Stríbrné prívesky na Darkont.cz
1. 4. 2013

Bagr - Tuctovka

Kapela Bagr s deskou Tuctovka? Tak to musí být buď kapela tak dobrá, že si dovolí shodit se takovýmto způsobem a nebo naprosto průměrná a tuctová banda plastových hitmakerů.

Něco takového se mi honilo hlavou, když jsem dostal k recenzi tuto desku. Trochu jsem se pocvičil v googlování a zjistil jsem, že skupina Bagr funguje už od roku 1983 a na pár let byla dokonce zakázána její činnost. K této historii se hlásí i nová sestava, kterou tvoří pět mladých kluků, z nichž žádný se nepodílel ani na předchozí desce kapely Bagr (!).

Zachován ale zůstal zábavový styl kapely. Jen s tím rozdílem, že Black Sabbath a Metallicu vystřídali v repertoáru Bagru skladby kapel Green Day a All Time Low. Ty se, ovšem v českých verzích, objevují i na desce Tuctovka.

Texty nemají nic společného se svými předobrazy a většinou hrají na veselou notu. Ne, nedosahuje se tu kvalit třeba takových Wohnoutů, ale na jeden poslech to není zas tak hrozné.

S hudbou je to podobné. Do těch několika vlastních písní, které se na desce nachází, dokázal Bagr vměstnat poměrně dobrou melodii, ale pořád to není něco, co si budu broukat ještě následující večer. Hudba kapely se většinou pohybuje v mantinelech pop/rocku, což je hudba, která mi nevadí, ale ani zrovna dvakrát neláká.

Mám ale pocit, že hodnotit hudbu podobných kapel není zrovna smysluplná činnost. Na zábavě se na to dá skvěle pařit, protože hrají známé melodie, nějaká ta vlastní skladba se dá taky přežít, ale desku si asi, protože doma si můžu poslechnout i originály.

Podle informací na obalu desky se ale jedná o neprodejnou desku, určenou výhradně pro pořadatele akcí. Pokud bych sháněl kapelu na pouťovou zábavu, rozhodně kapelu pozvu. Jako majitel hudebního klubu bych ale dal ruce pryč.


Interpret:Bagr
Album:Tuctovka
Sestava:Luboš Syrový - zpěv
Ondřej Kříž - kytara
Jaromír Heralecký - basa
Jiří Nosek - klávesy
Lukáš Doležal – bicí
Počet stop:17
Rok vydání:2012
Seznam skladeb:Sexuální tejden
Tuctovka
Sluší ti to!
Duševní kolonoskopie
Z Prahy
Fastfood song
Deus Ex Machina
190
Borec na konec
Před tebou
Tučňáci


Autor článku: šrája  Související články:  


Darkont.cz

Komentáře:

7. 4. 2013 12:40
Ludva
Podle mě ať každý dělá, co chce. Bagr je zábavová kapela a její živé vystoupení má dost dorý náboj, prostě je to určeno těm, pro které hrají. osobně se mi to líbí víc, když je na nich plnej sál, než když přijdu do klubu, kde je za tzv.umění považováno pětiminutové sólo pro dvacet platících. Každý má svůj názor a je zbytečné se o tom dohadovat. každopádně Bagr na hudebním poli za tu dobu určitě něčeho dosáhl, na rozdíl od garážových kapel, které sotva vznikly, párkrát zahrály, někdo jim dal dobrou recenzi, a ony pak na základě toho všeho hned zanikly, protože na to, aby se nějaký ten rok kapela udžela, nemá vliv jen to, jak rychle projede kytarista hmatník či jak originální a většinou nelahodící tóny ve stupnici najde. Tož tak. P.S. Ta recenze ale nebyla napsaná špatně a hlavně na tom vůbec nezáleží :-)
6. 4. 2013 17:16
Pupík
For: Šrája
Ne s jiným :P
5. 4. 2013 22:01
Radim
Já si myslím, žes to napsal ještě velice slušně a jak psal dole Zigi, zcela průměrná zábavovka, která nestojí za recenzi...na druhý straně komu se to líbí ať to poslouchá a chodí na to, mně to osobně nevadí, já si radši zajdu do klubu na poctivou muziku.
5. 4. 2013 17:22
Šrája
To Pupík: a nebo člověk s hudebním vkusem vůbec?
To :-p: zkoumal jsem informace o deskách na stránkách kapely a nikoho ze současné sestavy jsem tam nenašel. Nejsem ale dokonalý, takže chybička se mohla vloudit a já mohl něco přehlédnout.
4. 4. 2013 20:55
Pupík
Takhle to vypadá, když hodnotí Bagr někdo s jiným hudebním vkusem;)
4. 4. 2013 20:34
Verča
Jo to taky může být pravda, ale řekla bych, že tato kapela tak funguje, jako zábavovka záměrně, navíc když jste z takovýho zapadákova jako je Třebíč, není snadné se vytáhnout výš. Někdo takový být musí.
4. 4. 2013 19:26
Zigi
Což je možné, ale nemění to nic na situaci, že Bagr je pouze "tuctová", průměrná zábavovka, kterejch jsou mraky v čemž autorovi dávám za pravdu. A divím se, že mu stálo za to psát na tohle vůbec recenzi :-)
4. 4. 2013 16:18
:-p
Řekla bych, že většina fanoušků Bagru se nad tím ani nepozastaví, protože ví svoje. A falešné fanoušky nepotřebujeme..
A jedna rada pro vás, ještě před tím než začnete psát recenze na něco, co neznáte a nezajímá vás, zjistěte si pravdivé informace. Rozhodně není pravda, že se žádný z členů nepodílel ani na předcházející desce!

 Přidej nový komentář: 
Jméno:  
Text:
Opište pozpátku  
Hlavní menu
Houdek hudební nástroje - internetový a kamenný obchod
Vyhledávání
NEW komentáře
K magazínu:
Konec Rockmagu?
(15. 2. 2018 - 23:13)
Daniel Landa - Bouře
(25. 1. 2018 - 05:24)
Komentáře ke kapelám:
MAGMARR
(1. 4. 2018 - 22:38)
Progres
(12. 3. 2018 - 18:50)
Lord
(21. 2. 2018 - 08:00)
Jan Plech
(27. 1. 2018 - 10:31)
Atariband
(30. 12. 2017 - 20:11)
Reklama pro vás:
Kytary - přívěsky
Náhodný vtip
Darkont.cz
Betlémy:
Klik Klak:
Metalshop atd.
STOP VOJNĚ!:

Nejnovější kapely
Máte webovky? Vydělávejte.
Máte své webové stránky? Umístěte na nich banner našeho partnerského e-shopu Darkont.cz a vydělávejte. Více info zde.
Antikvariát:
Darkont.cz
Plastelína:

TOPlist