Stríbrné prívesky na Darkont.cz
8. 11. 2011

Argema – Čím to je?:)

Skupinu Argema zná snad každý. Aby ne, na naší hudební scéně se pohybuje mnoho let a má za sebou 21 alb, z toho 15 řadových. Je to asi měsíc, co na světlo přišla v pořadí již 16. řadová deska Argemy - Čím to je? A my si ji zde trošku představíme.

V kapele je už asi zvykem, že na pozici zpěváka jsou časté změny, já sám jich napočítal asi 10:-) Jestli je to dobře, to musí posoudit fanoušci sami. Tato nová deska je nazpívaná Jardou Plškem, který je na postu frontmana již potřetí, což je z mého pohledu velice dobrá zpráva. Ze všech kluků, co Argemou prošli, mám právě Jardu nejradši.


Album vyšlo asi po třech letech a obsahuje deset nových písniček, z toho tři pomaláče (které Argema opravdu umí) plus jeden cover z dílny Uhlíř/Šíp – René, já a Rudolf. Když nad tím přemýšlím, je okolo placky dost trojek (3 roky, 3 pomaláče a potřetí Jarda Plšek):-)


Nechci tvrdit, že kapela jde nahoru, ale rozhodně se dere dopředu! Protože když si CD pustíte a zaposloucháte se, tak je to pořád stará dobrá Argema, která má ten vyjímečný moravský šmrnc. Ale na druhou stranu je to něco nového, písničky jsou moderní, víc rockově podané a melodické. Neříkám, že předchozí alba melodická nebyla, ale kdo si CD pustí, tak zaručeně pochopí, co tím myslím.


Vše začíná písní Všechno nejlepší, u které se hned ukáže, s kým máme tu čest. Že se bude jednat o dost dobrou hudbu, která nás 100% nenechá klidně sedět, je jasná věc. Melodie jsou opravdu rytmické. Z těch tří výše zmiňovaných pomaláčů je dle mého názoru nejlepší písnička Nemůžu zapomenout, která má moc pěkný klavírní doprovod. Však vybrat jednu nej pecku alba asi nejde, ona každá má to svoje, však mně osobně v hlavě uvízly dvě – Zůstaňme sví a Rolling Stones. I cover René,já a Rudolf je povedený a je jasné, že na koncertech si najde své místo i příznivce.


Pak je tu skladba Čím to je?, podle které nese album název. Je to song který mě opravdu zaujal – melodický, chytlavý, vtipný a pro kapelu nevšední, to je asi právě to, čím to je.


Co stojí za zmínku je i booklet, který nafotil a graficky upravil Lumír Žemla. Je jednoduchý a přitom velice pěkně zpracovaný. Je trošku jiný, než jsme u Argemy zvyklí, což je podle mě správně, protože přesně takové je i celé album. Vše bylo natočeno v Sound Art Studio v Hradci Králové a o Mastering se postaral Velvet Mastering Ivo Sedláček.


Běžná cena je 299,- korun, nebo si ho můžete objednat přímo na webu skupiny www.argema.cz, kde je za 250,- a dozvíte se zde i veškeré info a novinky.


A jak je již zvykem, k novému albu patří křest. Ten se uskuteční 10.11 2011 v Praze v Hard Rock Cafe.


Kmotrem bude prezidentka NF Kapka naděje Vendula Svobodová a společně s ní pokřtí CD herec a moderátor Petr Vágner. Večerem bude provázet a jako host vystoupí zpěvačka Kristýna Šebíková a to vše bude zdarma!


Abych shrnul vše, co jsem tady napsal, tak musím říct, že se klukům z Argemy album opravdu povedlo. A s klidným svědomím ho můžu všem doporučit. Všechny písničky jsou bezvadně nahrané, texty povedené a refrény vám z hlavy určitě jen tak nevypadnou.


Asi si teď právě řeknete Čím to je, že je album takové? Bohužel na to vám odpovědět nedokážu, ale ať je to čímkoliv, je to rozhodně dobře. Moje hodnocení tedy je 8 z 10.


Interpret:Argema
Album:Čím to je?:-)
Počet stop:11
Rok vydání:2011
Vydavatelství:EMI
Seznam skladeb:1. Všechno nejlepší
2. Zůstaňme sví
3. Nemůžu zapomenout
4. Jednou
5. Kdo tě má rád
6. Rolling Stones
7. Vyvolení
8. Poslední přání
9. Královna všech rán
10. Čím to je?:-)
11. René, já a Rudolf (bonus)Autor článku: Aleš Malásek  Související články:  Komentáře:

12. 5. 2013 14:06
fans Argemy
rok 2013
http://www.youtube.com/watch?v=0BStY60UB8A
10. 3. 2013 08:18
Danek
Pozor, on je teď slavnej jako sviňa:-) Jezdí po plesech s halfplaybackem a natočil novou nudnou a uspávající skladbu a slibuje letos celý CéDé.....spíš je ale každýmu pro smích. Asi nemá cenu JF vůbec komentovat. Jen škoda, že mu to člověk nemůže napsat protože na to jeho "demokratickým" fóru je cenzura jako prase a procházejí pouze příspěvky velebící Jarkovo božství :-) .....srát na to :-)
10. 3. 2013 01:20
fans ARGEMY
zapomenutý zpěvák, který špiní Argemu a vysmívá se jejím fanouškům se snaží zviditelnit?
8. 12. 2011 19:23
Filgasmaniak
Čtěte novinky a kecárnu, hodně se tam dovíte..

http://jarekfilgasweb.websnadno.cz/UVODNI-SLOVO.html

 Přidej nový komentář: 
Jméno:  
Text:
Opište pozpátku  
Hlavní menu
Houdek hudební nástroje - internetový a kamenný obchod
Vyhledávání
NEW komentáře
K magazínu:
Konec Rockmagu?
(15. 2. 2018 - 23:13)
Daniel Landa - Bouře
(25. 1. 2018 - 05:24)
Komentáře ke kapelám:
MAGMARR
(1. 4. 2018 - 22:38)
Progres
(12. 3. 2018 - 18:50)
Lord
(21. 2. 2018 - 08:00)
Jan Plech
(27. 1. 2018 - 10:31)
Atariband
(30. 12. 2017 - 20:11)
Reklama pro vás:
Kytary - přívěsky
Náhodný vtip
Darkont.cz
Betlémy:
Klik Klak:
Metalshop atd.
STOP VOJNĚ!:

Nejnovější kapely
Máte webovky? Vydělávejte.
Máte své webové stránky? Umístěte na nich banner našeho partnerského e-shopu Darkont.cz a vydělávejte. Více info zde.
Antikvariát:
Darkont.cz
Plastelína:

TOPlist