Stríbrné prívesky na Darkont.cz
7. 11. 2014

Aleš Brichta Trio - Papírovej drak

Aleš Brichta je v posledních letech opravdu činným hudebníkem. Diskografie řadových desek se mu rozrůstá téměř každým rokem a na kvalitě to překvapivě zatím není mnoho znát.

Nejinak tomu je i v případě aktuální nahrávky Papírovej drak, která vyšla pod hlavičkou Aleš Brichta Trio. Na ní se vrátil ke své rockovější tváři a tu metalovější a agresivnější protentokrát odložil. Nutno říct, že mu to rozhodně prospělo.

Hned úvodní a zároveň titulní Papírovej drak dává vzpomenout na jeho nejslavnější rockové hity jako Barák na odstřel či Malostranská. Stejně tak působí i milá, i když lehce naivní A ty sis ostříhala vlas či cover Superhero.

Rychlejších kusů na desce příliš není. Čest výjimce dělá skladba Kriploid, která má však poněkud slabší text a působí na albu trochu nepatřičně až zbytečně rušivě. Kromě zástupu velmi povedených písní, kterých je na Papírovým draku skutečně dost, se tu najdou i další prvoplánovější věci. Zatímco Překážková dráha je osmdesátkovým kýčem, která dává vzpomenout na diskotékové hity jako Kaskadér, Půjčovna vrahů je vyloženě mimo a příště by měl být Brichta trochu přísnější při výběru finálního playlistu desky.

Oproti předchozímu Údolí sviní je znát textový přesun do klasické brichtovské poetiky bez zbytečně populistických politických výkřiků. Kromě již zmíněného coveru Superhero (originál je od ruského houslisty Rybaka!) se na desce objevují ještě další dvě předělávky, které má bývalý frontman Arakainů tak rád. Shane pochází od country zpěváka Ladislava Vodičky a Astrolog od samotného Vladimíra Merty. Oba pokusy jsou velmi povedené a potvrzují fakt, že přepracovat i zdánlivě nerockovou píseň do bigbítu, Brichta prostě umí. Zvláště v Astrologovi se krásně prolíná Mertova a Brichtova poetika.

O Papírovým draku se ale dá říct, že je kolekcí jinak krásných balad, které by i dnešní rádia mohla v klidu unést. Brichta je vokálně stále na úrovni a jeho charismatický hlas má stále sílu. Rozhodně nepůsobí jako někdo kdo by potřeboval odejít do rockového důchodu. Na to kolik desek za poslední roky vydal si i na té aktuální drží slušný standard s občasnými podivnostmi, nad kterými lze přivřít oko.


Interpret:Aleš Brichta Trio
Album:Papírovej drak
Počet stop:12
Rok vydání:2014
Vydavatelství:Parlophone / Warner Music
Seznam skladeb:1. Papírovej drak
2. A ty sis ostříhala vlasy
3. Kriploid
4. Astrolog
5. Ve stínu svíčky
6. Nahrdelnik z musli
7. řrekážková dráha
8. Shane
9. Půjčovna vrahů
10.Plný zuby
11.Superhero
12.Nejde to nejde


Autor článku: Ondra Hricko  Související články:  Komentáře:

Tento článek zatím nikdo nekomentoval. Buďte první!

 Přidej nový komentář: 
Jméno:  
Text:
Opište pozpátku  
Hlavní menu
Houdek hudební nástroje - internetový a kamenný obchod
Vyhledávání
NEW komentáře
K magazínu:
Konec Rockmagu?
(15. 2. 2018 - 23:13)
Daniel Landa - Bouře
(25. 1. 2018 - 05:24)
Komentáře ke kapelám:
MAGMARR
(1. 4. 2018 - 22:38)
Progres
(12. 3. 2018 - 18:50)
Lord
(21. 2. 2018 - 08:00)
Jan Plech
(27. 1. 2018 - 10:31)
Atariband
(30. 12. 2017 - 20:11)
Reklama pro vás:
Kytary - přívěsky
Náhodný vtip
Darkont.cz
Betlémy:
Klik Klak:
Metalshop atd.
STOP VOJNĚ!:

Nejnovější kapely
Máte webovky? Vydělávejte.
Máte své webové stránky? Umístěte na nich banner našeho partnerského e-shopu Darkont.cz a vydělávejte. Více info zde.
Antikvariát:
Darkont.cz
Plastelína:

TOPlist