9. 12. 2011

Blue Rocket - Starej kmen

Teplice. Město, ze kterého pochází nespočet kvalitních souborů. Za všechny můžu jmenovat asi komerčně nejúspěšnější českou kapelu: Kabát. No a právě zde se 8 lidí rozhodlo, že si založí také nějaký ten band a tak vzniklo seskupení Blue Rocket, které vydalo desku Starej kmen.

Ten můžete prozkoumat na obalu desky, jehož autorem je Martin Lepka. Celý obal je dobře udělán. A to hlavně kořeny prorostlý gibson a nebo fotografie kapely, jejíž pozadí mi hodně připomíná svět J.R.R.Tolkiena.

Deska obsahuje 11 songů. Všechny jedou v tom nejlepším duchu jižanského rocku, jehož nejznámějšími představitely jsou asi Lynyrd skynyrd. Tento styl u nás zas tolik kapel nehraje. Bez toho abych prohledal databázi svých oblíbených kapel, si rozhodně na žádného českého interpreta tohoto stylu nevzpomenu.

Jak už víte z úvodu, kapela má osm členů (a na CD se s nimi podíleli ještě čtyři hosté). To už je docela dost a právě v tom je síla kapely. V kapele totiž kromě třech kytar, basy, bicích, akordeonu a mandolíny, nechybí ani ženský element, který je pro southern rock takřka nezbytný.

Kapela si mě podmanila už písní Bláznivej svět a ničím si to u mě už nezkazila. Naopak. Následujících 40 minut kolem mě prolétlo jako na Route 66, o které je jedna z největších hitovek desky. Mezi ty další by pak patřili No tak mě mačkej, Svítání,…

Pokud vás tato recenze navnadila a chtěli byste si CD pořídit, doporučuji vám zatím pouze bandzone kapely, kde si můžete nějaké písně také poslechnout. Mám totiž přísně tajnou informaci, že by se CD mělo přetáčet a obohatit o lepší zvuk.
Interpret:Blue Rocket
Album:Starej kmen
Počet stop:12
Rok vydání:2009


Autor článku: šrája


Komentáře:

Tento článek zatím nikdo nekomentoval. Buďte první!

 Přidej nový komentář: 
Jméno:  
Text:
Opište pozpátku  
Hlavní menu
Houdek hudební nástroje - internetový a kamenný obchod
Vyhledávání
NEW komentáře
K magazínu:
Konec Rockmagu?
(15. 2. 2018 - 23:13)
Daniel Landa - Bouře
(25. 1. 2018 - 05:24)
Komentáře ke kapelám:
MAGMARR
(1. 4. 2018 - 22:38)
Progres
(12. 3. 2018 - 18:50)
Lord
(21. 2. 2018 - 08:00)
Jan Plech
(27. 1. 2018 - 10:31)
Atariband
(30. 12. 2017 - 20:11)
Reklama pro vás:
Kytary - přívěsky
Náhodný vtip
Darkont.cz
Betlémy:
Klik Klak:
Metalshop atd.
STOP VOJNĚ!:

Nejnovější kapely
Máte webovky? Vydělávejte.
Máte své webové stránky? Umístěte na nich banner našeho partnerského e-shopu Darkont.cz a vydělávejte. Více info zde.
Antikvariát:
Darkont.cz
Plastelína:

TOPlist