Reklama
23. 1. 2012

Bratrstvo luny - La loba ante portas

Aktuálně jedna z našich nejvýraznějších goticko/rockových kapel současnosti si pro své fanoušky připravila něco trochu extra.

Luxusní booklet v sobě skrývá dvě CD, texty všech písní (včetně překladu do angličtiny a polštiny), fotografie, předmluvy a spoustu dalších věcí, které jsou hezky graficky zpracovány. Na naše poměry se chlapci rozhodně rozšoupli.

Deska je věnována památce lidí a vlků, kteří se museli předčasně přesídlit do věčných lovišť. Následuje předmluva známého vlkofila Jaroslava Monte Kvasnici, která vysvětluje spojitost člověka a vlka. To vše je doplněné ilustracemi na vlčí téma a pak je tu samozřejmě také název desky.

Po minutovém (jak jinak než) vlčím intru následuje skladba Misionář smrti. Už z této písně je jasné, co nás bude čekat. V písni je spousta odkazů na gotiku a je vidět, že chlapi nejsou žádní začátečníci a ví, jak se na to musí.

Co mě ale opravdu dostalo, je píseň Jáma a kyvadlo. Jsem velkým fanouškem E.A.Poea a tato píseň se jím nemálo inspirovala. Skladba má také dobrý refrén a je doplněna o pár samplů, které do písně zapadají jak hřebíky do železné panny. Zvláště vyvedená je poslední, ne zrovna pozitivní sloka:

Kyvadlo kmitá nad každým člověkem
Tisíce bohů, život je úsekem
Volání života, vábení slasti
Cesta je plná bolestí, pastí…

Nejsilněji na mě ale působí píseň Továrny na smrt. Auschwitz-Birkenau. Už ilustrace v bookletu působí odpudivě, ale co teprve samotný song. To, že píseň je bohužel pravdivá, je na tom všem to nejhorší a právě to dodává písni onen chlad, kterým se vyznačuje.

Když už nepřemýšlíte o koupi alba, rozhodně si najděte píseň na bandzone nebo vyhledejte oficiální klip k Továrnám na smrt, protože tohle jsou věci, na které by se nemělo zapomínat.

Po prvním CD jsem se velmi nadšeně pustil do CD druhého. Tam na mě čekali jen dva songy. V tomto duelu rozhodně vítězí sedmiminutová Fantasmagorie, ale na Továrny na smrt prostě nemá.

Bratrstvo luny si rozhodně zaslouží můj obdiv, protože vše pojali v dost velkém stylu a řekl bych, že se to vyplatilo. Tomu se říká dobře odvedená práce.


Interpret:Bratrstvo luny
Album:La loba ante portas
Počet stop:CD 1 9 skladeb / CD 2 2 skladby
Rok vydání:2011
Vydavatelství:LunArt records


Autor článku: šrája


Komentáře:

Tento článek zatím nikdo nekomentoval. Buďte první!

 Přidej nový komentář: 
Jméno:  
Text:
Opište pozpátku  
Hlavní menu
Houdek hudební nástroje - internetový a kamenný obchod
Vyhledávání
NEW komentáře
K magazínu:
Konec Rockmagu?
(15. 2. 2018 - 23:13)
Daniel Landa - Bouře
(25. 1. 2018 - 05:24)
Komentáře ke kapelám:
MAGMARR
(1. 4. 2018 - 22:38)
Progres
(12. 3. 2018 - 18:50)
Lord
(21. 2. 2018 - 08:00)
Jan Plech
(27. 1. 2018 - 10:31)
Atariband
(30. 12. 2017 - 20:11)
Reklama pro vás:
Kytary - přívěsky
Náhodný vtip
Darkont.cz
Betlémy:
Klik Klak:
Metalshop atd.
STOP VOJNĚ!:

Nejnovější kapely
Máte webovky? Vydělávejte.
Máte své webové stránky? Umístěte na nich banner našeho partnerského e-shopu Darkont.cz a vydělávejte. Více info zde.
Antikvariát:
Darkont.cz
Plastelína:

TOPlist