Stríbrné prívesky na Darkont.cz
17. 1. 2016

Blamage - Bez pravidel

Při jednom společném hraní s kapelou jsem zcela náhodou narazil na kapelu BLAMAGE. Hráli ten večer před náma. Jejich výkon mě naprosto uchvátil.

Vysokooktanový thrash metalový nátěr z Budějek.

Jsem proto rád, že se mi dostalo do ruky jejich novinkové, tedy v uvozovkách novinkové, CD Bez pravidel. Deska má rok vydání 2014. BLAMAGE z Českých Budějovic existují od roku 2003, ale jejich sestava a stylová vyhraněnost se udála až v roce 2006. Od té doby drhnou natlakovaný thrash metal s notnou dávkou melodií a progresivními prvky. Kapela stojí na osobě Tomáše Kuchty, který je znám z kapely Honzy " Kirka " Běhounka SEVEN, kde hrál na basu. V BLAMAGE třímá kytaru. Jeho zkušenosti jsou cítit z každé drážky disku. Vymazlený zvuk ze studia Eagle Marka Cimla, perfektně zpracovaný booklet a hlavně precizní kompoziční stránka hudby BLAMAGE. Další velkou devízou BLAMAGE jsou texty zpívané v rodném jazyce, které má na svědomí zpěvák Milan Černoch.

Hned z první skladby Jezdci apokalypsy je jasné, že tady je hudba, která zdatně převyšuje Český průměr. Rychlé riffy, střídání temp a nálad. Nátěrové pasáže přechází v mocné atmosférické refrény doplněné o akustické vyhrávky kytar. Při poslechu mi hodně často vyskočí jméno RAGE. Jelikož BLAMAGE mají jisté pletky s Viktorem Smolskim není se co divit :-). Jede se dál, kousavá Parazit boogie. Píseň do Vás tluče jako pneumatické kladivo. Opět celé skladbě vévodí pomalejší mohutný refrén. Práce zpěváka s melodickou linkou je výborná. Metal corem načuchlá titulka Bez pravidel Vás rozskáče aspoň metr vysoko. BLAMAGE se nebojí používat progresivní prvky a tak neustále svoji hudbu šperkují vyhrávkami, stopkami a solíčky. V podobně skákavém duchu se nese i Orlům svět. Jedním z největších pecek je Proces. Čisté kytary předznamenávají riffovou apokalypsu. Nesmí chybět opět vynikající zpěvová linka. Další skladba, která přímo vyčnívá z desky je Černá vdova. Středně tempá, progresem načichlá píseň. K tomu opět velmi vkusný text a máme zde další z vrcholků nahrávky. Rozhodně ještě můžeme vypíchnout šlapačky Sny a Nic neříkej. Desku ještě navíc doplňuje videoklip k písni Proč.

Z celé desky stříká energie v ohromných gejzírech. Všechny skladby mají neskutečný tah na branku a vzhledem k jejich délce deska nemá šanci nudit. Po jejím skončení si velmi rádi dáte pořádný nášup. Zcela určitě po dalším poslechu objevíte mnoho nových pasáží, zvratů a vyhrávkových momentů, které Vám napoprvé unikly. Hudba BLAMAGE není jednorázovou záležitostí a to je jen dobře. Je zvláštní že o BLAMAGE není slyšet mnohem více. Jejich tvorba si to rozhodně zaslouží. Snad se konečně začne něco dít a kapely s velkým potenciálem dostanou šanci se předvést hladovému publiku a vystřídají tak velikány, kteří si již třeba pozornost ani nezaslouží a žijí pouze ze svého velkého jména. BLAMAGE na to být na špici rozhodně mají.Interpret:Blamage
Album:Bez pravidel
Sestava:Milan Černoch - zpěv
Tomáš Kuchta - kytara
Robin Kopřiva - kytara
Milan Hořava - baskytara
Jaroslav Rod - bicí
Délka:47:17
Rok vydání:2015
Seznam skladeb:1. Jezdci Apokalypsy
2. Parazit Boogie
3. Bez pravidel
4. Orlům svět
5. Proč
6. Proces
7. Čaroděj
8. Lízej lásku dvakrát
9. Sny
10. Černá vdova
11. Nic neříkej
12. videoklip Proč


Autor článku: Jan "Johny" Havlíček

Darkont.cz

Komentáře:

Tento článek zatím nikdo nekomentoval. Buďte první!

 Přidej nový komentář: 
Jméno:  
Text:
Opište pozpátku  
Hlavní menu
Houdek hudební nástroje - internetový a kamenný obchod
Vyhledávání
NEW komentáře
K magazínu:
Konec Rockmagu?
(15. 2. 2018 - 23:13)
Daniel Landa - Bouře
(25. 1. 2018 - 05:24)
Komentáře ke kapelám:
MAGMARR
(1. 4. 2018 - 22:38)
Progres
(12. 3. 2018 - 18:50)
Lord
(21. 2. 2018 - 08:00)
Jan Plech
(27. 1. 2018 - 10:31)
Atariband
(30. 12. 2017 - 20:11)
Reklama pro vás:
Kytary - přívěsky
Náhodný vtip
Darkont.cz
Betlémy:
Klik Klak:
Metalshop atd.
STOP VOJNĚ!:

Nejnovější kapely
Máte webovky? Vydělávejte.
Máte své webové stránky? Umístěte na nich banner našeho partnerského e-shopu Darkont.cz a vydělávejte. Více info zde.
Antikvariát:
Darkont.cz
Plastelína:

TOPlist