Stríbrné prívesky na Darkont.cz
28. 11. 2014

Arakain Dymytry tour

Tak máme za sebou další, našlapaný koncert z podzimní Arakain - Dymytry tour 2014. Včera, tedy 21. 11. 2014 se konal koncert v kulturním zařízení Jitka, nedaleko Jindřichova Hradce. Jak nám potvrdili frontmani obou hlavních kapel, koncert na Jitce měl rekordní návštěvnost, v rámci podzimní tour. Začátek koncertu byl nastaven na 20 hodinu.


Jejím úderem na pódium vtrhli ostravští chachaři z formace Absolut Deafers, kteří dělají předskokany na celé šňůře. Nutno podotknout, že všechny přítomné uvedli patřičně do varu. Jejich svižný metálek nemá chybu a skvěle se hodí do kombinace s legendou Arakain a Dymytry. Jak na Jokerovi, zpěváku kapely, tak i na ostatních členech kapely je vidět, že si užívají své vystoupení plnými doušky a vtipně komunikují s fanoušky. Ostatně to nejsou žádní bažanti, mají zkušenosti s vystupováním s Arakainy už z minulých let, navíc stáli po boku mohykánů jako Citron, Vitacit, Horkýže Slíže a dalších. Opravdu skvělé.


Chvíli po deváté nastupuje na scénu hororově vyhlížející Dymytry. Tato česko-ruská formace, vystupující s predátorskými maskami, předstoupila před řvoucí, po metalu dychtící dav a dala jim to, co chtěl. Tedy hutný melodický metal, nebo po jejich psy-core. Mezi jejich největší pecky patřila píseň věnovaná hasičům Plameňáci, dále pak Zase mi lhali a Občas pocit mám. Skvělé vystoupení plné zábavy.


Ale to už nám klepe na dveře desátá hodina a všichni netrpělivě vyhlíží hlavní hvězdy večera. O půl jedenácté jsme se dočkali a na podium nastoupila česká legenda. Arakain v tradičním složení. Dav šílí a muzikanti rozjíždí svou show. V průběhu druhé skladby se ale odporoučí zvukařův aparát, zvuk byl zkreslený a nebylo rozeznat zpěvu od basovky… Schvácený zvukař ukončil muzicírování a jal se ladění aparátu. To nám ale moc nevadilo, protože Honza Toužimský nás skvěle pobavil a pauza byla asi jen deset minut dlouhá. Arakaini tedy znovu nastoupili a během více než hodiny nám předvedli většinu svých pecek. Skvělé, skvělé, skvělé. Už by to vypadalo na konec, v tom ale zasedl bubeník Doxa za bicí a předvedl strhující sólo. Proti němu nastoupil Eda Štěpánek z Dymytry a odstartoval souboj sólových bicích, aby se v závěru spojily dohromady. Neskutečný zážitek. Postupně se přidali ostatní členové obou kapel a společně odehráli skoro hodinový set i s bonusem, během něhož střídali skladby Arakain i Dymytry a navíc si pro fanoušky připravili společnou věc nazvanou Bouřlivá krev.


Po dlouhé době jsem měl možnost shlédnout výborný a možná, že i jeden z nejlepších koncertů vůbec. Na věci nic nezkazilo ani pár drobností se zvukem, je zkrátka vidět že obě kapely i jejich předkapela jsou profíci na slovo vzatí. Smekám klobouk, všem doporučuji a těším se příště.


Autor článku: Miras  Související články:  Komentáře:

Tento článek zatím nikdo nekomentoval. Buďte první!

 Přidej nový komentář: 
Jméno:  
Text:
Opište pozpátku  
Hlavní menu
Houdek hudební nástroje - internetový a kamenný obchod
Vyhledávání
NEW komentáře
K magazínu:
Konec Rockmagu?
(15. 2. 2018 - 23:13)
Daniel Landa - Bouře
(25. 1. 2018 - 05:24)
Komentáře ke kapelám:
MAGMARR
(1. 4. 2018 - 22:38)
Progres
(12. 3. 2018 - 18:50)
Lord
(21. 2. 2018 - 08:00)
Jan Plech
(27. 1. 2018 - 10:31)
Atariband
(30. 12. 2017 - 20:11)
Reklama pro vás:
Kytary - přívěsky
Náhodný vtip
Darkont.cz
Betlémy:
Klik Klak:
Metalshop atd.
STOP VOJNĚ!:

Nejnovější kapely
Máte webovky? Vydělávejte.
Máte své webové stránky? Umístěte na nich banner našeho partnerského e-shopu Darkont.cz a vydělávejte. Více info zde.
Antikvariát:
Darkont.cz
Plastelína:

TOPlist