Stríbrné prívesky na Darkont.cz
6. 9. 2009

Brufen - rozhovor

Brufen je západočeská zábavová kapela, která hraje jak své hity, tak i prověřené hity jiných kapel. Na otázky jsem se ptal Petra Kyriana, jenž v kapele hraje na kytaru. Petr je mimo jiné autor několika textů Harleje. Více z rozhovoru.

Zdravím Brufen, řekni nám něco o historii vaší kapely, z čeho se tvoří váš sbor, apod.
Náš prostituční cirkus vznikl někdy v roce 2002 a od začátku je to takovej zábavnej kabaret, občas tomu honosně říkáme rockovej revival. Na podiu můžete vidět mě s kytarou, Míru Loudu taktéž s kytarou, Libora Oplta s basou, Michala Hese za škopkama a Rosťu Fišera, jak huláká na lidi, dál s náma pravidelně jezdí technická úderka v sestavě Franta Pour, Víťa Teřl a Pavel Šantora, ti se starají o zvuk, světla a taky o to, aby jsme nelekli žízní (musel jsem to všechno vyjmenovat, oni by mi namlátili). Pár změn v sestavě jsme zažili a pár jich možná ještě zažijem, tomu se asi nevyhne žádná kapela.

Z čeho se skládají vaše vystoupení?
Z původní myšlenky revivalu se postupem času vylíhnul takovej kočkopes, takže hrajem z části převzatý věci od kapel, který baví nás a který chtějí lidi slyšet, z části potom vlastní věci dejme tomu podobnýho rázu. Jsme zábavovka, takže většinou trdlujem tak čtyři až pět hodin, lidi pijou, tančí, padaj...




Prý budete co nevidět točit vaši novou desku. Prozraď nám nějaké podrobnosti.
Vlastně se na to připravujem už dlouho, ale zaječí úmysly současnýho basisty a pár epizod s novýma adeptama to nějak posunuly skoro o rok. Připraveno je asi dvacet věcí a protože si všechno točíme sami a tak trochu na koleně (což je samozřejmě poznat a občas jsme rádi za aspoň nějakej použitelnej výsledek), máme dost času, takže podrobnější selekce proběhne asi až po natočení všech připravenej kousků, ve finále by se mělo na CD objevit tak dvanáct až patnáct songů. Je možný, že až tohle bude někdo číst, bude už Michal někde mlátit do bicích...

Kde vás můžeme na webu najít?
Bydlíme na adrese www.brufen.wbs.cz, ale úplně stačí zadat na Seznam slovo Brufen, ukážem se hned jako první, to protože škodíme, všechny lékařský firmy, který pomáhaj, vyjedou až za náma.

Kolik máte za sebou desek? Kde je můžeme sehnat?
Spáchali jsme jedno EP s názvem „Tak se to s náma valí dál“, jedno CD s názvem „Divoká krev“ a fotbalový hymny pro Baník Mantov a Slavoj Koloveč. V současný době už žádný nosiče nemáme, ale všechny songy jsou v plným rozsahu ke stažení na našem webu. Jak už jsme podotknul - je to točený v různých pokoutných domácích studiích, při některých nahrávkách jsme se s tím teprve učili zacházet, je třeba k tomu krapet přihlídnout.

Kde jste přišli k názvu Brufen?
Ještě před prvním větším kolotočem v sestavě jsme měli zpěváka, kterej si pořád ztěžoval na bolesti zad no a brufen do sebe ládoval častěji než chleba, takže jsme to naše tak trochu divadýlko pojmenovali podle jeho tak trochu závislosti. Nakonec to nebyla špatná volba.

Jak často zkoušíte?
To je různý a někdy taky dost hrůzný. Když hodně hrajem, zkoušky trochu flákáme, ale v zásadě se dá říct, že aspoň jednou za tejden se sejdem a chvíli hudláme.

Jaká hudba vás nejvíce ovlivnila?
Od Kabátu přes Harlej a Alkehol až třeba ke Katapultu nebo Metallice, mohl bych takhle jmenovat donekonečna. Máme mezi sebou i nějaký skorofolkaře a taky bych neměl zapomenout na Rolling Stones, milenou to kapelu basisty Libora.

