Stríbrné prívesky na Darkont.cz
24. 11. 2012

Skupina Kabát vyráží na jaře 2013 na turné s Big Bandem

Tisková zpráva                           23.11.2012

 

Abychom se zařadili do klišé a nevyčnívali, přilákali více fanoušků, vzbudili lehkou paniku, ale zase až tak moc nelhali, tak slyšte: Toto je zaručeně jedno z předposledních Turné skupiny Kabát! Tím jsme to odlehčili, pousmáli jsme se nad některými projekty z posledních let, a teď … S ohledem na snahu přinášet něco nového a nenudit, jsme přichystali projekt, ve kterém dojde ke spojení s velkým Big Bandem!

Po zralé úvaze se Kabát rozhodl použít na živo „dechy“. Ten nápad je zde již dlouho a vyplývá i z faktu, že se dechové nástroje často objevují v jeho nahrávkách. Nejde tedy o snahu překvapit za každou cenu, ale o spontánní nápad. Kapela si uvědomila, kolik jejích písní obsahuje tyto atributy, a co by se stalo, kdyby se z toho udělal fór, a v důsledku třeba polovina koncertu. Chuť mít živé dechy na koncertě je tu dávno, ale teď se to myšlenkově celé posunulo o kus dále! Ano, jde to obejít pomocí různých playbacků a mašinek, ale to prostě není ono. Živý Big Band… to je nenapodobitelná hudební hmota!

Unikátnost projektu spočívá mimo jiné v tom, že kvůli atmosféře se scéna promění do stylu třicátých let, do designu legendárních klubů a kabaretů z doby, kdy je navštěvovali Al Capone a jemu podobní „hejskové“ (doba americké prohibice). Jde o okázalost a pompu, neměly by chybět ani krásné tanečnice v dobových kostýmech. Ty doplní veškeré atributy, které jsou pro Kabát typické - bohaté videoprojekce, velkolepě pojatá světla, pyrotechnika, atd. o nový, živý rozměr scény.

Celý projekt je v podstatě volným pokračováním projektu Banditi di Praga, kapela se obrazně řečeno posune v čase o již zmíněných 30 let od původních Banditi di Praga. Spojení dvou rozličných žánrů není světový originál, ale přináší skvělý hudební zážitek!
Projekt se v tichosti připravuje přibližně čtyři roky a zkoušky jednoznačně potvrdily, že je to krok správným směrem a že toto spojení je mnohem více dynamické, než všemi očekávaná, mnohokráte prezentovaná, ale bohužel ne vždy vydařená spojení se symfonickým orchestrem!

Kabát samozřejmě nabídne své největší hity, objeví se i v posledních letech méně hrané skladby, ve kterých se už objevily atributy Big Bandu a Dixilandu, byť třeba v menším měřítku.
Turné bude probíhat v halách a na zimních stadionech. Jde o šest exkluzivních koncertů v ČR a tři koncerty na Slovensku.

A na závěr co říká sama kapela: „Fanoušci Kabátu se nemusejí ničeho obávat. Nejde v žádném případě o hokus pokus za každou cenu. Trumpety používáme dávno a spojením s Big Bandem to celé dostalo nový grády. Kabát si hraje to svý a Big Band se k nám přidá. Nesnažili jsme se, po dohodě s klukama co psali noty pro dechaře, o přearanžování Kabátu do swingového kabátu, ale Big band funguje jako další dimenze, kterou si normálně na svých koncertech z mnoha nejen praktických důvodů nelajsneme.“


Termíny Turné 2013:

24.4.Pardubice - ČEZ Aréna
27.4.Olomouc – Zimní stadion
30.4.Ostrava – ČEZ Aréna
2.5.Košice – Steel Arena
4.5.Zvolen – Zimný štadión
7.5.Bratislava - Incheba
9.5.Brno – BVV – Pavilon „P“
11.5.Plzeň– ČEZ Aréna
14.5.Praha – O2 Aréna

 

Kontakty

Skupina Kabát: http://www.kabat.cz, management: Radek Havlíček, radek@pink-panther.cz

Mediální servis: 2media.cz, s.r.o., Pařížská 13, Praha 1, http://www.2media.cz
http://www.facebook.com/2media.cz


  Související články:  Komentáře:

Tento článek zatím nikdo nekomentoval. Buďte první!

 Přidej nový komentář: 
Jméno:  
Text:
Opište pozpátku  
Hlavní menu
Houdek hudební nástroje - internetový a kamenný obchod
Vyhledávání
NEW komentáře
K magazínu:
Konec Rockmagu?
(15. 2. 2018 - 23:13)
Daniel Landa - Bouře
(25. 1. 2018 - 05:24)
Komentáře ke kapelám:
MAGMARR
(1. 4. 2018 - 22:38)
Progres
(12. 3. 2018 - 18:50)
Lord
(21. 2. 2018 - 08:00)
Jan Plech
(27. 1. 2018 - 10:31)
Atariband
(30. 12. 2017 - 20:11)
Reklama pro vás:
Kytary - přívěsky
Náhodný vtip
Darkont.cz
Betlémy:
Klik Klak:
Metalshop atd.
STOP VOJNĚ!:

Nejnovější kapely
Máte webovky? Vydělávejte.
Máte své webové stránky? Umístěte na nich banner našeho partnerského e-shopu Darkont.cz a vydělávejte. Více info zde.
Antikvariát:
Darkont.cz
Plastelína: