Stríbrné prívesky na Darkont.cz
3. 4. 2017

Bastard - rozhovor

Dovolte našemu redaktorovoi Alanovi, aby vám pomocí tohoto interviewu představil rockovou formaci Bastard, která nedávno vydala album ".. Na start"


Alan – Ahoj. Kdo přišel s nápadem oživit BASTARD?

Mojmír - Ten nápad dostal náš zpěvák Láďa TOMIS , se kterým hrajeme v SCHELINGER revival OSTRAVA ( taky i Jarda Pačes Dolejš ). Po celé roky vzpomínal na BASTARD a bylo mu líto, že skončil tak brzy a navíc se sem tam po koncertě ptali i fanoušci co BASTARD… Oslovil tedy dalšího zakládajícího člena kytaristu Láďu Krečmera a postupně dali dohromady tuto současnou sestavu.

 

Alan – Vystupování, koncerty jste navázali na kluby, které znáte a ve kterých jste hrávali s kapelami, kde také působíte?

Mojmír – Pro náš comeback jsme zvolili klub na domácí půdě v Havířově – Jazzkklub – to bylo v lednu 2016. Po pár dalších koncertech jsme rovnou naskočili jako předskokani Citronu na jejich jarním turné a v létě již přišly festivaly jako Masters of Rock, Benátská nebo Rock Heart.

 

Alan – Kapely jako jsou Citron, Titanic a podobné , které svou činnost nikdy neukončily, těm jste psali – hele jsem zpět, pojedeme společné tour a nebo tomu bylo jinak?

Mojmír - Nejdříve jsme natočili videoklip ke skladbě z prvního CD „Věřím“ a ten vyhrál CZECHPARÁDU na TV REBEL za měsíc únor. Tehdy si nás všimli promotéři a zaregistrovali, že BASTARD je zase zpátky a připraven vyrazit na koncertní podia! Náš kytarista L.Krečmer kdysi v Citronu hrával, tak přišla nabídka odjet s nimi jarní tourne.


 

Alan – První koncerty jste tedy odehráli se starým repertoárem Bastardu a nebo jste hráli i jiné skladby, než jste udělali nový repertoár?

Mojmír – Loňskou koncertní sezonu jsme odehráli s repertoárem z debutové desky, protože v době svého vzniku v roce 1994 sice BASTARD odjel společné turné s KABÁTem, ale to už je dlouhá doba, takže spousta lidí tyto staré pecky zapomněla a máme za to , že i po tolika letech je tento materiál pro fanoušky stále atraktivní, o čemž svědčí mj. poptávka po debutovém album.

 

Alan – Nové EP jste nahrávali v roce 2016 a vydávali začátkem roku 2017. Kde jste natáčeli, kde udělali master a produkoval vám to někdo? Nebo je celé ve vaší režii?

Mojmir – EP jsme natáčeli ve Studiu CITRON v OSTRAVĚ, protože to máme blízko a patří k nejlepším v republice. Role producenta se zhostil Djordje ERIČ, který dlouhodbě produkuje např. desky DOGY. Spolupráce s Djordjem byla vynikající, padli jsem si „ do noty“ a počítáme s ním i pro další natáčení celého CD.


Alan – Křest proběhl kdy a kde? Koho jste pozvali? A spokojenost s EP je jaká?

Mojmir – Křest EP proběhl samozřejmě v Havířově v klubu Stolárna 28.ledna, kam jsem si pozvali „ baby z Brna“ LOERTTU a „baníky“ z Handlovej Rock is Back. O squěllý zvuk se postarali kluci z VAC Agency. Kmotry jsme měli hned 3 - producenta EP Djordje Eriče, našeho kamaráda Davida Zbavitele – spíkra z radia ČAS ROCK a TV REBEL a šéfredaktora webu ROCKSHOCK Jirku Olszara. Mimochodem TV REBEL natáčela na křtu reportáž pro pořad ROCK SPECIÁL, takže kdo by chtěl vidět atmosféru, může zhlédnout v archivu TV REBEL. My jsem s EP-kem spokojeni a věříme že fanoušci budou taky. Zatím tomu podle ohlasů tak je a to nás velmi těší !

 


EP " BASTARD ... na start! " si můžete objednávat na mailu: n.b.e@seznam.cz
Cena EP : 70,- Kč , poštovné 50,- Kč


Alan – Je EP předzvěst alba dlouhohrajícího? A to chcete vydat kdy?

Mojmir – Ano, je tomu tak ! Regurélní CD by mělo vyjít do konce roku, možná to necháme na leden , tak jak tomu bylo s EP.

 

Alan – Co fanoušci, jak přijali znovu obnovení kapely BASTARD?

Mojmír – Tak zatím podle ohlasů na našich webových profilech a hlavně na koncertech to vypadá dobře!! Mnozí si pamatují staré skladby a jsou zvědavi na novou tvář BASTARDU a jak se projeví noví členové v tvorbě kapely.

 

Alan – Měli jste vtipné zážitky při natáčení alba?

Mojmír – S Djordjem je vždy zábava, je to naprosto pohodový člověk! Příště asi vezmem do studia i kameru ať se o atmosféru z natáčení podělíme i s našimi fanoušky.

 

Alan – A nějaké vtipné zážitky s kapelou od roku 2015?

Mojmír – No těch určitě bylo hoooodně , to by jsme tady dlouho seděli …... a některé by se asi ani nedaly publikovat....

 

Alan – Co tedy nového na rok 2017? Dlouhohrající Album, klipy, festivaly.... _

Mojmír – Nyní se věnujeme propagaci nového EP! Do léta se chceme soustředit na přípravu a nazkoušení materiálu na CD a koncertů tedy bude poskrovnu. Připravujeme rovněž klip na skladbu z EP, kterou zatím neprozradím …. klidně nám pošlete tip , která by se vám jako klip líbila. Na léto už jsou potvrzeny festivaly a stále přibývají, po prázdninách pár koncertů s brněnskou Lorettou a tour ….. nechte se překvapit s kým !! No a konec roku završí vydání CD!!!

 

Alan – Díky za rozhovor, letor se ještě určitě minimálně jednou sejdem při informování s novám albem, jak v rádiu tak i Tv.

Mojmír – My taky děkujem a těšíme se na setkání s fanoušky na koncíku, či festivalu – info je na našich www nebo na profilech Bandzone,FCB či Musicmap. A vzkaz pro pořadatele – RÁDI K VÁM PŘIJEDEME ZAHRÁT !!!

BASTARD... na start !!!

Www.bastard-band.cz


Autor článku: Alan Rohan

Darkont.cz

Komentáře:

Tento článek zatím nikdo nekomentoval. Buďte první!

 Přidej nový komentář: 
Jméno:  
Text:
Opište pozpátku  
Hlavní menu
Houdek hudební nástroje - internetový a kamenný obchod
Vyhledávání
NEW komentáře
K magazínu:
Konec Rockmagu?
(15. 2. 2018 - 23:13)
Daniel Landa - Bouře
(25. 1. 2018 - 05:24)
Komentáře ke kapelám:
MAGMARR
(1. 4. 2018 - 22:38)
Progres
(12. 3. 2018 - 18:50)
Lord
(21. 2. 2018 - 08:00)
Jan Plech
(27. 1. 2018 - 10:31)
Atariband
(30. 12. 2017 - 20:11)
Reklama pro vás:
Kytary - přívěsky
Náhodný vtip
Darkont.cz
Betlémy:
Klik Klak:
Metalshop atd.
STOP VOJNĚ!:

Nejnovější kapely
Máte webovky? Vydělávejte.
Máte své webové stránky? Umístěte na nich banner našeho partnerského e-shopu Darkont.cz a vydělávejte. Více info zde.
Antikvariát:
Darkont.cz
Plastelína:

TOPlist