V koncertech máte, že 10. září hrajete na soukromé akci k 40. výročí nejmenovaného lékařského výrobku. Nemyslíte si, že kapele Kabát, která má o 2 dny déle svůj megakoncert přetáhnete veškerý fanoušky?
Ha ha ha... To si nemyslím. Dokonce nám potvrdili ještě jednu akci v Praze, a to přímo 12. září, ale i tak bych to pro Kabáty neviděl nijak černě. On by to byl takovej souboj mravence s mamutem...

Prý sháníte basáka, jak jsem se dočetl na webu. To už je na Brufen imunní? Kam se můžou případní talenti obrátit v případě zájmu?
Libor s náma začal hrát zhruba před rokem a půl, ovšem vždycky byl bluesmanem a bohužel bluesmanem i zůstal, to se nám nepodařilo i přes veškerou snahu změnit. A jelikož nehrajem ani devítky, ani třináctky, ani maje (protože to neumíme), chce se ve svý hudební budoucnosti věnovat svý bluesový kapele. Zatím nám ale vychází všemožně vstříc a celou situaci se nám snaží co nejvíc ulehčit. Takže - případní zájemci najdou všechny potřebný informace na už zmíněným webu, najdou tam i příslušný kontakty, pro úplný duby dodám mailovou adresu brufen.bigbit@seznam.cz.

Až vydáte desku, co dál?
Předpokládám, že budem pořád jezdit a hrát jako to děláme teď, akorát do playlistu zamontujem věci z nový desky a budem se snažit dosáhnout toho, aby si je s náma lidi zpívali. U pár předchozích počinů už se to povedlo, snad se to povede i teď.




Nedá mi to se nezeptat, ale málokdo ví, že jsi autorem mnoha krásných textů Harleje. Jaké texty jsi pro ně psal? A jak jsi se ke psaní Harlejům dostal?
Za psaní textů Harleji vděčím Tomáši Hrbáčkovi, dělali jsme spolu pár věcí už před jeho příchodem do týhle skupiny, tak mě Tomáš tak trochu natáh s sebou. Nechci, aby to znělo nějak pompézně, ale docela dost si spolupráce s Harlejem vážím a doufám, že nám to ještě nějakej pátek vydrží a moje texty se budou klukům líbit. Na desce „Čtyři z punku a pes“ můžeš najít z mýho pera „Baladu o tom, jak si chlapec pod vlivem....“, „Vrtulník“ a závěrečnou „Jen pár dní“, na poslední desku „University“ jsem napsal „Levej hák“, „Frajeři we Sternu“, „Další stejnej den“ a hlavně pak „Proč pocit mám“, ta se asi vyvedla nejvíc.

Co bys vzkázal čtenářům rockmag.cz?
Choďte na svoje oblíbený kapely, podporujte svoje oblíbený kapely a poslouchejte poctivou, rukama dělanou muziku. A mějte se fajn.

Díky moc za rozhovor, přeji vám co nejméně bolavou hlavu, hodně koncertů a také vydařenou desku.


Autor článku: Honza Tesák



  Související články:  


Darkont.cz

Komentáře:

Tento článek zatím nikdo nekomentoval. Buďte první!

 Přidej nový komentář: 
Jméno:  
Text:
Opište pozpátku  
Hlavní menu
Houdek hudební nástroje - internetový a kamenný obchod
Vyhledávání
NEW komentáře
K magazínu:
Konec Rockmagu?
(15. 2. 2018 - 23:13)
Daniel Landa - Bouře
(25. 1. 2018 - 05:24)
Annabel - rozhovor
(11. 1. 2018 - 23:13)
Ruští Blind Ivy poprvé v ČR!!
(28. 12. 2017 - 07:55)
Komentáře ke kapelám:
Jan Plech
(27. 1. 2018 - 10:31)
Atariband
(30. 12. 2017 - 20:11)
Ortel
(28. 11. 2017 - 20:55)
Kiss Revival Praha - Official
(3. 11. 2017 - 16:14)
3-IRON
(18. 10. 2017 - 07:40)
Reklama pro vás:
Kytary - přívěsky
Náhodný vtip
Darkont.cz
Betlémy:
Klik Klak:
Metalshop atd.
STOP VOJNĚ!:

Nejnovější kapely
Máte webovky? Vydělávejte.
Máte své webové stránky? Umístěte na nich banner našeho partnerského e-shopu Darkont.cz a vydělávejte. Více info zde.
Antikvariát:
Darkont.cz
Plastelína:





TOPlist