12. 6. 2013

Cactus - The Collection

Jedna z nejpopulárnějších amerických kapel, populární díky svému mixu hard rocku a blues. Narvané sály, stoupající prodeje desek a dokonce nálepka “Američtí Led Zepellin.” To jsou Cactus. Lépe řečeno to jsou Cactus v sedmdesátých létech minulého století.

Kapela hrála od roku 1970 do roku 1972. Za tuto malou chvíli stihla vydat čtyři desky a ovlivnit kapely jako Van Halen, Montrose nebo současné hvězdy The Black Keys. Po roce 1972 šli všichni členové (mezi něž patřili v začátcích i Jeff Beck nebo Rod Stewart) svou cestou, ale v roce 2006 se vrátili na scénu s řadovkou, nazvanou jednoduše V.

Od té doby skupina koncertuje a snaží se vytřískat co to de z těch posledních zbytků své slávy. Nutno podotknout, že hudebníci nouzí nejspíše netrpí, protože npř. bubeník Carmine Appice natáčel s Rodem Stewartem, Ozzym Osbournem nebo Tedem Nugentem. Koncertní sice vyvýjí, ale s novou deskou to tak slavné není.

Od svého reunionu vydala kapela pár starých živáků, sessions a výběrovek, ale nových skladeb bylo méně než vína v krabicích Davida Ratha. Pokud se řadíte mezi fanoušky Cactusu, nejspíše vás teď zklamu, protože ani na CD/DVD The Collection nové skladby nenajdete (i když!).

Digipack v sobě skrývá záznam z klubového koncertu v Německu. Z vizuální stránky jsem rozhodně nebyl zrovna paf, ale vše zachraňují instrumentální výkony všech zúčastněných, díky kterým se z tuctového záznamu stává poklad.

Moc ale nechápu, s jakým cílem bylo vydáváno přibalené CDčko. Jeho potisk sice odkazuje na eponymní debut kapely, ale devět ze třinácti skladeb pochází ze zmiňované poslední řadovky V. Tyto kousky jsou doplněné o živé provedení skladby Evil, za kterými následují tři raritní nahrávky, natočené v roce 1970.

Tyto sklady kapela sice v roce svého vzniku, ale dodnes nebyly nikde vydány. Nejzajímavější z nich je asi třináctiminutová (!) skladba Please Don’t Go. Přestože trojice skladeb prošla remasterem, rok výroby se na ní nesmazatelně podepsal. Alespoň ale ukazuje rozdíl mezi dnešními a “starými” Cactus.

Na obou je ale znát zapálení do hudby a z obou dýchá jak rocková energie, tak bluesový cit pro hru. Místy se objeví i boogie, se kterým kapela koketovala už od svého vzniku. Důkazem toho budiž další z archivních nahrávek, instrumentální skladba Bad Ass Boogie, při které nevydrží sedět na židli ani ti největší ignoranti.

Pokud je pro vás toto důvod ke koupi alba, nemeškejte a kupujte.

Interpret Cactus Album The Collection Rok vydání 2013 Počet stop 13 Vydavatelství MFP Production

Interpret:Cactus
Album:The Collection
Počet stop:13
Rok vydání:2013
Vydavatelství:MFP Production


Autor článku: šrája

Darkont.cz

Komentáře:

Tento článek zatím nikdo nekomentoval. Buďte první!

 Přidej nový komentář: 
Jméno:  
Text:
Opište pozpátku  
Hlavní menu
Houdek hudební nástroje - internetový a kamenný obchod
Vyhledávání
NEW komentáře
K magazínu:
Konec Rockmagu?
(15. 2. 2018 - 23:13)
Daniel Landa - Bouře
(25. 1. 2018 - 05:24)
Komentáře ke kapelám:
MAGMARR
(1. 4. 2018 - 22:38)
Progres
(12. 3. 2018 - 18:50)
Lord
(21. 2. 2018 - 08:00)
Jan Plech
(27. 1. 2018 - 10:31)
Atariband
(30. 12. 2017 - 20:11)
Reklama pro vás:
Kytary - přívěsky
Náhodný vtip
Darkont.cz
Betlémy:
Klik Klak:
Metalshop atd.
STOP VOJNĚ!:

Nejnovější kapely
Máte webovky? Vydělávejte.
Máte své webové stránky? Umístěte na nich banner našeho partnerského e-shopu Darkont.cz a vydělávejte. Více info zde.
Antikvariát:
Darkont.cz
Plastelína:

TOPlist