Stríbrné prívesky na Darkont.cz
6. 10. 2012

Bad Face – rozhovor

Skupina Bad Face vydala novinku s názvem Overload a to je pádný důvod je vyzpovídat. Postaral se o to náš redaktor Pigeon a výsledek přinášíme právě teď a tady.

Vydali jste novou placku, tak nám ji trošku představte.
Placka Overload obsahuje pět zbrusu nových songů včetně intra + jeden starší předělaný do nového kabátu, který se už nějakou dobu hrával v této úpravě na koncertech. Většina skladeb z nové desky je zařazena i v našem playlistu, takže je můžete slyšet naživo. Nahrávaní samotného cd jsme zvládli v rychlém tempu. Nejvíc času nám zabrali hlavně finální úpravy zvuku a poměrů nástrojů. S výsledkem jsme spokojeni a placka šlape od začátku až do konce.

Deska má pořádně nadupaný zvuk. Jak jste se vůbec o M2 studiu ve slovenském městě Skalica dozvěděli?
Na koncertě v Holíči jsme se setkali s Milanem Malíkem, který tam natáčel klip hrajících kapel v klubu. Později jsme si psali a dokonce i zjistili, že se vlastně z dřívější doby známe. Prohodilo se pár mailů a zjistili jsme, že Milan má podobný názor na to, co od placky očekáváme. Domluvili jsme se a šli do toho.

Měli jste nějakého producenta nebo jste si poradili sami?
Všechno kolem desky i na desce jsme zvládli bez cizí pomoci. Celé cd je naše a Milanova práce.

A co skládání muziky, má někdo v kapele hlavní slovo a právo veta, nebo pracujete na skladbách ve zkušebně společně?
Na skladbách se pracuje především společně. Většinou RAD přijde s novým riffem a postupně začneme song skládat, každý může říct svůj názor a představu o dané skladbě. Než dostaneme songy do finální podoby zabere to nějaký čas. I po určité době se může upravit tempo, nebo přidat nějaká nová pasáž a naopak.

Ve vaší muzice se mísí spousta různých vlivů. Docela by mě zajímaly vaše nejoblíbenější kapely, co rádi posloucháte ?
Tak každý máme ty svoje nej, ale ve většině případů se shodneme. Myslím si, že je jen dobře, že každý je ovlivněn lehce něčím jiným, to je právě to, co dělá Bad Face. Těch oblíbených kapel je určitě spousta a myslím, že se jednoznačně shodneme na Pantera.

A co na koncerty, zajedete si občas na koncert, nebo máte dost vlastního hraní a nikam jinam nevyrážíte?
Stoprocentně. Nedávno jsme byli celá kapela na Slayerech v Ostravě. Určitě si rád zajdu poslechnout svou oblíbenou kapelu, nebo naopak podpořit kluky z okolí. Kdybychom měli dost svého vlastního hraní a nejevili zájem o hudbu jinou, určitě by bylo něco špatně.

S kým už jste si zahráli a máte nějaký sen? Kapelu se kterou by jste rádi odehráli společný koncert.
Tento rok jsme hráli na Masters of rock ve Vizovicích a také na skvělém Gothoom festu na Slovensku, kde se také objevili například Behemoth. Já myslím, že odehrát koncert s kteroukoliv kapelou na světové úrovni je obrovský zážitek a obrovská skutečnost a sny jako každá kapela máme.

Obrážíte spousty klubů po republice. Kde se vám nejlíp hraje? Ať už díky zázemí klubu nebo skvělým fanouškům.
Vždycky se hraje nejlíp tam, kde tě lidi přijdou podpořit a to co předvádíš je zajímá. V dnešní době sem rád, za každého fanouška, který se objeví na koncertě či festivale. Vážím si toho.

Hrajete na mnoha festivalech. Které u nás považujete za nejlepší a máte i tady nějaký sen kde si zahrát ( Hellfest, Bloodstock? )
Většina českých festivalů je na vysoké úrovni a ta se každým rokem také zvedá. Ať už v metalovém zaměření, nebo jiném. Pro mě je nejlepší festival ten, kde vše klape jak má, je dobrá organizace, našlapané kapely a lidi, kteří se umí bavit a podpoří ho.

Máte nadupaný zvuk, zpíváte anglicky. Pokukujete po zahraničí, ať už koncerty nebo vydáním desky, nebo vám stačí naše luhy a háje a do zahraničí se příliš netlačíte?
Zatím nejsme natolik v podvědomí v České republice , natož abychom pokukovali po zahraničí. Určitě se tomu nebráníme, ale co bude, ukáže až čas. Zatím není nic potvrzeného v plánu.

A co plány do budoucna?
Secvičit s novým zpěvákem materiál, pomalu začít dělat nové songy a hlavně co nejvíce koncertovat. To je asi nejbližší budoucnost.

Díky za rozhovor a ahoj na koncertě.Autor článku: Pigeon  Související články:  Komentáře:

Tento článek zatím nikdo nekomentoval. Buďte první!

 Přidej nový komentář: 
Jméno:  
Text:
Opište pozpátku  
Hlavní menu
Houdek hudební nástroje - internetový a kamenný obchod
Vyhledávání
NEW komentáře
K magazínu:
Konec Rockmagu?
(15. 2. 2018 - 23:13)
Daniel Landa - Bouře
(25. 1. 2018 - 05:24)
Annabel - rozhovor
(11. 1. 2018 - 23:13)
Komentáře ke kapelám:
Progres
(12. 3. 2018 - 18:50)
Lord
(21. 2. 2018 - 08:00)
Jan Plech
(27. 1. 2018 - 10:31)
Atariband
(30. 12. 2017 - 20:11)
Ortel
(28. 11. 2017 - 20:55)
Reklama pro vás:
Kytary - přívěsky
Náhodný vtip
Darkont.cz
Betlémy:
Klik Klak:
Metalshop atd.
STOP VOJNĚ!:

Nejnovější kapely
Máte webovky? Vydělávejte.
Máte své webové stránky? Umístěte na nich banner našeho partnerského e-shopu Darkont.cz a vydělávejte. Více info zde.
Antikvariát:
Darkont.cz
Plastelína:

TOPlist