Reklama
28. 6. 2014

Brainscan - Reflection

Brainscan, slovenští delegáti alternativního metalu, vypustili v září minulého roku do oběhu svůj třetí albový zářez, desku Reflection. Té to sice chvilku trvalo, ale dorazila i do naší redakce za účelem zrecenzování.

To se může chlubit už svou grafickou stránkou, která naznačuje, že Brainscan jdou s dobou a dokáže tak dobře nalákat na tu hlavní část, hudební. Na té se nachází 45 minut materiálu, mezi kterým najdeme i filmové intro nebo překvapivě intimní instrumentálku.

Už zmiňovaný obal naznačuje, že Reflection není zrovna sluníčková deska. Propírají se tu například problémy svobody a stádovosti. Tato filosofie je podpořená údernou hudbou, která v sobě mísí množství odnoží tvrdých žánrů. Převažující jsou však metalcore a hardcore. To vše profesionálně zpracované producentem Jochem Jacobsem z nizozemských Texture.

Hlavní předností Brainscan jsou vokály. Střídání growlu a melodického vokálu je dnes skoro již žánrová nutnost, ale zde se k tomu přidávají ještě gang vokály a celek tak působí svižně. S melodickými vokály jsou potom spojeny nejlepší melodie, které spolehlivě zaútočí na posluchačův mozek.

Mluvím tu teď hlavně o skladbách Mr. Nobody a Open Your Mind, které považuji za vrcholy desky. Ty jasně ukazují, že Brainscan hravě strčí do kapsy i spolky větších jmen. Svůj díl na tom má taky technická vyspělost kapely, která tu předvádí všechny povinnosti žánru.

Zajímavé jsou také momenty, které se od zbytku desky liší. Je to například již zmíněná instrumentálka Ember Eyes, ve které zní z velké části akustické nástroje. Další překvapení pro mně byla předposlední skladba Contact With My Self, ve které Brainscan nápadně připomínají styl Alice In Chains.

Reflection je pořádná dávka moderního alternativního metalu, za kterou se bratia rozhodně stydět nemusí. Nadupaný zvuk, obrovská energie, hráčské výkony i zajímavé melodické momenty.


Interpret:Brainscan
Album:Reflection
Počet stop:12
Délka:45:56 minut
Rok vydání:2013
Vydavatelství:Gothoom Productions
Seznam skladeb:01 Into The Mirror
02 Reflections
03 Pretending
04 The Judge
05 Open Your Mind
06 This Is Not My Fate
07 Ember Eyes
08 Mr.Nobody
09 Mind Corruption
10 Take Your Freedom
11 Contact With My Self
12 Shamless


Autor článku: šrája

Darkont.cz

Komentáře:

Tento článek zatím nikdo nekomentoval. Buďte první!

 Přidej nový komentář: 
Jméno:  
Text:
Opište pozpátku  
Hlavní menu
Houdek hudební nástroje - internetový a kamenný obchod
Vyhledávání
NEW komentáře
K magazínu:
Konec Rockmagu?
(15. 2. 2018 - 23:13)
Daniel Landa - Bouře
(25. 1. 2018 - 05:24)
Komentáře ke kapelám:
MAGMARR
(1. 4. 2018 - 22:38)
Progres
(12. 3. 2018 - 18:50)
Lord
(21. 2. 2018 - 08:00)
Jan Plech
(27. 1. 2018 - 10:31)
Atariband
(30. 12. 2017 - 20:11)
Reklama pro vás:
Kytary - přívěsky
Náhodný vtip
Darkont.cz
Betlémy:
Klik Klak:
Metalshop atd.
STOP VOJNĚ!:

Nejnovější kapely
Máte webovky? Vydělávejte.
Máte své webové stránky? Umístěte na nich banner našeho partnerského e-shopu Darkont.cz a vydělávejte. Více info zde.
Antikvariát:
Darkont.cz
Plastelína:

TOPlist