Stríbrné prívesky na Darkont.cz
11. 11. 2012

Nevím – To nejlepší za 10 let

Tak takovou rekapitulaci desetileté kariéry by asi chtěl každý. No posuďte sami. Členové kapely začali hrát jako náctiletí ( věkové rozmezí členů kapely bylo 10-14 let ) s instrumentálními výkony na mnohem větší úrovni.

Kapela se začala objevovat v televizi v pořadech jako Toulavá kamera, Tak neváhej a toč, Pop Art, Mléčná dráha, Děti patří domů, Pomozte dětem a účast na předávání Andělů v ČEZ Aréně. Předskakovala skupině Kabát a účastnila se takových festivalů , jako Pink Panther Fest, Noc Plná Hvězd a dalších menších. Za zmínku stojí vystoupení na festivalu Noc plná hvězd, který je vždy nabitý hvězdami. I tak se jim na B scéně podařilo scénu pro 15 tisíc účastníků zaplnit. Skupina nahrávala i s Petrem Jandou z Olympicu společnou skladbu Vlak co nikde nestaví, která byla prezentována na TV Nova. To je velice stručný výčet úspěchů téhle kapely. Když si uvědomíme věk členů, tak je to neskutečné. Upřímně si nedovedu představit sebe jak řekněme ve 12 letech vystupuji živě jako předkapela Kabátu před plnou arénou…

Výběrové cd tuto desetiletou kariéru rekapituluje a je možné se seznámit s průřezem kariéry. Zajímavým počinem by bylo i výběrové dvd s výše uvedenými televizními vystoupeními , nebo dokonce s koncertními záběry téhle kapely z Prostějova.

Nejvíc si mi na cd líbily novější songy Anděl, Holky a Tradá, která pojednává třeba o tom, jak se taky dají vydělávat peníze. Ostatní písničky jsou řekněme roztomilé a pro náctileté publikum. Určitě mnohem lepší, než si tlačit do hlavy pop music nebo hip-hop. V každém případě klobouk dolů před talentem a muzikantským umem náctiletých muzikantů.

V každém případě je teď skupina na rozcestí. Roztomilou dětskou kapelu odvál čas, přišel čas dospělosti a je třeba se pohnout dál. Nespornou výhodou kapely je, že má na svém kontě už tolik zkušeností, které jiné nenasbírají za celou karíéru. Z novějších songů je cítit, že se kapela bude kapela pohybovat v rockových, možná neopunkových vodách ala Green Day, nebo abychom zůstali na domácí scéně Rybičky 48. Já říkám ano, proč ne. V každém případě případná nová deska ukáže , jestli se kapela opravdu dokáže prosadit se stejnou vervou v dospělosti. Já jim k tomu držím palce a na novou nahrávku se opravdu těším.


Stránky kapely:
http://www.nevim.kvalitne.cz/


Interpret:Nevím
Album:To nejlepší za 10 let
Sestava:kytara Michal Berger
bicí Matěj Lienert
basa Tonda Berger
Seznam skladeb:Holky
Už nehledám
Tradá
Černobílá
Anděl
Já si tě namaluju
Leoš
Tajemství
Doufám
Škaredý holky
Nádherná
Klesáme padáme


Autor článku: Pigeon  Související články:  Komentáře:

Tento článek zatím nikdo nekomentoval. Buďte první!

 Přidej nový komentář: 
Jméno:  
Text:
Opište pozpátku  
Hlavní menu
Houdek hudební nástroje - internetový a kamenný obchod
Vyhledávání
NEW komentáře
K magazínu:
Konec Rockmagu?
(15. 2. 2018 - 23:13)
Daniel Landa - Bouře
(25. 1. 2018 - 05:24)
Annabel - rozhovor
(11. 1. 2018 - 23:13)
Ruští Blind Ivy poprvé v ČR!!
(28. 12. 2017 - 07:55)
Komentáře ke kapelám:
Jan Plech
(27. 1. 2018 - 10:31)
Atariband
(30. 12. 2017 - 20:11)
Ortel
(28. 11. 2017 - 20:55)
Kiss Revival Praha - Official
(3. 11. 2017 - 16:14)
3-IRON
(18. 10. 2017 - 07:40)
Reklama pro vás:
Kytary - přívěsky
Náhodný vtip
Darkont.cz
Betlémy:
Klik Klak:
Metalshop atd.
STOP VOJNĚ!:

Nejnovější kapely
Máte webovky? Vydělávejte.
Máte své webové stránky? Umístěte na nich banner našeho partnerského e-shopu Darkont.cz a vydělávejte. Více info zde.
Antikvariát:
Darkont.cz
Plastelína:

TOPlist