9. 3. 2014

Awrizis - Final Hybridation

Poslední dobou s potěšením sleduji, kolik skvělých desek se rojí v tuzemském tvrdém hudebním podhoubí. Vždyť minulý rok vydaly svá alba kapely jako F.O.B., Keep On Rotting, Isacaarium a spousta jiných. Například také havířovských Awrizis.

Tohle kvarteto spolu vzvývá těžký kov teprve chvilku, ale už její první EPčko Shapes of Imagination sklidilo velmi kladné ohlasy a v Itálii si našlo dokonce vydavatele. Svůj um kluci nadále pilně rozvíjeli a minulý rok přišli s plnohodnotným pokračováním zmiňovaného EP, debutovou studiovkou Final Hybridation.

S názvem desky souvisí také styl, kterým se skupina v současnosti prezentuje: hybrid metal. Jedná se o spojení několika zcela protichůdných vlivů, ale kupodivu vše drží hezky pohromadě. Jedná se vlastně o death metal, okořeněný o moderní prvky a nečekané melodie. Kapela si dává záležet na instrumentální stránce, která je technicky velmi dobře uchopená. Není zde tedy nouze o četné zvraty, ale ani skvělé vyhrávky a mezihry.

Tomu všemu vládne hrubý řev zpěváka Tomáše Bělíka. Kapela zde kupodivu nepropadla současné módní vlně a naprosto rezignovala na čistý melodický zpěv. To sice může odradit některé možné posluchače, ale přesto je na Final Hybridation dostatek momentů, kterých se dá chytit.

Nadmíru povedený je například zvuk desky, o který se postaralo GM studio pod taktovkou Martina Roženka, který se ostatně osvědčil již na předchozím EPčku. Zvuk nechává vyniknout zejména příjemně bublající basu a udržuje atmosféru i v divočejších částech desky.

Nejen zvukem, ale i celkovým příběhem a konceptem desky navazuje Final Hybridation na svého třískladbového předchůdce. To ostatně potvrzuje již obal, který je na temný a extrémní metal možná až moc barevný, ale proč ne? Vždyť právě to možná Awrizis charakterizuje nejlépe.

Sakra, jak tak nad tím přemýšlím, má deska hodně společného s Unforeseen Consequences zmiňovaných Keep On Rotting. Mezi oběma deskami vidím hned několik styčných bodů, ale jeden musím zmínit: obě desky si zaslouží pozorný a opakovaný poslech.


Interpret:Awrizis
Album:Final Hybridation
Počet stop:10
Délka:38:30
Rok vydání:2013
Seznam skladeb:The Process
We are Gifts of Hell
Let Your Fury Flow
Feel What I Have to Feel Every Day
Brainspheres
Poison in My Veins
instruMENTAL
I Saw Your Fall
To the North We Will Go
The World Behind Closed Eyes


Autor článku: šrája


Komentáře:

Tento článek zatím nikdo nekomentoval. Buďte první!

 Přidej nový komentář: 
Jméno:  
Text:
Opište pozpátku  
Hlavní menu
Houdek hudební nástroje - internetový a kamenný obchod
Vyhledávání
NEW komentáře
K magazínu:
Konec Rockmagu?
(15. 2. 2018 - 23:13)
Daniel Landa - Bouře
(25. 1. 2018 - 05:24)
Komentáře ke kapelám:
MAGMARR
(1. 4. 2018 - 22:38)
Progres
(12. 3. 2018 - 18:50)
Lord
(21. 2. 2018 - 08:00)
Jan Plech
(27. 1. 2018 - 10:31)
Atariband
(30. 12. 2017 - 20:11)
Reklama pro vás:
Kytary - přívěsky
Náhodný vtip
Darkont.cz
Betlémy:
Klik Klak:
Metalshop atd.
STOP VOJNĚ!:

Nejnovější kapely
Máte webovky? Vydělávejte.
Máte své webové stránky? Umístěte na nich banner našeho partnerského e-shopu Darkont.cz a vydělávejte. Více info zde.
Antikvariát:
Darkont.cz
Plastelína:

TOPlist