Stríbrné prívesky na Darkont.cz
11. 4. 2013

Adolf Vitáček - Já se z toho nepo.eru

Legendární bubeník Adolf Vitáček vydal na začátku letošního roku svou druhou sólovou desku. Ta nese název Já se z toho nepo.eru a podílela se na něm vpravdě vybraná společnost. Hvězdnou sestavu totiž tvoří Áda Vitáček, Miloš DODO Doležal a Miloš Doležal Jr.

Předčasnou radost sice může zkazit obal desky, ale rozhodně ne hudba. Všichni zúčastnění se zde pořádně vyřádili a vznikl z toho hodně příjemný punk’n’roll na hony vzdálený těžkotonážnímu rocku, který produkuje DODO na svých posledních deskách.

Na postu zpěváka se střídá Áda, DODO a Ondřej Černý (ex-Dymytry). Díky tomu je deska pestrá a dobře se poslouchá. O instrumentální stránce alba asi není třeba ani mluvit, protože zde za muzikanty hrají už jejich jména.

Deska má poměrně rychlé tempo a těch jedenáct skladeb poměrně rychle uteče. Za opakovaný poslech ale album rozhodně stojí. Skladby jako A.C.A.B., Bombardér nebo Bloudím jako šílenej dokážou bavit dostatečně.

Zaujala mě také skladba Vyrovnat krok, jejíž text Áda propůjčil také kapele Blackmailers, která ho zhudebnila (pod názvem Čas změní nás) na své poslední desce Zeď pravdy. Přestože jsem měl Zeď pravdy dost naposlouchanou, až po minutě poslechu Já se z toho nepo.eru mi došlo, že Vyrovnat krok má úplně stejný text.

Vitáčkova nová deska více než důstojně navazuje na předešlou sólovku Je to hra. Má ale větší grády a více punkové energie, díky čemuž jí odpouštím i absenci dojáku, jakým byla na minulé desce plexisovská skladba Promiň. Nevím, jestli si Áda touto deskou získá nové příznivce, ale ty stávající novou deskou rozhodně potěší.


Interpret:Adolf Vitáček
Album:Já se z toho nepo.eru
Počet stop:11
Rok vydání:2013


Autor článku: šrája


Komentáře:

Tento článek zatím nikdo nekomentoval. Buďte první!

 Přidej nový komentář: 
Jméno:  
Text:
Opište pozpátku  
Hlavní menu
Houdek hudební nástroje - internetový a kamenný obchod
Vyhledávání
NEW komentáře
K magazínu:
Konec Rockmagu?
(15. 2. 2018 - 23:13)
Daniel Landa - Bouře
(25. 1. 2018 - 05:24)
Komentáře ke kapelám:
MAGMARR
(1. 4. 2018 - 22:38)
Progres
(12. 3. 2018 - 18:50)
Lord
(21. 2. 2018 - 08:00)
Jan Plech
(27. 1. 2018 - 10:31)
Atariband
(30. 12. 2017 - 20:11)
Reklama pro vás:
Kytary - přívěsky
Náhodný vtip
Darkont.cz
Betlémy:
Klik Klak:
Metalshop atd.
STOP VOJNĚ!:

Nejnovější kapely
Máte webovky? Vydělávejte.
Máte své webové stránky? Umístěte na nich banner našeho partnerského e-shopu Darkont.cz a vydělávejte. Více info zde.
Antikvariát:
Darkont.cz
Plastelína:

TOPlist