Stríbrné prívesky na Darkont.cz
13. 3. 2013

Abstract Essence - Love Enough

Koncepční, chytré, dospělé. Taková přídavná jména se objevují v tiskové zprávě, vydané k nové desce Abstract Essence. Ta se jmenuje Love Enough a vychází pod křídly Metalgate records.

Nutno dodat, že tentokrát měla tiskovka na takové přídomky a na velkohubá prohlášení právo, protože deska je to nadmíru vyvedená. Kapela zde opět mixuje všechny myslitelné tváře metalu se špetkami jiných stylů a vytváří opravdu pestrou směs, která přesto nepostrádá svou vlastní osobitost.

To, že se nejedná o obyčejné album, potvrzuje už grafické zpracování CDčka. To je totiž ukryté v digipacku, který v sobě skrývá booklet s texty, ale také s vyvedenými ilustracemi ke každé skladbě. Právě díky spojení textů a kreseb vám dojde smysl celého alba.

Deska je totiž příběhem zamilovaného páru, který se dostane na šikmou plochu. Kapela ho sleduje od dětství až po smrt a nevyhýbá se ani brutalitě a erotice (spíš naopak). Nečekejte tedy žádnou hollywoodskou romantiku.

O hudbě už jsem psal v úvodu, ale chtělo by to trochu rozvést. Autorem (popř. spoluautrem) všech skladeb je klávesista Jan Pavlůsek a právě jeho klávesy dodávají hudbě skupiny jiný rozměr. Dobře totiž dokreslují už tak povedenou atmosféru Abstract Essence a dají se z nich vyloudit jak různé elektronické zvuky, tak také například klasické hammondky.

Podobný rejstřík má také zpěvák a textař kapely, Ondráš Zbránek. Ten se ale obejde bez jakýchkoliv externích zařízení a se svými hlasivkami obsáhne úplně vše od klidného zpěvu po grindový řev a vždy zní úplně jinak.

Kapela klade důraz také na kvalitu instrumentální stránky, takže se dočkáme pár sól a různých meziher. Dočkáme se zde jak progrese, tak také návratů do minulosti, jak tomu je v úvodní písni Rock’n’roll Soul.

Pokud máte silný žaludek a slabost pro exktrémnější stránky metalu, nenechte si desku ujít. Obsahuje totiž padesát minut toho nejlepšího, co v tomto oboru Česko nabízí.


Interpret:Abstract Essence
Album:Love Enough
Počet stop:11
Rok vydání:2012
Vydavatelství:Metalgate records


Autor článku: šrája

Darkont.cz

Komentáře:

Tento článek zatím nikdo nekomentoval. Buďte první!

 Přidej nový komentář: 
Jméno:  
Text:
Opište pozpátku  
Hlavní menu
Houdek hudební nástroje - internetový a kamenný obchod
Vyhledávání
NEW komentáře
K magazínu:
Konec Rockmagu?
(15. 2. 2018 - 23:13)
Daniel Landa - Bouře
(25. 1. 2018 - 05:24)
Komentáře ke kapelám:
MAGMARR
(1. 4. 2018 - 22:38)
Progres
(12. 3. 2018 - 18:50)
Lord
(21. 2. 2018 - 08:00)
Jan Plech
(27. 1. 2018 - 10:31)
Atariband
(30. 12. 2017 - 20:11)
Reklama pro vás:
Kytary - přívěsky
Náhodný vtip
Darkont.cz
Betlémy:
Klik Klak:
Metalshop atd.
STOP VOJNĚ!:

Nejnovější kapely
Máte webovky? Vydělávejte.
Máte své webové stránky? Umístěte na nich banner našeho partnerského e-shopu Darkont.cz a vydělávejte. Více info zde.
Antikvariát:
Darkont.cz
Plastelína:

TOPlist