Stríbrné prívesky na Darkont.cz
25. 7. 2011

Arakain - Homo sapiens...?

Česká rocková stálice vydala v roce 2011 své ani neumím spočítat kolikáté album. Je na něm 12 písní a jmenuje se Homo sapiens...?

Před samotnou hudbou musím zmínit hodně dobře zpracovaný booklet. Veškeré ilustrace v něm jsou velmi dobře udělané a mistru malíři musím vyjádřit svůj obdiv. Stejně, jako na desce kapely Kohout plaší smrt, kde byly ilustrace podobné kvality. Nicméně v bookletu tohoto alba se dále nachází samozřejmě texty, foto, poděkování, a také krátké encyklopedické vysvětlení pojmu Homo sapiens s otevřeným koncem.

Arakain byl vždy „sázka na jistotu.“ V jejich diskografii se sice dá najít něco, co není mezi fanoušky zrovna dvakrát oblíbené, ale poslední dobou si kapela udržuje vysokou úroveň a nad průměrnou produkcí v našich končinách pořád vyniká..

Tato deska rozhodně nebude vyjímkou. Na hlas Jana Toužimského na pozici zpěváka už si všichni dávno zvykli, takže žádné překvapení nás nečeká.

Oproti minulému Restartu je více melodičtější, ale přesto tady nevidím žádný vyloženě špatný song. Naopak. Všechny písně mají velmi dobré texty a stejně dobrý je i jejich hudební doprovod.

Nejvíce mě zaujala trojice písní Marat, Homo sapiens a Strážnej anděl. Klipem opatřený Marat je totiž jasná hitovka už na první poslech a přestože jsem poslední dobou žádný koncert Arakainu neabsolvoval, věřím, že si tato píseň našla své místo v koncertním playlistu kapely.

Na titulní Homo sapiens si dala kapela nejspíš dost záležet. Hodně dobrá píseň s jasnou melodií, která jen tak vaši hlavu neopustí. No a Strážnej anděl mě zaujal hlavně textem, protože pojednává o tom, jak chce strážný anděl zachránit svět. Bezúspěšně.

Řekl bych, že Homo sapiens...? je ještě lepší, než předešlý Restart. Jestli bude tato vzestupná tendence pokračovat dál... (pokus o otevřený konec)


Interpret:Arakain
Album:Homo sapiens...?
Počet stop:12
Rok vydání:2011
Seznam skladeb:1 Marat
2 Forsage
3 Zadrhell
4 Lysohlavky
5 Homo sapiens
6 Nikdy se nevzdávej
7 Archa
8 Strážnej anděl
9 Pokání
10 Valčík in the sky
11 Babylon
12 Čas


Autor článku: šrája  Související články:  


Darkont.cz

Komentáře:

Tento článek zatím nikdo nekomentoval. Buďte první!

 Přidej nový komentář: 
Jméno:  
Text:
Opište pozpátku  
Hlavní menu
Houdek hudební nástroje - internetový a kamenný obchod
Vyhledávání
NEW komentáře
K magazínu:
Konec Rockmagu?
(15. 2. 2018 - 23:13)
Daniel Landa - Bouře
(25. 1. 2018 - 05:24)
Komentáře ke kapelám:
MAGMARR
(1. 4. 2018 - 22:38)
Progres
(12. 3. 2018 - 18:50)
Lord
(21. 2. 2018 - 08:00)
Jan Plech
(27. 1. 2018 - 10:31)
Atariband
(30. 12. 2017 - 20:11)
Reklama pro vás:
Kytary - přívěsky
Náhodný vtip
Darkont.cz
Betlémy:
Klik Klak:
Metalshop atd.
STOP VOJNĚ!:

Nejnovější kapely
Máte webovky? Vydělávejte.
Máte své webové stránky? Umístěte na nich banner našeho partnerského e-shopu Darkont.cz a vydělávejte. Více info zde.
Antikvariát:
Darkont.cz
Plastelína:

TOPlist