Stríbrné prívesky na Darkont.cz
8. 11. 2016

Anarchia přichází se svým debutovým CD - rozhovor s kytaristou Davidem

Heavy metalová parta Anarchia křtí 11.11 v turnovském Magiku své debutové album Soudný den. Už delší dobu jsem neměl příležitost vidět a slyšet doopravdy mladou a nadějnou skupinu jako je Anarchia.


Tak od začátku, ve kterém roce kapela vznikla a jaká je vaše sestava?
 
Ahoj, naše kapela vznikla na jaře roku 2015. Kapelu jsem založil společně se zpěvákem Danem. V malém městě jako je Turnov, nebylo vůbec jednoduché najít baskytaristu a bubeníka. Nakonec se však podařilo, za bicí se posadil Láďa a basové struny rozezněl Honza.
 
 
 
U vás si to ještě můžu dovolit, věkový průměr v kapele?
 
No dohromady nám je bezmála sto let :D. Věkový průměr se drží na 23 letech.
 

 
 
Anarchia, to je vaše první zkušenost nebo už byla nějaká historie?
 
Se zpěvákem Danem jsme několik let hráli v zábavové kapele, kterou nebudeme jmenovat. Ale chtěli jsme začít tvořit vlastní hudbu, a proto jsme založili Anarchii, kde se věnujeme pouze vlastní tvorbě.
 
 
 
Mladá perspektivní proč zrovna heavy metal? Čekal bych třeba teď modní crossover nebo něco mnohem tvrdšího?
 
Heavy metal will never die. To je heslo, kterým žijem. A navíc, jak sám říkáš crossover dneska hraje velké množství kapel. My jsme věrní klasice a poctivým heavy kořenům.
 
 
 
Když to nechci nazvat vzory, tak jakými interprety jste odkojeni?
 
Iron Maiden, Metallica, Judas Priest, AC/DC a zástupy dalších kapel, jejichž seznam by ti zabral celý článek :D. Z českých interpretů bych vypíchnul např. Arakain, Komunál a Dymytry.
 
 
 
Řada vašich souputníků místo rodného jazyka volí angličtinu, bylo od začátku jasno, že se budete prezentovat v češtině?
 
Čeština byla od začátku jasná volba. Chceme, aby naši posluchači měli jasnou představu o tom, co zpíváme a co se snažíme vzkázat prostřednictvím naší hudby.
 
 
 
Vznik 2015, ještě v tom samém roce jste stihli natočit videoklip?
 
Klip jsme se rozhodli natočit kvůli propagaci a zviditelnění kapely. Byl to takový náš první výstřel, se kterým jsme se chtěli prosadit. Na natočení CDéčka nebyly peníze, takže jsme nahráli jednu písničku v domácím amatérském studiu a vrhli se na natáčení videa. Videoklip se natáčel na zřícenině hradu Zvířetice u Bakova n. Jizerou. Natočili jsme to za jedinou noc. Během natáčení jsme se vážně nezastavili, byla to noční šichta bez možnosti odpočinku a navíc byla všem hrozná zima, neboť už byl podzim v plném proudu a teplota byla jen lehce nad nulou. Od klipu jsme naivně očekávali větší ohlas, ale na druhou stranu to byla naše první zkušenost, která nás zase posunula o kus dále.
 
 
 
Na přelomu roku došlo také k personální výměně?
 
Jak říkáš. Na počátku roku 2016 nás pro nedostatek času a pracovní vytíženost opouští bubeník Láďa. Na jeho místo usedá mladý nadějný Vojta, který nám trochu snížil věkový průměr a vlil mladou krev do současné tvorby.
 

 
 
Máte za sebou řadu uspěšnych vystoupení můžete nějaké vzpomenout?
 
Každé vystoupení je pro nás velice důležité, neboť máme možnost dostat se do povědomí nových fanoušků a jejich potlesk je pro nás největší odměnou. Je pro nás až neuvěřitelné, že první sezónu jsme měli možnost vystupovat na spoustě hudebních akcí po boku super kapel, které nás vzaly mezi sebe. Největší úspěch byl pro nás asi podzimní předskakování kapelám Dymytry a Walda Gang během jejich podzimního turné Metalový cirkus 2015 na koncertě v Bozkově.
 
V roce 2016 koncerty pokračují a stoupá jejich frekvence. Letní sezónu jsme hráli téměř každý víkend a několikrát jsme dokonce přejížděli z jednoho koncertu na druhý. Zahráli jsme si po boku kapel jako Komunál, Debill Heads, Red Baron, Roxor a další, což považujeme za velký úspěch. Doufáme, že i do budoucna se nám bude dařit aspoň tak, jako doposud.
 
Samozřejmě by tohle vše nešlo bez lidí, kteří se nacházejí v zákulisí kapely. Běžný fanoušek práci těchto lidí nevidí, ale je neméně důležitá než stát na podiu. Takže těmto lidem patří velký dík.
 
 
 
Teď přicházíte s debutovým cd SOUDNÝ DEN,  kolik obsahuje písní kdo je autorem textu a hudby.
 
Na našem novým CDéčku se nachází 10 písní, které již naši fanoušci mohou znát z koncertů. Ve většině případů jsme pod texty podepsáni Já a zpěvák Dan. Jedna píseň vznikla pod tužkou basáka Honzy. Co se týče hudby, tak je většinou postavena na kytarovém základu a následné spolupráci celé kapely, kdy se píseň dotáhne do konce.
 
 
 
První zkušenost ve studiu, jaká byla a kde jste natáčeli?
 
No párkrát už jsme ve studiu byli, ale spíše jen za účelem tvorby dema apod. Natáčení CD byla úplně jiná zkušenost. Nejprve přišly na řadu bicí, poté kytarové linky a následně baskytara. Na závěr se točily zpěvy a kytarová sóla. Natáčení jsme si všichni moc užili a celkově to naše písně posílilo, protože se vychytaly nějaké ty chybky a nedokonalosti. Jak se říká, studio je nejdražší zkušebna. Za super výsledek vděčíme Petru Nedbalovi, Martinu Hollandrovi a studiu eQuasi ve Cvikově, kde probíhalo nahrávání.
 
 
 
CD bude obsahovat nějakou novinku nebo jde o prověřené písně?
 
Jelikož jde o první CDéčko, tak jsou všechno novinky, ne? Samozřejmě vím, jak to myslíš. Na albu se nacházejí písně, se kterými standardně vystupujeme na našich koncertech, takže si naši fanoušci můžou poslechnout část našeho repertoáru i doma. Avšak na koncertě už hrajeme i nějaké novinky, které na CD neuslyší.
 
 

 
Křest se uskuteční 11.11 v turnovském Magicu, koho jste pozvali za kmotra a které skupiny tedy uslyšíme?
 
Kmotry budeme mít hned tři. Naše CD nám pokřtí Ondra Marek z kapely Roxor, dále Honza Kvapil z kapely Rain a Libor Černoušek z kapely Piranha.
 
Co se týká kapel, které s námi na křtu vystoupí, tak se můžete těšit na turnovskou stálici Silent Session, mladoboleslavskou Piranhu a Rain z Nového Města pod Smrkem.
 

 
Videoklip, cd, jaké jsou plány do budoucna?
 
Do budoucna bychom chtěli hlavně hrát, hrát a hrát. To je to co potřebujeme. Prožívat společné zážitky na koncertech s našimi fanoušky a posunovat kapelu stále kupředu. Doufáme, že do budoucna se nám podaří více proniknout na českou hudební scénu a dostat se do povědomí dalších fanoušků, neboť bez nich by naše snažení bylo k ničemu.
 
 
 
Chtěli by jste něco vzkázat fans?
 
Když po koncertě dozní struny a slyšíme Váš potlesk se žádostí o přídavek, to je pro nás největší zadostiučinění a odměna. Děkujeme Vám za tenhle pocit a za Vaši dosavadní podporu. Těšíme se na další koncerty, kde se Vám pokusíme předat zase kus naší energie.
 
DĚKUJEME!!!
 

Autor článku: zdenek svoboda


Komentáře:

Tento článek zatím nikdo nekomentoval. Buďte první!

 Přidej nový komentář: 
Jméno:  
Text:
Opište pozpátku  
Hlavní menu
Houdek hudební nástroje - internetový a kamenný obchod
Vyhledávání
NEW komentáře
K magazínu:
Konec Rockmagu?
(15. 2. 2018 - 23:13)
Daniel Landa - Bouře
(25. 1. 2018 - 05:24)
Komentáře ke kapelám:
Progres
(12. 3. 2018 - 18:50)
Lord
(21. 2. 2018 - 08:00)
Jan Plech
(27. 1. 2018 - 10:31)
Atariband
(30. 12. 2017 - 20:11)
Ortel
(28. 11. 2017 - 20:55)
Reklama pro vás:
Kytary - přívěsky
Náhodný vtip
Darkont.cz
Betlémy:
Klik Klak:
Metalshop atd.
STOP VOJNĚ!:

Nejnovější kapely
Máte webovky? Vydělávejte.
Máte své webové stránky? Umístěte na nich banner našeho partnerského e-shopu Darkont.cz a vydělávejte. Více info zde.
Antikvariát:
Darkont.cz
Plastelína:

TOPlist