28. 8. 2012

Climax - rozhovor

Punk hardcore skupinu Climax z Českého Brodu vyzpovídal náš redaktor Pigeon a tak se nyní máte možnost o této jistě zajímavé partě možnost dozvědět něco blíže... udělejte to.


Ahoj, na úvod představte kapelu. Začal bych žhavou současností. Máte venku skvělý asfalt „ No Time For Heroes“. Kolik je na něm songů, kde jste nahrávali, kdo ho vydal a kde se dá sehnat?
Miki: Hned zprvu děkujeme za chválu, takže tenhle vinyl jsme porodili v sestavě Broumiss – zpěv, Alan – Basa, Dan – bicí a já kytara a jsou na něm 4 fláky pro bíťáky, který vyšly v kooperaci jak českých, tak zahraničních punk/HC labelů : Voltage records (czech), Emergency records (czech), Cecek records (czech), Triste bufon anticompany (czech), Angry voice records (germany), Pogohai records (germany), Filferro records (spain), Tupatutupa records (spain), Ravachol production (france)

Sehnat se dá jak na našich koncertech : čekuj Climax.wz.cz (kde najdeš odkaz na náš bandzone.myspace,facebook a všechny tydle píčoviny) tak se dá sehnat u všech výše uvedenných labelů.

Broumis: Díky. Na asfaltu jak už bylo řečeno najdete 4 stopy, texty jsem k nim plodil já a jde o songy plný nasranosti, frustrace a beznaděje, kterou cítím z života kolem nás. Díky moc každýmu, kdo desku podpoří.

Můžete popsat hudební posun kapely od debutu První varování po novinku?
Broumis: Z pohledu posluchače, První varování – sranda, split s Lab rats – pro mě ve svý době nejposlouchanější domácí deska, Zločin bez trestu – úplně jinde. Každá deska je jiná a od desky k desce je cítit obrovský posun, hudebně, textově i celkové poddání. Největší rozdíl bych řekl je znát mezi splitem a Zločinem, na splitku jsou srozumitelný klasický texty: united, benga, náckové… ve Zločinu už je to od podlahy vyřvaný víc o politice, nespravedlnosti….hudebně rychlejší, sehranější, složitější, prostě vývoj. No a nejnovější asfalt ať hodnotí jiný, to už by nebylo z pohledu posluchače.

Vydali jste i desku na vinylu. Patříte taky ke sběratelům vinylů. A jestli ano, pochlubte se nějakou raritou ze sbírky.
Miki: Já rozhodně jo, jelikož vinyl je prostě nepřekonanej nosič – určitě tu nebudu vypisovat všechny rarity, co se mi válej doma už jen proto, že nebudu na dveře přivrtávat další petlici :-D ale určitě z hlediska punku atd rád sbírám original pressy od labelů jako Clay records, Riot city records, Crass records atd.

Broumis: heh, no pár desek doma mam, nějaký jsem dostal, nějaký jsem si koupil, ať už proto, že se mi prostě líbil obal, cítil sem nutkání tu desku mít, nebo prostě mam tu kapelu rád a chtěl sem mít desku. Jediný co z toho zatím mam je opravdu jen pohled na ten obal. Bohužel to ještě pořád nemam na čem pouštět. Naposled sem dostal od kámoše (díky Borlíkovi )k narozeninám desku See you in hell, mam jí vystavenou a doufam, že už se konečně dokopu ten gramec sehnat.

V roce 2007 jste spáchali skvělý split s Američany Lab Rats. Přineslo to kapele nějaké zajímavé kontakty směrem do zahraničí? A jak jste se k vydání vůbec dostali?
Miki: Tak komunikace lítala přes internetovej myspace a tehdejší Tiger records, kde se naše muzika Lab rats líbila a naopak, Určitě nás to dost zviditelnilo v zahraničí už jen proto, že Lab rats byli opravdu třída a to dokazuje i působení jejích členů v dalších kapelách např.  Evacuate (kde zpívá Mike Virus (Cheap sex,Virus..) atd.

Broumis: Pro mě, jelikož jsem Climax žral, to byla v tý době výborná placka. O 100% nahoru oproti Prvnímu varování. Byla i dost jiná než následují Zločin bez trestu, pro mě ani lepší, ani horší, prostě jiná.
Když už jsme u toho zahraničí, snažíte se hledat živé hraní venku, nebo radši hrajete doma?
Miki: Tak snažíme se hrát co to jde, jak v Čechách tak v zahraničí.Máme za sebou nějaká ta evropská turné (naposledy minulý rok Itálie,Švýcarsko,Francie,Španělsko..)
Naštěstí živá hraní moc hledat nemusíme jelikož nabídky jak z venku, tak od nás chodí tak nějak samy, za což jsme moc vděční a jsme rádi že je stále v punku dost aktivních lidí (pokud chcete abychom zahráli na tvojí tancovačce dej vědět na clpunx@seznam.cz)

Broumis: Hraju rád kdekoli, kde jsou fajn lidi, příjemná atmosféra, ať už v Čechách, nebo zahraničí. I když „doma“ si o dost víc pokecam :D Co se mi hodně líbí je hraní v Německu, mam tam rád jejich přístup, atmosféru, vlastně Německou scénu celkově.

