Stríbrné prívesky na Darkont.cz
6. 5. 2012

999 – Písek - 14.4.2012 - reportáž

Jednou ze zastávek mini tour skupiny 999 po České republice byl sobotní koncert v Divadle Pod čarou v Písku. Devítky v našich končinách moc často nekoncertují a to byl pádný důvod se akce zúčastnit.

999 – Písek 14.4.2012

Kapela jela tour společně s E!E s tím, že se na každé zastávce přidala jedna nebo dvě kapely. Celkem mělo mini tour čtyři zastávky. Volba místa i čas konání v sobotu bylo ideální a tak není divu, že se akce dočkala velké odezvy a klub byl zaplněn velice solidně.


Jako první před ne ještě zcela zaplněný klub nastoupila kapela Vision Days. Jejich set trval čtyřicet minut, projeli tedy jen ty nejzásadnější hitovky ze svého koncertního setu a byl konec. Podle reakce publika bylo jasné, že nejen já bych si rád ještě aspoň tři skladby dal navrch, ale časový plán se musel dodržet.


Jako druhá kapela nastoupili Qýchodu. To je kapela jejíž dvě nahrávky na kazetách Všechno už je v prdeli a Zkažená hrachová kaše byly a jsou klenoty mého archívu a jsou již řádně obehrané. V době vydání těchto kazet jsem je viděl jednou živě a znovu až teď. Těšil jsem se tedy jako malý kluk. A Qýchodu mě rozhodně nezklamali. Moc konkrétního k jejich setu asi nenapíšu, protože jejich nové cd, které pochopitelně patřilo k páteři jejich setu, jsem si zakoupil až zde. Jedinou vadou na kráse byly technické problémy kytaristy ( Bakča pohotově zapůjčil své kombo a jelo se bez problémů dál ) a stejně jako u Vision Days zkrácený set. Celkově musím říct, že jsem z jejich punku, který je říznutý "androšem" byl nadšený. Legenda mě prostě nezklamala....paráda. Jen musím koncert Qýchodu v no nejbližší době navštívit znovu a pořádně si vychutnat nezkrácený set, kde hrají i více songů z výše uvedených dvou kultovních kazet.


Jako třetí v pořadí nastoupili legendární E!Ečka. Kapela se setkala s maximálním možným ohlasem hlavně u mladší části návštěvníků, pogovalo se opravdu jako o život. A hlavně to vypadá, že se brzy konečně po letech dočkáme i nového alba a tím kýžené obnově koncertního repertoáru. I když kdo si rád neposlechne jejich legendární songy, že? Jinak k tomu není co dodat - E!Ečka jsou starý páky a nikdy nezklamou.


A po nezbytných přípravách přichází další starý páky, tentokrát až z Londýna a to legenda z největších - 999. Jsou to už pánové v letech, ale na koncertním nasazení to vůbec nebylo znát - naopak. Rozjeli to jako za mlada někde v londýnském klubu. Hitovka střídala hitovku, pánové řádili na podiu jako v 77 a vůbec bylo vidět, že se jim v České republice moc líbí. Zvláště si před koncertem v hospůdce pochvalovali zdejší pivo a anglické označili slovem piss, což je pro naše dobré pivo pochvala z největších. Ze všech členů kapely doslova sálalo nadšení, radost z hraní a pozitivní energie. Není tedy divu, že publikum se dostalo do varu po prvním hrábnutí do strun. Absolutním vrcholem byla písnička Homicide ( tento song u nás proslavili právě E!Ečka jako píseň Humusák ) a tak není divu, že ji kapela dala hned dvakrát. Vždy s asistencí E!Eček za mikrofonem. A nejenom jich - na podiu zpívala a řádila i pořádná horda nadšených fanoušků a fanynek. Sál doslova vařil a nedovedu si představit lepší závěr koncertu. Devítky ukázaly, že rozhodně nepatří do starého železa a dokážou se pořádně rozparádit!


Z akce jsme tedy celá osádka naší výpravy odjížděli nadšení a ti kdo nedorazili můžou jenom hořce litovat. Závěrem bych chtěl poděkovat Petru Růžičkovi a jeho ANK za zprostředkování skvělého zážitku!!!
Autor článku: Pigeon


Komentáře:

Tento článek zatím nikdo nekomentoval. Buďte první!

 Přidej nový komentář: 
Jméno:  
Text:
Opište pozpátku  
Hlavní menu
Houdek hudební nástroje - internetový a kamenný obchod
Vyhledávání
NEW komentáře
K magazínu:
Konec Rockmagu?
(15. 2. 2018 - 23:13)
Daniel Landa - Bouře
(25. 1. 2018 - 05:24)
Annabel - rozhovor
(11. 1. 2018 - 23:13)
Ruští Blind Ivy poprvé v ČR!!
(28. 12. 2017 - 07:55)
Komentáře ke kapelám:
Jan Plech
(27. 1. 2018 - 10:31)
Atariband
(30. 12. 2017 - 20:11)
Ortel
(28. 11. 2017 - 20:55)
Kiss Revival Praha - Official
(3. 11. 2017 - 16:14)
3-IRON
(18. 10. 2017 - 07:40)
Reklama pro vás:
Kytary - přívěsky
Náhodný vtip
Darkont.cz
Betlémy:
Klik Klak:
Metalshop atd.
STOP VOJNĚ!:

Nejnovější kapely
Máte webovky? Vydělávejte.
Máte své webové stránky? Umístěte na nich banner našeho partnerského e-shopu Darkont.cz a vydělávejte. Více info zde.
Antikvariát:
Darkont.cz
Plastelína:

TOPlist