Stríbrné prívesky na Darkont.cz
1. 1. 2015

AC/DC - Rock or bust

V předvánočním čase nám vyšla další pecka světového formátu. Bude pevná jako skála, nebo přijde krach? Že by pánové měli obavy z uvedení alba, na kterém se kvůli své nemoci nepodílel Malcom Young, a dali jí více než výmluvný název? Podle mě se elektrikáři vůbec nemají čeho obávat, protože nová deska je fantastická!

Pokud nevíte co sobě, nebo blízkým k vánocům, tohle je zaručeně výborná volba! No tak pojďte, projdeme si jednotlivé skladby. Čeká na nás jedenáct nových pecek o celkové stopáži téměř 35 minut. Nový počin otevírá stejnojmenná skladba, Rock or bust, svěží věc v klasickém hávu, obsahuje typické kytarové rify AC/DC i úderný rytmus. Při téhle skladbě se necháte unést a volume stočíte hodně doprava. Další skladbou je Play Ball, ke které jste měli možnost vidět videoklip, ještě před dokončením alba. V téhle písničce jsem si poprvé všiml, že synovec Malcolma, Stevie, který slavného kytaristu nahradil, hraje trochu jinak, než jak jsme byli zvyklí. To ale vůbec není na škodu, protože to kapele dává nový, svěží sound. Následuje Rock The Blues Away, která se mi zdá tak trochu tuctová a splývá s předchozí Play Ball. Miss Adventure nás zase vrací do devadesátých let a silně připomíná skladby na výtečném albu The Razors Edge, nemůžu se dočkat až ji uslyším naživo v kotli. Následuje Dogs of War se zajímavým intrem o válečných námořnících. To už se na nás ale doslova valí Get Some Rock a Roll Thunder, myslím si, že tahle bouře se zařadí mezi best of AC/DC, má chytlavý rytmus a jednoduchý text, takže další koncertní pecka na světě. O těžkých časech nám Brian zpívá v Hard Times a věřím, že těžkých časů si v poslední době užili až příliš. Baptism by Fire a Rock the House je zase jednou ze skladeb o kterých mám pocit, že jsem ji slyšel už milionkrát… Sweet Candy mě příjemně naladila svým rytmem, ostrou kytarou a údernými bicími a musel jsem si ji přehrát hned třikrát! Poslední kousek z nové desky, Emission Control , v nás navodí atmosféru, kdy si přejeme být pod podiem a vyřvávat texty spolu s Brianem.

Celkově bych nové album ohodnotil více než dobře, přestože některé skladby působí, že jsou nám notoricky známé. To je ovšem typický znak australských rockerů. Nezbývá než smeknout klobouk před výkonem Stevie Younga, který se ujal role kytaristy, místo Malcoma. Podal vynikající výkon a navíc osvěžil AC/DC. Malcolm se na podia už asi nikdy nepostaví a ačkoliv je to pro kapelu obrovská rána, dokázala se s tím bravurně poprat. Pro české fanoušky je smůla také to, že AC/DC nás na svém turné opět objedou. Nejbližší koncerty se odehrají ve Varšavě v Polsku a v Německu vystoupí v Norimberku a Drážďanech. Nicméně AC/DC novým albem potvrdili, že jsou pevní jako skála a krach jen tak nepřijde.


Interpret:AC/DC
Album:Rock or bust
Počet stop:11
Seznam skladeb:1. Rock or Bust
2. Play Ball
3. Rock The Blues Away
4. Miss Adventure
5. Dogs of War
6. Got Some Rock & Roll Thunder
7. Hard Times
8. Baptism By Fire
9. Rock The House
10. Sweet Candy
11. Emission Control


Autor článku: Miras  Související články:  Komentáře:

3. 1. 2015 13:44
Adam
Souhlasím s autorem, že nová deska je fantastická, možná právě tím, že kytarový tandem se obměnil. Neřekl bych však, že to je pecka světového formátu. Nicméně AC/DC novým albem potvrdili, že to jsou stále oni a krach opravdu nepřijde, už proto, že to jsou AC/DC.
Rozhodně se mi líbí nejvíc z alb s Brianem Johnsonem. Objektivně - subjektivně - Mám nejraději "Dirty Deeds Done Dirt Cheap" a "Highway to Hell" :)

 Přidej nový komentář: 
Jméno:  
Text:
Opište pozpátku  
Hlavní menu
Houdek hudební nástroje - internetový a kamenný obchod
Vyhledávání
NEW komentáře
K magazínu:
Konec Rockmagu?
(15. 2. 2018 - 23:13)
Daniel Landa - Bouře
(25. 1. 2018 - 05:24)
Komentáře ke kapelám:
MAGMARR
(1. 4. 2018 - 22:38)
Progres
(12. 3. 2018 - 18:50)
Lord
(21. 2. 2018 - 08:00)
Jan Plech
(27. 1. 2018 - 10:31)
Atariband
(30. 12. 2017 - 20:11)
Reklama pro vás:
Kytary - přívěsky
Náhodný vtip
Darkont.cz
Betlémy:
Klik Klak:
Metalshop atd.
STOP VOJNĚ!:

Nejnovější kapely
Máte webovky? Vydělávejte.
Máte své webové stránky? Umístěte na nich banner našeho partnerského e-shopu Darkont.cz a vydělávejte. Více info zde.
Antikvariát:
Darkont.cz
Plastelína:

TOPlist