Reklama
29. 3. 2007

Annabel - rozhovor

Rozhovor s Kennym, kytaristou pražské hard rockové kapely Annabel. Dozvíte se nejen o historii kapely, ale i o aktuálním dění kolem tohoto hudebního tělesa.


Kdy a jak kapela Annabel vznikla?
Asi nic světobornýho. Začátky – pokud se nejedná o profíky nebo děti – bývají u většiny kapel stejné, a to v hospodě. Annabel vznikla u „Růžového kavalíra“, což není gay klub, ale hospoda v Praze, někdy na přelomu let 2001 a 2002. Já hrál už předtím v nějakých absolutně neznámých partičkách, pak jsem střelil apec i kytaru a nechtělo se mi už nic dělat, brnkal jsem si doma na španělku a bylo mi dobře. K založení kapely mě vlastně dokopal náš první kytarista můj spolužák Medvěd a moje přítelkyně Blanka, za což jim tímto zpětně děkuji a zasílám fakturu za investice do zkušeben a nástrojů :).

Jaké byly začátky kapely? Byly spojeny s nadšením, trémou?
Určitě s nadšením, bez toho to nejde. Zkoušky dvakrát i třikrát týdně, po večerech jsme u piva plánovali co hrát a plácali se po zádech jak nám to šlape, určitě velká euforie. Ty začátky jsou vždycky hezký.

Jak jste pojali název Annabel?
Vymýšleli jsme dost názvů, od těch úplně praštěných jako Ježíš na lyžích až po Annabel-Lee, což je báseň od Poea. Pak jsme to zkrátili na Annabel protože nám prznili jméno jako Anabel-lí a tak, dneska si z nás zase dělají prdel že jsme Análbend, takže si nevybereš, na jméně asi nezáleží :)

Jak byste svoji hudbu charakterizovali?
Těžko soudit, určitě si do ní každý člen, ať už současný nebo bývalý, přinesl kus sebe a svého stylu, takže dneska sice píšeme na plakáty hard´n´heavy, ale je to jenom nějaká pomůcka pro ty co nás neznají, navíc si myslíme, že stejně jako nejde popsat barvu slepému nejde popsat hudba, to je pocitová záležitost a vždycky musíš někoho k něčemu přirovnat. Ale pro klid duše - hard rock říznutej metalem.

Jaká je aktuální sestava skupiny?
Na kytary Evžen Morávek a Martin Maršíček, postavička která toho prošla vážně hodně, na basu Miloš Vnouček a za bicíma sedí Vlasta Vlk. U mikrofonu je jistota kapely Kamil Vaněk, ten je s náma úplně od první zkoušky a hostuje s námi Blanka Hojková, původně hlavní zpěvačka, pak nasraná odpadlice, dneska host.

Jak často zkoušíte? Kde máte zkušebnu?
Zkoušíme jednou týdně celé odpoledne, jinak to nejde protože jsme - jak dokonale vystihl jeden můj kamarád - metal z Prahy a okolí, takže se sjíždíme z Čerčan, Slaného, Mladé Boleslavi. Všichni pracujeme a sjednotit to není tak jednoduchý.Zkoušíme v pražských Holešovicích, ale adresu nenapíšu :)

Máte představu kolik Annabel od svého vzniku odehráli akcí?
Těžko počítat, s jednou sestavou jsme taky hráli dvakrát týdně v jedné hospodě v Libni pro štamgasty, bez jakékoliv evidence za párek a pivo, takže celkem Annabel má za sebou cca 80-100 akcí, v té současné podobě zhruba třicet.

Jak se kapele aktuálně vede? Co je nového?
Díky za optání, je to trapně stejný :) Myslím, že Annabel je teď ve velké pohodě, máme domluvené štace, sestava je stabilní a lidi v kapele to baví. Takže – pohoda. Nové jsou snad jenom nějaké písničky, které postupně zařazujeme na playlist. Jo – a Martin si koupil vysílačku :)))

Máte ve svém repertoáru nějaké nejoblíbenější skladby? Které to jsou?
Každý něco jiného, ale asi bychom se všichni shodli na Paternosteru a El doradu. Jinak, já osobně moc nemusím ty hodně staré které hrajeme pět let, ale to je prostě už můj problém a nikoho tím nebudu zatěžovat.

Existuje nějaká cizí skladba, kterou byste třeba v budoucnu rádi předělali a zařadili do repertoáru?
Těch je... Určitě Accepty a Judas Priest, je vlastně jedno co, nemají nějak zásadní výkyvy v materiálu, dobrý je snad všechno. Miloš by rád sáhnul trochu víc do osmdesátých, já kdybych uměl víc na kytaru tak určitě něco od Hendrixe, ale mám ho rád a nechci ho kur..t.

