Reklama
21. 7. 2016

AC/DC - Praha, Letňany 22.5.2016

Ani jsme se nenádali a největší koncertní událost roku 2016 je za námi. Prožili jsme si téměř půl roku v očekávání, neúprosného těšení se na obří akci, pořádanou v neobvykle velikém formátu na letňanském letišti v Praze, ale také nedlouho před koncertem, oprávněných obav ohledně změny zpěváka.


Jak jistě víte, původní zpěvák Brian Johnson si při automobilových závodech poškodil sluch a hrozilo, že zcela ohluchne, proto nemohl dále pokračovat v rozjetém turné k desce Rock or Bust. S pomocnou rukou přispěchal frontman kapely Guns ´n Roses, Axl Rose. No opravdě nikdo z věrných fandů AC/DC se na tuto skutečnost nevářil s nadšením, ale letňanské vystoupení AC/DC nás přesvedčilo, že jsme nespali hrůzou ze změny frontmana, naprosto zbytečně. Nějakou dobu před konáním akce samotné se na našem největším, nejmenovaném, beatovém rádiu rozeběhlo hlasování o předkapelu pro AC/DC. Z mnoha nominovaných se do finále probojovali pražští, nadějní muzikanti s kapelou Doctor Victor. Jejich set začal v pět hodin a trval téměř tři čtvrtě hodiny. Během tak krátké doby, ale stačili předvést famózní, energickou show a bylo patrno, že byli vybrání právem, a nezbývá než jim vyjádřit velikou poklonu! Australští elektrikáři si přivezli americkou grupu Tyler Bryant a The Shakedown. Jim byla vyměřena hodinka mezi půl sedmou a půl osmou hodinou večerní a jejich vystoupení předvařilo čekající dav hlavním hvězdám večera.

Rozpálení fanoušci po druhé předkapele čekali obvyklé, zdlouhavé přestavování pódia a více než pověstný, pozdní přícho Axl Rose. Nutno říci, že jsme byly v šoku, když přesně v osm večer dopadl na pražské letňany meteorit AC/DC a rozezněl své vystoupení, úvodní skladbou Rock or bust.

Šedesáti tisícový dav šílel nadšením a bylo slyšet, jak všem spadl veliký kámen ze srdce, když poprvé uslyšeli skvělý hlas Axla Rose.

Během dvou a půl hodinového vystoupení kapela předvedla svůj obvyklý set list, v němž nechyběly skladby Whole Lotta Rosie, Touch too much, Shoot to thrill, Back in black. Celé obecenstvo ale s nadšením očekávalo klasicou scénu snášejícího se zvonu a pecky Hells Bells a ve chvíli, kdy se dostala na řadu, dav doslova šílel, ale to už bylo jasné, že koncert je naprosto sto procentní, bez nejmenších chybiček. Po setmění nás ještě australané vystrašíly projekcí bouřkových blesků za doprovodu úžasné písničky Thunderstuck. Své vystroupení AC/DC zakončili hitem Highway to Hell a na rozloučenou nás potěšili třemi přídavky a ohňostrojem. Nejen za sebe musím napsat, že na tuhle skvělou akci budu ještě dlouho vzpomínat, přesto že z původní sestavy byl na pódiu pouze Angus Young, neztratila nic ze svých věhlasných kvalit, protože Anguse doprovázeli výborní muzikanti a profesionálové! Zlí jazykové, ti kteří horlivě vraceli vstupenky, tvrdili, že na revival si mohou zajít kdykoliv, což je sice pravda, ale pravděpodobně si již nebudou moci zajít na takhle povedenou, původní show, byť v pozměněné sestavě.

No a na závěr bych ještě chtěl věnovat několik slov pořádající agentuře Live Nation, jenž bravurně zvládla svůj nelehký úkol, ukočírovat a napojit šedesát ticíc rockerů, jen si mohli odpustit bezkontaktní platby, které nás stejně postavily do dlouhých front na vyřízení karty a následné dobíjení kreditu…Na viděnou v pekle (nebo kotli)
Autor článku: Miras  Související články:  Komentáře:

Tento článek zatím nikdo nekomentoval. Buďte první!

 Přidej nový komentář: 
Jméno:  
Text:
Opište pozpátku  
Hlavní menu
Houdek hudební nástroje - internetový a kamenný obchod
Vyhledávání
NEW komentáře
K magazínu:
Konec Rockmagu?
(15. 2. 2018 - 23:13)
Daniel Landa - Bouře
(25. 1. 2018 - 05:24)
Komentáře ke kapelám:
MAGMARR
(1. 4. 2018 - 22:38)
Progres
(12. 3. 2018 - 18:50)
Lord
(21. 2. 2018 - 08:00)
Jan Plech
(27. 1. 2018 - 10:31)
Atariband
(30. 12. 2017 - 20:11)
Reklama pro vás:
Kytary - přívěsky
Náhodný vtip
Darkont.cz
Betlémy:
Klik Klak:
Metalshop atd.
STOP VOJNĚ!:

Nejnovější kapely
Máte webovky? Vydělávejte.
Máte své webové stránky? Umístěte na nich banner našeho partnerského e-shopu Darkont.cz a vydělávejte. Více info zde.
Antikvariát:
Darkont.cz
Plastelína:

TOPlist