Reklama
28. 11. 2006

Aggressive Tyrants

Již jsou tomu 4 roky, kdy HC/grind metalová kapela Aggressive Tyrants ze Světlé nad Sázavou vydala své demo 2002. Letos v červenci vyšel na svět jejich nový počin u Cecek Records.

Sahám po jednom z CéDéček, které jsem dostal k recenzování. Obal je laděný do podzimních barev a já už se psychicky připravuji na poslech nějaké melancholické muziky. Vtom mi ale do oka padne nápis Aggressive Tyrants. Marně se několik minut na opadaným listí snažím najít něco zvrhlého, nechutného nebo aspoň provokativního. Zkrátka něco, co je této kapelce vlastní a vystihuje to jejich zvrácenou tvorbu. Nic…nic, nevadí. Možná si něčeho všimnu později. Otáčím tedy kryt CD natěšený, že si počtu několik peprných názvů a…nic?

Jen šest skladeb a na názvech není nic úchylného. Začínám mít pocit, že se něco stalo, jen zatím nevím co. Že by tyranti začali preferovat kvalitu před kvantitou? Vytahuju přední obal a rozevírám ho. Možná mi texty napoví, jak se jejich tvorba posunula. Ano! Zdá se že jsou to oni! Texty, které nikomu moc nedávají smysl, politicky lehce zaměřené doleva, místy nechutné a vyvolávající pocit zvracení. To budou oni. Nečekám tedy a CD vkládám do přehrávače.

První skladba s názvem Alien začíná slibně. S trochou představivosti mi připomněla starší tvorbu Kornů. Přichází refrén a to už je něco jiného. Řev smíchanej s jednoduchými rýmy nezní špatně, ale pořád tomu něco málo chybí. Po textové stránce to ujde, hudba by se dala možná ještě trochu spestřit. Nevadí, i tak ji považuji za jednu z těch lepších, které nám tyranti předvedli.

Jedeme dál. Snuff je skladba, která mě zaujala už když jsem si pročítal její text. Až do konce prvního refrénu se mi text líbí…je více pocitový a něco si za ním dokážu představit. Po refrénu už je to o slabší. Klukům se asi zdálo, že tam je málo vulgarismů, tak se to snažili dohnat, což je možná škoda. Po hudební stránce je dobrá a troufám si tvrdit, že si ji poslechnu znovu.

Detoxikace je název třetí vypalovačky. Nezaujala mě tolik jako předchozí dvě skladby, ale určitě se na ní dá najít cosi kouzelného. Popojedem…

Pan hobit je název další skladby. Těšil jsem se, že se dozvím, jak si vlastně žil Frodo potom, co vhodil prsten do Hory osudu. Textu není moc rozumět, tak jsem se rozhodl, že si ho přečtu znovu. A tady se konečně objevuje ta nechutnost, kterou mají tyranti tak v oblibě. Je to trochu posun ke starší tvorbě, která byla opravdu zvrácená. Možná je to škoda.

Poslední dvě skladby jsou Policejní akce a Až se ti hlava votočí. Nic překvapivého jsem v nich nenašel, ale určitě jsem se při jejich poslechu nenudil. Hudebně obě dobré a vhodné k několika mocným máchnutím bujnou hřívou. Jen z těch textů se člověk asi nic moc nedozví.

Takže to shrňme. V tvorbě Aggressive Tyrants došlo k určitému posunu k lepšímu. Zřejmý je lehký odklon od politiky a zjemnění textů, co se „sprosťáren“ týče. Tímto krokem se stanou tyranti možná poslouchatelnější pro širší okruh lidí a své fanoušky neztratí. Jejich hudba není jistě dokonalá, řekl bych však, že na naše poměry je dobrá a poslouchatelnosti se jí určitě dostane. Na zapogování na koncertech či festivalech a rozbití pár půllitrů o hlavy spolutanečníků jsou jejich skladby to pravé a to je důvod, proč mají stále více fanoušků. Přeji tedy i já mnoho dalších úspěchů a těším se na další album.


Interpret:Aggressive Tyrants
Album:2006
Počet stop:6
Rok vydání:2006
Vydavatelství:Cecek Records
Seznam skladeb:1. ALIEN
2. SNUFF
3. DETOXIKACE
4. PAN HOBIT
5. POLICEJNÍ AKCE
6. AŽ SE TI HLAVA VOTOČÍ


Autor článku: Kenji

Darkont.cz

Komentáře:

30. 3. 2009 21:21
emil hácha
jo tyrani jsou tyrani to je marnyy! love you!
19. 5. 2007 20:08
Na Tyranech jsem vyrůstal a vždycky budou srdeční záležitostí. Byl sem na nich docela dostkrát a musim říct, že takovou atmosféru, jakou dokážou ve třech rozpoutat, jsem na jiných koncertech eště nezažil. Holt, ať si řiká kdo chce co chce, týpci z Aggressive Tyrants dělaj svojí hudbu pro radost a tak to má bejt. Je to smutný, že takových lidí ubejvá, ale o to větší radost mám za každýho jejich koncertu, dema, nebo prostě čehokoliv co pro nás, jejich fanoušky stvořej. Jen tak dál chlapci! A nový album je uš tradičně bomba:)

 Přidej nový komentář: 
Jméno:  
Text:
Opište pozpátku  
Hlavní menu
Houdek hudební nástroje - internetový a kamenný obchod
Vyhledávání
NEW komentáře
K magazínu:
Konec Rockmagu?
(15. 2. 2018 - 23:13)
Daniel Landa - Bouře
(25. 1. 2018 - 05:24)
Komentáře ke kapelám:
MAGMARR
(1. 4. 2018 - 22:38)
Progres
(12. 3. 2018 - 18:50)
Lord
(21. 2. 2018 - 08:00)
Jan Plech
(27. 1. 2018 - 10:31)
Atariband
(30. 12. 2017 - 20:11)
Reklama pro vás:
Kytary - přívěsky
Náhodný vtip
Darkont.cz
Betlémy:
Klik Klak:
Metalshop atd.
STOP VOJNĚ!:

Nejnovější kapely
Máte webovky? Vydělávejte.
Máte své webové stránky? Umístěte na nich banner našeho partnerského e-shopu Darkont.cz a vydělávejte. Více info zde.
Antikvariát:
Darkont.cz
Plastelína:

TOPlist