Reklama
25. 2. 2017

Bulldog - rozhovor

Rok narození kapely Bulldog se datuje do roku 2015. Takže mladá nadějná inspirující kapela? Právě nyní vám přinášíme rozhovor s Martinem Kabát Bulldog Hruškou o Bulldogu...


Trochu dlouhé jméno, teď jsem na rozpacích, jak tě oslovovat. Nepočítáš do budoucna ještě s rozšířením?

Rozšiřovat ani ne, ty jména uprostřed jsou přezdívky. Martin Kabát vznikla už v mých 18 letech, hrával jsem hodně mariáš….pro ty co mají rádi klasický pohádky tak si to spojí hned. A Bulldog vznikla poměrně nedávno, začalo to pivem co jsem měl ve své hospodě(název piva),podle něj jsem i pojmenoval šipkový mančaft, poté jsme si pořídili i dva bulldogy domů –francouze a angličana, no a pak jsme hledali s Davidem jméno pro kapelu. Dlouho jsme nehledali.

 

Ty už jsi muzicírování pověsil na hřebík i když s bigbítem a muzikou si spojil své podnikání...

Já jsem vlastně ani nikdy doopravdy nemuzicíroval, v těch 17-18 letech asi jako většina kluků jsem se naučil pár akordů na kytaru, dokonce jsem složil i svých pár písniček, asi abych na to balil holky. Ale v 86 roce mě oslavila jedna kapela, jestli bych jim nechtěl pomáhat jako bedňák. Takže jsem začal jezdit po koncertech,chodil jsem i na zkoušky tý kapely a jenom snil o tom že bych někdy sám začal. Pak jsem si vyzkoušel i zvučení s jinou kapelou,ale všechno zamrzlo na tom že přišla rodina ,děti,starosti běžného života a sny postupně zapadávali hlouběji do šuplíku.


 

Co bylo impulsem, že jsi si koupil opět bicí?

Impulsem bylo že jsem byl po druhým rozvodu docela dost v „deprézi“ Zůstal jsem sám se svýma myšlenkama v 51 letech a to jsou dneska přesně dva roky, co přišel David na pivo, že s kámošem tak trošku hrajou na kytary a chtěli by založit kapelu ale nemají bubeníka, jestli bych to prej nevzal.Já na to nikdy v životě ani nešáh, jedině tak že jsem to přenesl z auta na podium.a to ještě hodně dávno. To už jsem ale měl dva roky rozběhnutej rockáč Prdel v Berouně. Tak nakonec proč to nezkusit , prodal jsem svůj šipkový automat a koupil ty nejlevnější bicí s tím, že když to mi to nepůjde tak zůstanou v rockáči na půjčování kapelám.


 

Proč Bulldog, myslim tím název kapely…?

Vysvětleno výše.

 

Takže současná sestava Bulldogu...

Současné sestava je už ¾ roku stabilní, na začátku jsme dlouho hledali zpěváka a vlastně ho pak našli ve vlastních řadách.Vystřídalo se pár kytaristů, až se to ustálilo na dvou – Doctor a Ivo. Vlastně David taky začínal nejdřív jako kytarista a pak z  nutnosti přešel na basu a k tomu přidal i zpěv. Jak ale před rokem přišel Doctor(no on vlastně není žádný Mudr,nebo Judr…jen se mu tak říká, asi se moc „kochá“),tak to zřejmě dostalo ten správnej šmrnc,protože jako jediný měl zkušenosti s hraním, před 25 lety hrával v několika kapelách. No a pak Ivo nás skvěle doplnil druhou kytarou a hned to bylo znát na bohatosti zvuku apod.


 

Dají se jmenovat skupiny kterými jste prošli?

Jak jsem psal, jediný zkušenosti měl Doctor a to před léty. Takže všechno jsme se nejdřív učili systémem pokus – omyl.

 

Koukal jsem, že kapela není složená z vrstevníků, ale napříč generacemi.

