Stríbrné prívesky na Darkont.cz
4. 12. 2011

100 Zvířat - rozhovor

Skupina Sto zvířat má za sebou již více jak 1200 koncertů a festivalů v Čechách, desítky koncertů v zahraničí a dvouměsíční turné po USA. Na podzim 2010 oslavila své 20. narozeniny. A letos na podzim nám připravila opravdovou koncertní lahůdku – jede totiž společné turné se stylově spřízněnými Polemic. A to je důvod kapelu trochu vyzpovídat.Ahoj, má první otázka se hned bude týkat již zmíněného turné. Kdo byl iniciátorem tohoto skvělého nápadu?
O společném turné s Polemikem jsme uvažovali už dlouho, protože se známe opravdu velice dlouho, ještě z dob, kdy jsme každý ve své části tehdejšího Československa zkoušeli hrát SKA. Nápad na SKAmarádění Tour zřejmě přišel z obou stran najednou…

Předpokládám, že koncertní set se bude skládat z prověřených pecek. Přesto – chystáte něco speciálního například mě napadá nějaká společná skladba s Polemic nebo zajímavý host?
Samozřejmě, že obě party si připravily hodinové sety plné svých ověřených hitů. A tak uslyšíte např. Ja som to vedel, Komplikovaná nebo Nikdy nic nebylo a Nejkratší cestu. Společně hrajeme uprostřed koncertů dnes již legendární píseň Rudie message you od skupiny Specials.

Můžeme se z turné těšit třeba na nějaké koncertní společné DVD?
Jelikož Polemic i Zvířata letos vydali alba, na společné DVD zatím nepomýšlíme.

Jako poslední CD nosič jste vydali v březnu 2011 záznam s názvem STO ZVÍŘAT – STO DVACET! Chystáte se v brzké době na nějakou studiovou nahrávku?
Pokud zrovna nesedíme v autě, které jede na některý z našich koncertů, usilovně chystáme písničky na nové album, které bychom rádi vydali příští rok. Zatím je vše ve stádiu demosnímků a hádek, která písnička je lepší…

Máme za sebou festivalové léto, kterému občas počasí moc nepřálo. Na jakých festivalech jste letos zahráli a kde se vám hrálo nejlíp ?
Je fakt, že letošní prázdninová obloha příliš festivalům nepřála, my jsme ale vlastně nakonec zažili jen pár slejváků. Hráli jsme jako každý rok na cca 30 festivalech , z nichž ty nejoblíbenější jsou určitě ty velké: Rock for people, Trutnov Open air, Sázavafest, Votvírák, Mighty Sounds, tak i ty menší: Keltská noc, Natruc Kolín, Rychtář Hlinsko a další.

Velice často koncertujete v zahraničí ať už v Německu, Francii, Švýcarsku a máte za sebou i úspěšné dvouměsíční turné po USA. Kde se vám hrálo nejlíp a jestli můžete případně srovnat s hraním u nás.
Do ciziny jsme jezdili hlavně v polovině devadesátých let a mně osobně to nejvíc bavilo na jihu Francie a nebo ve velkých městech USA , které jsem znal jenom z filmů a najednou jsme stáli na podiu klubů, v jejichž šatnách byly na zdi podpisy muzikantů z Nirvany nebo Rolling Stones. Fanoušci v cizině byli v té době rozjetější a otevřenější než u nás , ale myslím že už jsme je dohnali.

Pamatuji se jak jsem na začátku devadesátých let začal kamarádům nosit první nahrávky dnes tolik oblíbeného stylu SKA. Vy patříte k průkopníkům tohoto stylu u nás. Zavzpomínejte trochu , jaké to bylo prošlapávat cestičku tomuto stylu u nás.
Byla to velká legrace, dokonce ani hudební novináři a kritici nevěděli co to ska je, když jsme to měli napsaný na plakátě, měli všichni pocit, že jsme nějaký sportovní klub, něco jako CSKA Moskva. Ale vlastně ani my jsme na začátku nevěděli, co to vlastně hrajeme. Jen nás bavilo, když tam byla kytara na druhou dobu, poskakující bicí a saxofon.

Kromě Polemic je na naší česko-slovenské scéně spousta dalších ska kapel. Předpokládám, že nejenom ska, ale například i punk, rockabilly scénu sledujete. Zaujaly vás některé mladší kapely?
Pochopitelně se s ostatními služebně mladšími kapelami potkáváme, z těch zkušenějších máme rádi Fast food orchestra, Prague conspiracy, z těch mladých zajímavě znějí Pub animals nebo třeba Basta fidel. Já sám jsem leta hrál na bicí v rockabilly legendě Bobcats, takže současní Green monsters nebo Mordors gang mi přijdou v pohodě.

Máte za sebou už opravdu hodně koncertů a jistě mnoho splněných muzikantských přání. Ale každý muzikant má určitě svůj nesplněný sen. Je nějaký interpret, nebo kapela se kterou by jste si chtěli zahrát společný koncert?
V těch snových rovinách bychom určitě rádi hráli se Stingem nebo Madness. Ale vlastně nám bude stačit, když to ještě pár let bude fungovat.

Děkuji za rozhovor. Nezbývá, než popřát ať se turné vydaří. Určitě se na něm uvidíme!
Autor článku: Pigeon  Související články:  Komentáře:

Tento článek zatím nikdo nekomentoval. Buďte první!

 Přidej nový komentář: 
Jméno:  
Text:
Opište pozpátku  
Hlavní menu
Houdek hudební nástroje - internetový a kamenný obchod
Vyhledávání
NEW komentáře
K magazínu:
Konec Rockmagu?
(15. 2. 2018 - 23:13)
Daniel Landa - Bouře
(25. 1. 2018 - 05:24)
Annabel - rozhovor
(11. 1. 2018 - 23:13)
Komentáře ke kapelám:
Progres
(12. 3. 2018 - 18:50)
Lord
(21. 2. 2018 - 08:00)
Jan Plech
(27. 1. 2018 - 10:31)
Atariband
(30. 12. 2017 - 20:11)
Ortel
(28. 11. 2017 - 20:55)
Reklama pro vás:
Kytary - přívěsky
Náhodný vtip
Darkont.cz
Betlémy:
Klik Klak:
Metalshop atd.
STOP VOJNĚ!:

Nejnovější kapely
Máte webovky? Vydělávejte.
Máte své webové stránky? Umístěte na nich banner našeho partnerského e-shopu Darkont.cz a vydělávejte. Více info zde.
Antikvariát:
Darkont.cz
Plastelína:

TOPlist