Stríbrné prívesky na Darkont.cz
22. 6. 2017

Acid Force – Atrocity For The Lust

Když mi od šéfredaktora přišel aktuální výběr cédéček k recenzím, zahrnoval seznam hned několik thrashových úderek, což mě probudilo z dlouhodobé redaktorské letargie, protože právě na tento žánr jsem dostal chuť. Že se v mých rukou ocitá album „Atrocity For The Lust“ však není žádné dílo náhody či losování. Letmé seznámení s touto kapelou prostřednictvím několika kliků na internetu mě totiž nasměrovalo celkem neomylně.

Booklet napovídá, že hlavním oborem kapely bude thrash v retro hávu, jak ho mám rád. A není to jediná věc, která Slováky spojuje s dalšími kapelami z podobného ranku, na které jsem tady pěl před časem ódy. Dalšími průsečíky jsou i v minulosti nepříliš vzdálený rok založení skupiny a dle fotek též odhadované mládí muzikantů plných elánu a energie. Poslední dobou jsem si zvykl, že kombinace tří uvedených věcí vede obvykle ke kvalitnímu hudebnímu požitku, a mohu prozradit, že ani zde tomu není jinak.

Ač obal cédéčka, stylizace kapely i žánrové pojmenování hovoří jasnou thrashovou řečí, nezdá se mi, že by ACID FORCE byli ve svém snažení extrémně ortodoxní. Stejně jako jiní si našli zalíbení v období, kdy se z heavy metalu začaly rodit stále rychlejší odnože, a podobně jako tuzemští kolegové Laid To Waste se rozhodli svůj výlet do minulosti zastavit někde tam, kde se ze speed metalu rodil thrash. K tomu ale přihodili dávku rokenrolové špinavosti, což člověku dojde nejpozději před třetí skladbou, které předchází proslov od samotného Lemmyho, a také celkový výraz a produkce působí oproti jiným kapelám neurvalým dojmem, který je v kontrastu k současným vypulírovaným nahrávkám (ano, i ty retro thrashové bývají obvykle o poznání učesanější). Jak popis napovídá, bylo by chybou představovat si ono kvarteto, jak sedí nad žánrovými příručkami a dlouze filosofuje o tom, jak namíchat ten správný lektvar ze všeho, co mají rádi. Řekl bych, že ve zkušebně vše probíhá spíše v klasickém duchu doby, kterou se kapela snaží navodit: Hrajme, hrajme, a až to dohrajeme, tak to naflákáme ještě rychleji a tvrději. Vokál štěká dle očekávání vysoko, ale oproti "konkurenci" působí dřevorubečtějším dojmem a nezapře, že k dosažení výrazu bylo použito nemalého úsilí a vypětí. Ne že by se na nahrávce nekonaly všemožné záseky a rytmické vychytávky, ale celkově mám dojem, že vše plyne vytrvale na zařazenou vyšší rychlost, což má za následek, že se posluchač může chvílemi přistihnout, že se trochu topí v monotónnosti. Ale ACID FORCE si vždy najdou cestu, jak ho z ní zase vymanit, např. terciovými sóly, zatímco v pozadí bublá špinavější rokenrolový riff.

Závěry recenzí na mladé thrashmetalové kapely bych mohl dělat přes kopírák. Stejné to bude dnes. ACID FORCE umějí hrát, vědí, co chtějí, znějí energicky a dokáží navodit přesně tu atmosféru, o kterou usilují. Je potěšitelné (a zároveň až neuvěřitelné), že u mladých thrashmetalových kapel deroucích se agilně na scénu se to už stává samozřejmostí. Napadá mě, dočkáme se podobné obrody a mladé krve třeba i v hard rocku?


Interpret:ACID FORCE
Album:Atrocity For The Lust
Počet stop:10
Délka:34:54
Rok vydání:2017
Vydavatelství:Support Underground
Seznam skladeb:

1. Unleash
2. I Am The Skating Man
3. Speedtrain
4. Echoes Of Fear
5. Diamond Skin
6. Vein Ripper
7. All Scum Will Rot
8. Y. C. S.
9. Spill The Acid
10. Atrocity For The Lust


Autor článku: Topi


Komentáře:

Tento článek zatím nikdo nekomentoval. Buďte první!

 Přidej nový komentář: 
Jméno:  
Text:
Opište pozpátku  
Hlavní menu
Houdek hudební nástroje - internetový a kamenný obchod
Vyhledávání
NEW komentáře
K magazínu:
Konec Rockmagu?
(15. 2. 2018 - 23:13)
Daniel Landa - Bouře
(25. 1. 2018 - 05:24)
Komentáře ke kapelám:
MAGMARR
(1. 4. 2018 - 22:38)
Progres
(12. 3. 2018 - 18:50)
Lord
(21. 2. 2018 - 08:00)
Jan Plech
(27. 1. 2018 - 10:31)
Atariband
(30. 12. 2017 - 20:11)
Reklama pro vás:
Kytary - přívěsky
Náhodný vtip
Darkont.cz
Betlémy:
Klik Klak:
Metalshop atd.
STOP VOJNĚ!:

Nejnovější kapely
Máte webovky? Vydělávejte.
Máte své webové stránky? Umístěte na nich banner našeho partnerského e-shopu Darkont.cz a vydělávejte. Více info zde.
Antikvariát:
Darkont.cz
Plastelína:

TOPlist