Připravujete aktuálně nové album? Skládáte nové písničky?
Desku zatím neplánujeme, v listopadu jsme natočili EP se čtyřmi písničkami, takže máme tak do konce roku čas, alba by neměla vznikat že se prostě musí natočit. Myslím, že můžu mluvit za lidi z kapely, ale udělat zbytečnou desku je ztráta peněz a energie, až to přijde tak to bude, takže studio v nejbližší době neplánujeme. Nové písničky děláme vlastně pořád, cca šest, sedm ročne, materiál máme, tak si už s každou písničkou můžeme pohrát i co se týče aranží a nápadů, nespěcháme.

Jak připravujete materiál na novou desku? Najednou nebo postupně?
Určitě postupně, chceme taky vidět, co se líbí a nelíbí lidem na koncertech. Když se některá věc nechytí u nich nebo se nelíbí nám stahujeme ji z playlistu a letí i s tabulaturama do koše.

Jakou muziku máte nejraději? A kdybych se zeptal, kteří interpreti vás nejvíce ovlivnili - co vás napadne?
Judas Priest, Hendrix, Iron Maiden, Ozzy, určitě jsem na spoustu kapel zapomněl, našeho bubeníka spíš HC a punk, je toho hrozně moc, ale obecně hard rock a tvrdší styly.

Co připravujete do budoucna?
Určitě hrát, hrát, hrát, baví nás to a je to asi i ten důvod proč muziku děláme. Šmrdlat bordel v garáži a říkat, že to děláme pro sebe a lidi jsou nám putna je blbost.

Kde máte internetové stránky a co vše je možno na nich nalézt?
Miluju píár :) www.annabel-rock.com, najít se tam dá vlastně všechno, od historie kapely až po to, kde hrajeme. Když jsme se vrátili ze studia, tak jsme tam pověsili EP „El Dorado“ volně ke stažení v plné stopáži jako dárek fandům, pak tam jsou nějaké fotky, profily členů. Vlastně všechno, co by tam mělo být. Snad jsem na nic nezapomněl.

Co byste vzkázali našim čtenářům?
Určitě poslouchejte muziku, choďte na koncerty a ať se vám žije :) Jo-a díky za to, že jste nám věnovali pár minut času přečtením tohoto rozhovoru.


Autor článku: David Havlíček  Související články:  


Darkont.cz

Komentáře:

11. 1. 2018 23:13
Sarka
tehdy soucasna pritelkyne, pozdeji Evzenova zena a maminka jeho deti, a zaroven nekolikaleta spoluhracka ve spolecne vybudovane kapele Nomad, tedy - ja - jsem s nim prozila hezke roky, a hluboce zoufam, ze jich bylo tak malo
17. 10. 2011 00:41
Blanka Hojková
Až zase někdy Evžen Morávek bude psát biografii Annabel a vychloubat se v rozhovorech jak je dobrý, tak ať nezapomene taky říct jak s náma ve zkušebnách a před koncerty zacházel. Annabel jsem měla ráda i ty lidi tam, dodnes se s většinou stýkám. Jediný co bylo na Annabel úděsný bylo psycho od Evžena a později od Pavla Samka a Maršíčka. Ostatní to měly dobrý protože ze zkušebny jeli domu, já měla psycho i doma jelikož jsme s Evženem měli společnou domácnost. Bohužel. Zaplať Pán Búh je to za mnou. S odchodu z Annabel jsem odešla i od Evžena. A byla to dost pěkná itálie, Ale to se Mistr Kenny nepochlubil. Lituji jeho současnou přítelkyni a i ty budoucí. Taková je pravda. ANNABEL vše nej. Blanka Hojková ( Čížkovská )
6. 7. 2007 11:34
myslím že to není vůbec špatná muzikantská parta.Ať to šlape kolegové .. Harpyje

 Přidej nový komentář: 
Jméno:  
Text:
Opište pozpátku  
Hlavní menu
Houdek hudební nástroje - internetový a kamenný obchod
Vyhledávání
NEW komentáře
K magazínu:
Konec Rockmagu?
(15. 2. 2018 - 23:13)
Daniel Landa - Bouře
(25. 1. 2018 - 05:24)
Komentáře ke kapelám:
Progres
(12. 3. 2018 - 18:50)
Lord
(21. 2. 2018 - 08:00)
Jan Plech
(27. 1. 2018 - 10:31)
Atariband
(30. 12. 2017 - 20:11)
Ortel
(28. 11. 2017 - 20:55)
Reklama pro vás:
Kytary - přívěsky
Náhodný vtip
Darkont.cz
Betlémy:
Klik Klak:
Metalshop atd.
STOP VOJNĚ!:

Nejnovější kapely
Máte webovky? Vydělávejte.
Máte své webové stránky? Umístěte na nich banner našeho partnerského e-shopu Darkont.cz a vydělávejte. Více info zde.
Antikvariát:
Darkont.cz
Plastelína:

TOPlist