Pochlubte se s kým už jste hráli. A naopak, nějaký sen s kým by jste chtěli stát na jednom podiu?
Miki: Tak pokud to beru jako předskokani na klubových koncertech tak např : GBH (UK), Total chaos(USA), Unseen (USA), Accused (USA), Restarts (UK), Gewapend beton (HOL), SS-Kaliert (Ger), Pestposken (Ger)…..atd atd
Pokud bych měl brát festivaly, tak je toho mnohem více k pochlubení, ale není to ono.

Alan: Já bych chtěl stát na jednom pódiu s Napalm Death...:-D

Broumis: Hrál sem s takovýma kapelama, že by se mi pár let zpět o tom ani nezdálo (většinu už vyjmenoval Miki) a sem za to strašně rád a díky lidem, jen díky Vám byla ta možnost na tom podiu stát. S kým bych si rád zahrál? Toho je spousta a ke spoustě těch kapel by jsme se stylově moc nehodili, ale určitě NOFX :P, Krum Bums, Lunetic…

A oblíbené kluby u nás, kde se vám dobře hraje?
Miki: Všude kde sou fajn lidi je to skvělý!

Alan: Orion Tábor – srdeční záležitost, Cross Praha, Modrá vopice, Azyl Liberec...:-D

Broumis: všude, kde nás mají rádi. Ale určitě bych vypíchnul Libereckej Azyl – kdo tam kdy byl, jistě chápe, ještě mam moc rád Litvínovskou Ponorku, doma je doma.

Oblíbené domácí a zahraniční kapely?
Miki: Discharge,Varukers,Motorhead ….z českejch asi Anti Cimex :-D

Alan: To je těžký říct, protože neposlouchám jen punk, ale všechnu dobrou hudbu napříč všemi styly od jazzu, přes regae, ska, punk, hc až grind. Je těžké říct oblíbenou kapelu, je jich hrozně moc.

Broumis: je toho strašně moc, určitě taky neposloucham jen punk, ale tak nemůžu se nabažit NOFX, Krum Bums, Crimson Ghost, Ramones, Alphaville, The Clash, Rancid, Restarts, Gewapend Beton, Frontkick, Bad co. project…
Z „našich“ to jsou Tales of error, Burning steps, Mad pigs, Mineral Collaps, Ourway, Nežfaleš-ty do mě tak hustila přítelkyně, že se mi prostě museli začít líbit :D…


Skládáte hudbu a texty všichni dohromady, nebo každý člen kapely zvlášť. Máte mezi sebou někoho, kdo je takříkajíc motorem kapely?
Broumis: Kluci dělaj hudbu, já píšu a soukam do hudby texty- deal. Hnacim motorem je Miki, který je v kapele od založení, ten dohaduje akce, vymýšlí většinu riffů, schvaluje, buzeruje, nervačí.. :D

Miki : za tuto odpověď bude zpěvák náležitě zbit ! :-D:-D:-D

Striktně se vyhýbám politice, ale současný vývoj mi nedá se nezeptat. Co říkáte současnému politickému bahnu, ve kterém se naše malá zemička brodí. Vidíte nějaký řešení?
Miki: No myslím že se v tomhle bahnu nebrodí jen naše zemička stačí nemít růžový brejle a vidíš jak to je, navíc procestovali jsme s kapelou dost zemí a ne jako turisti, takže dopady těhle sraček vidíš jak na dlani!!

Alan: Pověsit je za nohy a stáhnout z nich kůži...:-)

Broumis: politik je sám jen loutka a všude vládnou peníze, někde na ně slyší míň, někde víc. Každý prostě přemýšlí jak se napakovat, kde co ukrást a jak udržet status quo, my můžem jen nadávat, volit, ale za nitky stejně tahá někdo jiný

Co chystáte do budoucna? Nějaká nová nahrávka nebo zajímavý koncert na obzoru?
Miki: Rádi bychom se dokopali k dalšímu sedmipalci a nějakému tomu klipu dřív, než nás rozežere kapelní rakovina jak tomu bývá všude :-D

Broumis: hrát co to jde, víc zkoušet a makat na věcech-což je u nás utopie :DAutor článku: Pigeon  Související články:  Komentáře:

Tento článek zatím nikdo nekomentoval. Buďte první!

 Přidej nový komentář: 
Jméno:  
Text:
Opište pozpátku  
Hlavní menu
Houdek hudební nástroje - internetový a kamenný obchod
Vyhledávání
NEW komentáře
K magazínu:
Konec Rockmagu?
(15. 2. 2018 - 23:13)
Daniel Landa - Bouře
(25. 1. 2018 - 05:24)
Annabel - rozhovor
(11. 1. 2018 - 23:13)
Komentáře ke kapelám:
Progres
(12. 3. 2018 - 18:50)
Lord
(21. 2. 2018 - 08:00)
Jan Plech
(27. 1. 2018 - 10:31)
Atariband
(30. 12. 2017 - 20:11)
Ortel
(28. 11. 2017 - 20:55)
Reklama pro vás:
Kytary - přívěsky
Náhodný vtip
Darkont.cz
Betlémy:
Klik Klak:
Metalshop atd.
STOP VOJNĚ!:

Nejnovější kapely
Máte webovky? Vydělávejte.
Máte své webové stránky? Umístěte na nich banner našeho partnerského e-shopu Darkont.cz a vydělávejte. Více info zde.
Antikvariát:
Darkont.cz
Plastelína:

TOPlist