Reklama
20. 10. 2008

Censorshit – User Manual

Tato hard coreová úderka z Ostrova nad Ohří v letošním roce vyrukovala s novinkou User Manual, jež obsahuje šestatřicet minut plných ostré a přímočaré muziky. Minimálně pozoruhodná štace pro příznivce specifického žánru.

Minulý rok se sice u kapely Censorshit mohla slavit právě zakončená desetiletka tvůrčí hudební činnosti, ovšem k zásadním změnám v hráčském složení tohoto uskupení došlo až mezi léty 2003 – 2005. A tak předchozí demáče z konce 20. století představují archivní obrazy tehdy ještě ustavující se formace, načež definitivní tečka za prvním obdobím byla učiněna vydáním kotouče s všeříkajícím názvem „Complete 1998 – 2006“. Je tedy patrné, že aktuální regulérní album znamená další mezník v její tvorbě.

User Manual povětšinou vykazuje typické znaky podobně laděných nahrávek, čili se po něm mohou směle vrhnout zejména fanoušci, kteří rádi proplouvají právě hard coreovými vodami. Rozhodně není dlouhé, tudíž těžko může nabírat na nudnosti, všechny písně vyplňují rázné a příznačně rozzlobené texty, v nichž nám ta češtinka sice nezřídka „řve“, avšak u takto osobitých vod by vančurovskou zvukomalebnost a poetiku hledal vskutku jenom blázen či naivka. Pořádně nabroušený vokální projev, běsnivě probublávající basa, podporující řízný kytarový podklad, který uzavírá bubenická rytmika, toť základní rys hudebního projevu Censorshit.

Když už bych měl blíže zabrousit k již nakousnuté textové náplni, není nic jednoduššího, než rovnou poukázat na příklady. Ať už jde o anti-policejní hoblovačku Cop=Shit („…jeden je zlej a druhej hodnej / vždycky všude po dvou choděj / jeden čte a druhej píše / to je zákon, to je klišé…“), více než výmluvným označením disponující zápis Junior koks („…když jsi byl junior, měl jsi rád kakao / teď jseš senior a máš rád koks / kolik jsi za to dal, vítr zafoukal / teď mám já, tak buď můj host…“) nebo v pořadí šestý Song For Alexandria („…rodí se zlo, svoji sílu má / prochází duší zasklenou / nastav náruč svou, už kráčí k nám / projdeš cestou svou, ohnivou…“), vždycky se posluchač dočká bez jakýchkoli okolků jednoznačně vyjádřených postojů vůči okolnímu světu, toliko charakteristické složky u hard corového pojetí hudby.

Právě z důvodu, že User Manual snad skoro neopouští nastavené žánrové mantinely, bude jeho obsah možná výhradně v hledáčku tohoto spektra znalých zájemců. Pro zbývající škálu příznivců může být dobrým zpestřením (hlavně pokud si sem tam rádi dopřejete nějaký ten „odpočinkový výplach“) a zajímavé taktéž bude živé provedení, což během takového parného odpoledne na jednom z letních festivalů rozhodně čas od času přijde k duhu. Sám to dobře znám.


Interpret:Censorshit
Album:User Manual
Sestava:Pepe B.C. – vocal
Chossekilla – vocal, turntable
Mr. Z – guitar
Yarko – bass
Dann 6 – drums
+ hosté
Počet stop:9
Délka:36 minut
Rok vydání:2008
Vydavatelství:Cecek Records
Seznam skladeb:1 – Enter
2 – Klec
3 – De – stroy
4 – No Way
5 – Junior koks
6 – Song For Alexandria
7 – Cop=Shit
8 – Bestie boj se
9 – Zskurvenej den


Autor článku: Jan Stanislav


Komentáře:

Tento článek zatím nikdo nekomentoval. Buďte první!

 Přidej nový komentář: 
Jméno:  
Text:
Opište pozpátku  
Hlavní menu
Houdek hudební nástroje - internetový a kamenný obchod
Vyhledávání
NEW komentáře
K magazínu:
Konec Rockmagu?
(15. 2. 2018 - 23:13)
Daniel Landa - Bouře
(25. 1. 2018 - 05:24)
Annabel - rozhovor
(11. 1. 2018 - 23:13)
Ruští Blind Ivy poprvé v ČR!!
(28. 12. 2017 - 07:55)
Komentáře ke kapelám:
Jan Plech
(27. 1. 2018 - 10:31)
Atariband
(30. 12. 2017 - 20:11)
Ortel
(28. 11. 2017 - 20:55)
Kiss Revival Praha - Official
(3. 11. 2017 - 16:14)
3-IRON
(18. 10. 2017 - 07:40)
Reklama pro vás:
Kytary - přívěsky
Náhodný vtip
Darkont.cz
Betlémy:
Klik Klak:
Metalshop atd.
STOP VOJNĚ!:

Nejnovější kapely
Máte webovky? Vydělávejte.
Máte své webové stránky? Umístěte na nich banner našeho partnerského e-shopu Darkont.cz a vydělávejte. Více info zde.
Antikvariát:
Darkont.cz
Plastelína:

TOPlist