7. 4. 2015

Arakain + Lucie Bílá Tour 2015 XXXIII

Koncertní sezona 2015 nám začala pěkně zostra. Začátkem března vyrazily na turné Arakain s Lucií Bílou a všem vyrazily dech.

Je tomu jen pár měsíců, co metaloví třiatřicátníci dojeli turné s kapelou Dymytry a už se opět hrnou na podium. Letos si pro nás Arakain přichystal opravdovou pecku v podobě společného turné s Luckou Bílou. Předskokany jim stejně jako na minulém turné dělají ostravští Absolut Deafers, kteří ale letos nepřicházejí s prázdnou. Svým fanouškům během vystoupení nabídnou ochutnávku skladeb z připravovaného CD a navíc vyhlásily soutěž o největšího sympaťáka turné. Více informací najdete na webu Absolut Deafers.

Je šestý březen 2015 a malé městečko Polná, ležící nedaleko Jihlavy, se k večeru pozvolna začíná plnit auty, autobusy, dodávkami ale hlavně spoustou mániček. Kdo by si totiž nechal ujít zahájení turné Arakainu s Luckou Bílou… Pro mnohé z nás je to splnění dávného snu, spatřit tuhle drobnou zpěvačku s neuvěřitelným hlasem po boku Arakainu a všichni doufáme, že si odneseme skvělý zážitek.

Kolem osmé na podium vtrhne kapela o které nám zpěvák prozradil jen to, že bubeník pochází z Humpolce a zbytek je z Českých Budějovic… Ale to že se jmenují Menhir si většina z nás musela vygooglit až doma. Nicméně zahráli celkem svěží hard rock a to, že se stali na jeden koncert součástí velkého turné je určitě výrazně zviditelní.

Po Menhiru přichází nám již známí Absolut Deafers z Ostravy. Tentokrát do svého repertoáru zařadily více česky zpívaných skladeb, což mne mile překvapilo. Odehráli skoro hodinový set a jejich vystoupení bylo, tak jako na minulém turné, famózní.

Po deváté hodině na podium vstoupil Arakain se svým frontmanem Honzou Toužimským, doprovázeny upřímnou vřavou všech přítomných fanoušků. Odehráli několik nových i starších songů, aby pak Honza předal „slovo“ kolegyni Lucii, která byla přivítána ještě bouřlivěji než celí Arakaini. K velkému údivu nás všech zpívala skoro hodinu a dávala nám okusit písně jako Satanica, Cornutto, Slečna závist a podobně. Bylo vidět, že si ze všech doušků užívá báječné atmosféry v sále a skvěle bavila publikum. Své vystoupení zakončila nádhernou Zimní královnou, na kterou jsme se těšili opravdu všichni. Lucii na chvíli zase vystřídal Honza, aby zapěl oblíbenou věc - Apage Satanas, kterou zakončil koncert.

Rád bych tímto poděkoval Lucii, že nám dala téměř hodinu na vychutnání si dámského pojetí Arakainu, protože jsme předpokládali, že odzpívá tři až čtyři písničky, a popřál celému turné stejně skvělé publikum, jaké bylo vtěsnáno v polenském kulturním zařízení.


Autor článku: Miras  Související články:  Komentáře:

Tento článek zatím nikdo nekomentoval. Buďte první!

 Přidej nový komentář: 
Jméno:  
Text:
Opište pozpátku  
Hlavní menu
Houdek hudební nástroje - internetový a kamenný obchod
Vyhledávání
NEW komentáře
K magazínu:
Konec Rockmagu?
(15. 2. 2018 - 23:13)
Daniel Landa - Bouře
(25. 1. 2018 - 05:24)
Komentáře ke kapelám:
MAGMARR
(1. 4. 2018 - 22:38)
Progres
(12. 3. 2018 - 18:50)
Lord
(21. 2. 2018 - 08:00)
Jan Plech
(27. 1. 2018 - 10:31)
Atariband
(30. 12. 2017 - 20:11)
Reklama pro vás:
Kytary - přívěsky
Náhodný vtip
Darkont.cz
Betlémy:
Klik Klak:
Metalshop atd.
STOP VOJNĚ!:

Nejnovější kapely
Máte webovky? Vydělávejte.
Máte své webové stránky? Umístěte na nich banner našeho partnerského e-shopu Darkont.cz a vydělávejte. Více info zde.
Antikvariát:
Darkont.cz
Plastelína:

TOPlist