshop atd.
STOP VOJNĚ!:

Nejnovější kapely
Máte webovky? Vydělávejte.
Máte své webové stránky? Umístěte na nich banner našeho partnerského e-shopu Darkont.cz a vydělávejte. Více info zde.
Antikvariát:
Darkont.cz
Plastelína: