11. 3. 2008

Annabel - rozhovor

Kapelu Annabel jsme zpovídali na začátku minulého roku. Od té doby už ale uběhla spousta času a tak jsme se rozhodli na Rockmagu zjistit, co je u nich nového, jak jim to šlape a všechno další, co tradičně u rozhovorů chceme vědět:-) Na otázky odpovídal kytarista kapely - Evžen.
Ahoj, co je u vás v kapele nového?
Ahoj, proběhlo pár drobných změn, hlavně na postu frontmana. Chtěli jsme dělat několik písniček ve studiu, ale touhle personální rošádou se všechno na čas odložilo. Jasně, průběžně píšeme a zkoušíme nové věci, staré odkládáme a vytahujeme na zkouškách jen když nám dojdou nápady co hrát, ale jinak máme pevně daný playlist a za šest let co hrajeme je-zaplaťpánbůh- materiálu dost a dokonce i novinek, jen tolik nespěcháme s jejich zařazením na koncerty a radši si s každou pohrajeme než jde mezi lidi.

Jak hodnotíte uplynulý rok - rok 2007?
2007? celkem úspěšná doba, hráli jsme celkem dost, některé akce se podařily, některé už míň jak to bývá, ale obecně dobrý rok. Prožili jsme ho vlastně se skupinou Demencia Mortalis se kterou jsme odjezdili skoro všechny akce a sám za sebe můžu říct, že jsem spokojený.

Co nejzásadnějšího pro Annabel se v minulém roce událo?
Nic závratného. Všichni máme občanská zaměstnání a tak je asi nejzásadnější snad jen to, že jsme se kvůli penězům a rodinám na muziku nevykašlali a místo smrdění ve zkušebně neholili vatu a že nás muzika pořád ještě baví a to je asi to nejzásadnější, aspoň pro mě.

Máte nového zpěváka, tak nám ho představte. A proč jste si hledali vlastně nového zpěváka?
Začnu z druhé strany. Náš bývalý zpěvák Kamil byl v Annabel úplně od začátku, od první zkoušky před šesti lety. Jenže průšvih byl v tom, že je řidič z povolání a práce mu brala strašně moc času. Nějakou dobu to šlo vydržet, snaha byla z obou stran, ale nakonec jsme v kapele došli k názoru, že sedět na dvou židlích se prostě nedá, muzika tím trpěla a myslím, že to ke konci štvalo i Kamila. Takže za jeho odchodem není naprosto nic osobního nebo muzikanstkého, ale čistě a pouze jen čas věnovaný muzice. Nového zpěváka Jirku "Nose" Kulicha známe pár let, s Yerbou, což je do určité míry revival Vitacitu (snad mi lidi z Yerby odpustí tohle přirovnání) kde souběžně zpívá jsme odehráli pár koncertů a navíc náš kytarista Martin sám chvilku v Yerbě hrál. Vyhovujeme si s Jirkou lidsky a muziku vidíme úplně stejně, takže myslím, že to bylo logické spojení. Nejen mě se "Nos" vždycky na podiu líbil a když jsme hledali nebylo dlouho co rozmýšlet, bylo to jednoznačné a plácli jsme si vlastně hned na první zkoušce. Takže "sňatek" z lásky, ne z rozumu :)

Nechystáte se letoš natočit nějaké album?
Album asi ne, díky Kamilově absenci na zkouškách jsme vloni udělali jen několik novinek, ale určitě do studia chceme. Počítám, že budeme točit čtyři,pět nových věci a s největší pravděpodobností s "Nosem" přetočíme i něco z SP "ELDORADO" které jsme dělali v roce 2006. Zůstaneme věrní tradici a zase vyvěsíme všechny písničky na web v plné velikosti a zadara. Síla muziky je podle nás v živém hraní a nahrávky jsou hezké, ale doplněk.
Kde vás bude v nejbližší době vidět?
První koncerty jsou plánovány až někdy od dubna kvůli novému zpěvákovi, zatím jsme ve zkušebně, takže teprve chystáme rozpis. Určitě se budeme snažit hrát víc mimo Prahu a v Praze míň akcí, zase se spřátelenými kapelami, vlastně model 2007. Pomalinku potvrzujeme a plánujeme, chystá se i něco na středověkém hradě, takže docela pohoda. Taky bychom chtěli odehrát i pár festivalů, něco se rýsuje, ale nechceme "hurá" stylem hrát všude kde je místo na hraní. Špatně zorganizovaná akce může být občas kontraproduktivní, stačí mizernej zvukař nebo mizerný péáčko a jakékoli kapely je na podiu spolek blbců. Což znamená, že jestli někdo organizuje akci a myslí to s ní vážně ať se klidně ozve, nebráníme se žádným rozumným návrhům.

Co ještě pro letošek plánujete?
Myslím,že už jsem všechno popsal.

Kam by to Annabel chtěli dotáhnout? Máte nějakou metu?
To jako v hitparádách třeba na Nově soutěžit s -třeba- rapem o postupový místa? Asi ne.... Stačí kapela která hraje a baví lidi dole pod podiem. Dětské sny o zaplněném stadionu ve Wembley nás už asi všechny pustily, jsme v Čechách, zpíváme a budeme zpívat česky, takže turné po Státech asi taky odpadá :) takže klidně "dobří na oblasti" než "poslední v lize".

Co pro vás znamená muzika nyní a co pro vás znamenala, když jste začínali?
Asi se opakuju, ale koníčka, všem nám je kolem třicítky a víc, hudbu děláme delší dobu a že jsme se na to nevykašlali je asi znamením zásadního koníčka. Když jsem začínal někdy ve třinácti tak jsem si myslel asi jako každej v tom věku že svět ze mně padne na prdel. Nepadnul, a já se mu ani nedivím. A zbytek kapely? je na tom asi podobně....

Myslíte si, že je dnes pro kapelu důležité, aby měla internetové stránky?
Určitě je dobré je mít - www.annabel.cz :D, ale myslím si že u rocku je pro každou kapelu hraní pro lidi tím motorem který všechny žene, muzikanty na podium a lidi na akce. Internet bych nepodcěňoval, ale postavit kapelu jen na webu a cpát do lidí mp3 místo koncertů asi není -alespoň pro mě- ta pravá cesta.

Co byste vzkázali našim čtenářům?
Poslouchejte muziku, choďte na muziku, a mějte se jak nejlíp umíte.

Autor článku: David Havlíček  Související články:  Komentáře:

Tento článek zatím nikdo nekomentoval. Buďte první!

 Přidej nový komentář: 
Jméno:  
Text:
Opište pozpátku  
Hlavní menu
Houdek hudební nástroje - internetový a kamenný obchod
Vyhledávání
NEW komentáře
K magazínu:
Konec Rockmagu?
(15. 2. 2018 - 23:13)
Daniel Landa - Bouře
(25. 1. 2018 - 05:24)
Komentáře ke kapelám:
Progres
(12. 3. 2018 - 18:50)
Lord
(21. 2. 2018 - 08:00)
Jan Plech
(27. 1. 2018 - 10:31)
Atariband
(30. 12. 2017 - 20:11)
Ortel
(28. 11. 2017 - 20:55)
Reklama pro vás:
Kytary - přívěsky
Náhodný vtip
Darkont.cz
Betlémy:
Klik Klak:
Metalshop atd.
STOP VOJNĚ!:

Nejnovější kapely
Máte webovky? Vydělávejte.
Máte své webové stránky? Umístěte na nich banner našeho partnerského e-shopu Darkont.cz a vydělávejte. Více info zde.
Antikvariát:
Darkont.cz
Plastelína:

TOPlist