Stríbrné prívesky na Darkont.cz
20. 8. 2014

Colosalist - Pass Into Oblivion

Petr Staněk je sice již roky ve službách moderně metalových Liveevil, ale na své pradávné působení v raných Silent Stream Of Godless Elegy zjevně úplně nezapomněl. Nyní totiž vydává pod nálepkou Colosalist čtyřpísňové EP, které atmosféru Behind The Shadows a Themes připomíná.

Těžko říct, jak to vlastně s Colosalist je a bude. EP samotné je totiž téměř výhradní prací Petra Staňka, který nahrál a naprogramoval všechny nástroje a vokály s výjimkou baskytary, která je prací Petaha z další významné ostravské metalové formace, Endless. Není tedy jasné, zda se jedná pouze o studiový projekt, nebo zda si Petr sežene kolegy na živé hraní.

Jisté ale je, že čtyřpísňové EP Pass Into Oblivion vyšlo. Ve formátu digipack ho vypustilo do světa vydavatelství MetalGate letos v červenci. Deska je opatřena také působivým obalem, který k hudbě dokonale sedne. K jaké že vlastně hudbě? K symfonickému pagan doomu, který nemá moc daleko k začátkům zmiňovaných SSOGE.

Petr sám přiznává, že psát texty o pohanských bozích neumí a ani to nechce. Jeho skladby jsou tedy alespoň plné démonů, čarodějnic, temna, chladu a stínu, ze kterého vylézají bytosti, které se již nechtějí déle skrývat. Vše je ale psáno spíše v abstraktní rovině.

Z hudby je znát, že za ní stojí zkušený hráč. Od razantního odpálení na začátku úvodní Creeping Frost až po závěrečnou Witnesses From Shadows se jedná o hutný a plnotučný nářez, ve kterém občas působí nepatřičně pouze naprogramované smyčce. Co ale šlo Petru Staňkovi vždy skvěle byly refrény a svou sílu v tomto oboru předvádí i zde. Hlavně zmiňovaná úvodní skladba je toho skvělým dokladem.

Staré věrné, kterým elektro hrátky Liveevil nesedí tolik jako hudba Silent Stream Of Godless Elegy 15 let zpátky, Colosalist jistě potěší. Vždyť právě jim je slovy “fanouškům, kteří na tohle čekali tak dlouhou dobu” deska věnována. Na počtu těchto fanoušků je asi závislé pokračování projektu Colosalist. To, zda se rozvine v regulérní dlouhohrající desku a nebo zůstane jen u tohoto EP.

Každopádně, Petrovi domovští Liveevil jsou právě ve studiu, kde pod dohledem Kärtskyho Hatkki z Waltari pracují na své čtvrté řadovce. Colosalist teď tedy chtě nechtě musí počkat na druhé koleji. Doufejme, že ne na dlouho, protože se jedná o projekt, který si pro svou kvalitu pokračování zaslouží.


Interpret:Colosalist
Album:Pass Into Oblivion
Počet stop:4
Délka:16:56
Rok vydání:2014
Vydavatelství:MetalGate Records
Seznam skladeb:Creeping Frost
In Light of Lantern
Aeonian
Witnesses in Shadows


Autor článku: šrája


Komentáře:

3. 9. 2014 14:27
Mike
Super obal!

 Přidej nový komentář: 
Jméno:  
Text:
Opište pozpátku  
Hlavní menu
Houdek hudební nástroje - internetový a kamenný obchod
Vyhledávání
NEW komentáře
K magazínu:
Konec Rockmagu?
(15. 2. 2018 - 23:13)
Daniel Landa - Bouře
(25. 1. 2018 - 05:24)
Komentáře ke kapelám:
MAGMARR
(1. 4. 2018 - 22:38)
Progres
(12. 3. 2018 - 18:50)
Lord
(21. 2. 2018 - 08:00)
Jan Plech
(27. 1. 2018 - 10:31)
Atariband
(30. 12. 2017 - 20:11)
Reklama pro vás:
Kytary - přívěsky
Náhodný vtip
Darkont.cz
Betlémy:
Klik Klak:
Metalshop atd.
STOP VOJNĚ!:

Nejnovější kapely
Máte webovky? Vydělávejte.
Máte své webové stránky? Umístěte na nich banner našeho partnerského e-shopu Darkont.cz a vydělávejte. Více info zde.
Antikvariát:
Darkont.cz
Plastelína:

TOPlist