Dneska asi není problém dát dohromady kapelu z nějakých kluků a holek,ale aby to ty lidi bavilo delší dobu a brali to trošku vážněji je asi horší. Obzvlášť když se ze začátku nedaří tak jak si člověk představuje ve snech. Svým způsobem je to dřina, pravidelný zkoušky ,občas nějaký koncertík pro pár lidiček,co si budeme povídat doba plných sálů na vesnických tancovačkách je nenávratně pryč.Takže kapela stojí hodně času i peněz a ne každý to vydrží.


 

Na podzim jste vydali své debutové cd CHUCKY...

Jo to jsme tak hodně chtěli, asi hlavně proto abychom měli konečně pořádnou nahrávku s kterou by jsme se mohli trošku lépe prezentovat. Tak jsme sáhli sami do svých kapes a tak jako mnoho dalších kapel si to zaplatili převážně ze svého. Hodně nám pomohl jeden kamarád podnikatel(finančně), který taky chtěl hrát jednu chvíli s náma, dokonce si i koupil už baskytaru a kombo,ale časově by to nestíhal, tak nám pomáhá aspon takto.

Nahráli jsme všechno doma v Prdeli, za dvě neděle, když bylo zavřeno. Zaplatili jsme si zvukaře, který nám udělal i mastering no a pak jsme si sehnali na netu někoho kdo se postaral o výrobu. Ted v lednu jsme dokonce nechávali přidělat dalších 100 kousků, protože první náklad 150 byl za 5 měsíců pryč.

 

Kdo je autorem textu a hudby?

Ze začátku hudbu tak nějak tvořili kytaristi David, Lukáš (ten o prvním koncertu přešel k tvrdší muzice, k Shitstorm – kapela z Hořovicka) a pak s dalším kytaristou Petrem, který dnes hraje už jen v revivalu J.Schelingera. S příchodem Doctora a jeho zkušenostma to už ale bylo jiné. Ač nikdy nic neskládal, ale nasáklej muzikou je hodně, tak začal tvořit a do dneška si myslím že nám dal styl a směr, kterým se chceme ubírat.

Texty od začátku je moje záležitost, nějak jsem se v tom našel. Občas si beru inspiraci od sestřičky,která píše básničky i romány, někdy si převezmu od ní i slovní obrat, třeba „hlavně nelézt nahej na strom“.Ale vždy jde jen o prvotní nápad o čem to vůbec bude. Například Tetování,které na CD není,vzniklo nějak samo. Zřejmě jsem se v noci vzbudil a něco napsal, ale ráno jsem to našel na stole napsaný. Nebo „Střípky“, ty jsem napsal pár měsíců po rozvodu,když jsem rozstříhal velký fotoobraz nás dvou na strašně maličký kousky a vzniklo „Tvůj obraz jsem rozbil na 300 kousků,už nejsem ten co jsem býval“

Taky jsem velkej fanda do filmů a seriálů(nemyslím ty růžovkový-ordinační). Z toho taky možná pramení „Prometheus“,“Chucky“ a další co jsou připravený.

 

Z textu a projevu cítím takovou,jak bych tak slušně mezi námi rockery řekl, nasranost...

Nemyslím si že by to byla nasranost. Spíš bych formuloval jako životní realitu, což asi má spojitost. Možná je to taky tím, že je u nás v kapele dost velký věkový rozdíl – 21 a 27 nebo 53 a 55.


 

Cd je téměř novinka, takže co ohlasy? Za mě jen pozitivní...

My jsme hodně rádi , že se to lidem líbí, vždyt to děláme pro ně.Proto taky český texty aby byla možnost fanoušky oslovit tou životní realitou,aby se s ní mohli identifikovat,souhlasit,nebo rozporovat.

A myslím že hlavní měřítko je že první náklad je rozebrán,to je pro nás to nejlepší měřítko.

 

Nové cd, bude i klip?

