Reklama
3. 7. 2014

Ascendancy - The Amazing Ascendancy Versus Count Illuminatus

Zatímco děj minulé desky vsetínských power metalistů Ascendancy, nazvané Out Of Knowhere, se odehrával v dalekém Vesmíru, s novinkou se kapela vrátila na zem. A to pro nic menšího, než pro záchranu lidstva.

Také nová deska, jejíž název nebudu z pochopitelných důvodů v článku požívat, patří do kategorie koncepčních alb. Hlavní cíl jsem zmínil v úvodu, ale dovolím si ještě pár dalších informací co se děje týče. Proti sobě tu stojí dvě síly: skupinka správňáckých hrdinů The Amazing Ascendancy, která se snaží zmařit plány hraběte Illuminata, který chce vyplenit lidskou rasu a vytvořit rasu novou a lepší.

Album je rozdělené na dvě části. V první sledujeme Illuminatovo vydělování ze společnosti, které ho nakonec dovede až k myšlenkám na nové uspořádání světa. Ve druhé části dojde ke konfrontaci dvou zmíněných sil se zajímavým výsledkem…

Díky takřka nulovým mezerám mezi jednotlivými skladbami, které plynule přechází jedna v druhou, působí deska opravdu kompaktně. Ostatně také díky konkrétnosti v textech by asi osamocené skladby bez kontextu jen tak neobstáli. Jedná se tedy o stoprocentní koncepční album a zajímalo by mně, jestli ho tak bude kapela předvádět i naživo.

Ale opusťme už textovou stránku desky. Jak už jsem zmínil v úvodu, Ascendancy jsou power metalovou kapelou, což ale není úplně nejpřesnější definice. Hudba na nové desce je přístupná i nemetalistům a to zejména díky propojení s progresivními prvky, díky kterým zní deska moderně, čistým vokálem a spoustou melodií. V tomto ohledu by byla škoda nezmínit klávesy, které jsou celkem významným elementem desky.

Poslední prvek desky, který stojí za zmínku, je její grafické zpracování. To je podřízeno superhrdinskému příběhu a připomíná tak staré komiksy nebo sci-fi filmy. Když už jsme u toho, nešlo udělat komiksové zpracování příběhu desky? Podle mně se to přímo nabízí a bylo by to skvělé ozvláštnění.

Ozvláštnění i tak dobrého a zajímavého alba. Metalové inkvizitory nejspíše odpudí jeho popový odér, ale ten právě někomu jinému přijde k chuti. Teď jen zůstává otázka, jestli v dnešní době vůbec někdo ještě chce poslouchat 45 minut v kuse jednu desku.


Interpret:Ascendancy
Album:The Amazing Ascendancy Versus Count Illuminatus
Počet stop:13
Délka:44:42 minut
Rok vydání:2014
Vydavatelství:Seznam skladeb:Heroes And Ones
A Man Without Identity
My Escape
Why?
Catastrophic Event
Count Illuminatus
Secret Society
Subterranean Utopia
The Amazing Ascendancy
Confrontation
The Dark Side Of Philosophy
Battle Plan
The World Doesn’t Want To Be Saved’


Autor článku: šrája


Komentáře:

16. 9. 2014 10:06
Adam
Na tuhle desku jsem se moc těšil, ale jsem trochu zklamán, že zvuk kytar zůstal téměř stejný. Nicméně jejich progressive je stejně dobrý jako na albu Out of Nowhere. Jen doufám, že album III bude zvukově odlišně, byla by to pak nuda.
11. 7. 2014 23:37
k-ayo
Ascendancy - Out Of Knowhere ti připadá jako power metal?? hm

 Přidej nový komentář: 
Jméno:  
Text:
Opište pozpátku  
Hlavní menu
Houdek hudební nástroje - internetový a kamenný obchod
Vyhledávání
NEW komentáře
K magazínu:
Konec Rockmagu?
(15. 2. 2018 - 23:13)
Daniel Landa - Bouře
(25. 1. 2018 - 05:24)
Komentáře ke kapelám:
MAGMARR
(1. 4. 2018 - 22:38)
Progres
(12. 3. 2018 - 18:50)
Lord
(21. 2. 2018 - 08:00)
Jan Plech
(27. 1. 2018 - 10:31)
Atariband
(30. 12. 2017 - 20:11)
Reklama pro vás:
Kytary - přívěsky
Náhodný vtip
Darkont.cz
Betlémy:
Klik Klak:
Metalshop atd.
STOP VOJNĚ!:

Nejnovější kapely
Máte webovky? Vydělávejte.
Máte své webové stránky? Umístěte na nich banner našeho partnerského e-shopu Darkont.cz a vydělávejte. Více info zde.
Antikvariát:
Darkont.cz
Plastelína:

TOPlist