Nové CD chceme, už máme i něco připraveno, ale kdy bude to je ve hvězdách, jestli letos nebo příští rok. A taky trošku budeme tajnůstkařit, s novým programem vyrazíme až po vydání druhého CD. Zatím s těmi 16 kouskama na koncertech si vystačíme docela dobře. A pořád je co vylepšovat.

Clip bysme taky chtěli, ale kde na něj vzít, aby to za něco stálo!!


 

Teď jste se zúčastnili jednoho charitativního festivalu, ale kde vás letos ještě uvidíme?

Jelikož jsme kapela která vznikla v Prdeli,v Prdeli zkoušíme a tvoříme,v Prdeli koncertujeme, pro Prdel taky makáme a Klubíčko je každý rok získání velmi dobrého pocitu,že i muzikou můžeme někomu pomoci. Moc nás těší že projekt Prdel rock pro Klubíčko se ted tak povedl,že to byl nejlepší ročník ze všech čtyřech, i když jsme si na něm zahráli teprve po druhé.

Letos máme naplánováno hodně koncertů mimo Beroun(Liberec,Mělník,..) i nějaký fesťáčky (Lipany,Zbiroh,…).Samozřejmě na domácí půdě v Rock Club Prdel Beroun hrajeme častěji, ted třeba s Votchi,pak s Krleš. Vše se dá najít na bandzone nebo na FB. K vlastním webovkám jsme se ještě nedostali. Nepodceňujeme ani doprovodné věci jako trička,placky,nášivky, samolepky, vše vozíme sebou.

Samozřejmě posloucháme svojí oblíbenou muziku,chodíme na koncerty a festáky a nejvíc nás oslovuje autorská tvorba kapel.Víme už totiž když kapela stvoří něco svého,originálního,nechá tam každej kousek sebe a dá to daleko víc práce než okopírovat něco od někoho.Možná je to těžší a trvá to delší dobu než si ta vlastní tvorba najde své posluchače a fanoušky, ale věřte….stojí to za to !!


 

Chtěl by jsi něco vzkázat fans? Heslo moudro?

„Chucky už se blíží,chucky už jde“….Bulldog už se blíží,Bulldog už jde….ne to je vtip, nebo to je prdel.

Berte život s humorem, stejně z něj nevyváznete živí. Tak se bavte a užívejte života, chodte na živou muziku, to vám dá daleko větší zážitky než poslech doma. A Bulldog Hard&Heavy bude rád , když Vás i my budeme bavit.

 

http://bandzone.cz/bulldog

https://www.facebook.com/Bulldog-HardHeavy-846053865482411/?fref=ts


Autor článku: zdenek svoboda  Související články:  Komentáře:

Tento článek zatím nikdo nekomentoval. Buďte první!

 Přidej nový komentář: 
Jméno:  
Text:
Opište pozpátku  
Hlavní menu
Houdek hudební nástroje - internetový a kamenný obchod
Vyhledávání
NEW komentáře
K magazínu:
Konec Rockmagu?
(15. 2. 2018 - 23:13)
Daniel Landa - Bouře
(25. 1. 2018 - 05:24)
Annabel - rozhovor
(11. 1. 2018 - 23:13)
Ruští Blind Ivy poprvé v ČR!!
(28. 12. 2017 - 07:55)
Komentáře ke kapelám:
Jan Plech
(27. 1. 2018 - 10:31)
Atariband
(30. 12. 2017 - 20:11)
Ortel
(28. 11. 2017 - 20:55)
Kiss Revival Praha - Official
(3. 11. 2017 - 16:14)
3-IRON
(18. 10. 2017 - 07:40)
Reklama pro vás:
Kytary - přívěsky
Náhodný vtip
Darkont.cz
Betlémy:
Klik Klak:
Metalshop atd.
STOP VOJNĚ!:

Nejnovější kapely
Máte webovky? Vydělávejte.
Máte své webové stránky? Umístěte na nich banner našeho partnerského e-shopu Darkont.cz a vydělávejte. Více info zde.
Antikvariát:
Darkont.cz
Plastelína:

TOPlist