Stríbrné prívesky na Darkont.cz
13. 8. 2011

Czech Rock Block 2011

V areálu Velké louky v malebném městečku Plasy se tradičně konal festival Czech Rock Block 2011. Program festivalu byl rozdělen na páteční malou scénu, ke které se v sobotu přidala i scéna velká. Z pracovních důvodů jsem vyrazil na sobotní program.

S počasím to od rána vypadalo všelijak, očekával jsem, že se bude opakovat klasický scénář letošních festivalů – zima a déšť. Po ranní přeháňce se počasí umoudřilo a po celý zbytek dne bylo krásně teplo. Festival má skvělou organizaci a koná se na velice dobrém místě. Snad jenom WC mohlo být na celý areál trošku víc, napočítal jsem jich asi dvacet, což bylo pro tolik návštěvníků málo.

Na místo festivalu jsme dorazili v době, kdy na hlavní scéně již hrála kapela Rybičky 48. Vzhledem k nabitému programu hlavní scény ( přestávky 15 minut na přestavbu se daly využít na občerstvení a návštěvu WC ) jsem se rozhodl, že si ji vychutnám komplet, bez odbíhání na malou scénu a kapely z malé scény si vychutnám na samostatných koncertech. Ale zpět k Rybičkám. Tato neopunková parta nepatří zrovna k mým oblíbencům, ale jejich klip s Bárou Zemanovou považuju za hodně povedený a tak jsem si zhruba druhou polovinu koncertu s gustem poslechl. Kapela cílí spíše na mladší publikum, to bylo spokojeno a tak je vše v pořádku….Druhou kapelou byli legendární E!E, kapela všem fandům známá například ze společného koncertování s Třemi sestrami. Kapela už měla za sebou jedno vystoupení na Old Punk Festu, což na ní vůbec nebylo znát. Zahráli všechny povinné hitovky, došlo i na mou úplně nejoblíbenější Mravenec. Koncert tedy o.k., jenom by to už chtělo vydat novou desku a tím pádem oživit koncertní repertoár. Kapela novou desku slibuje, snad na ní už i pracuje a tak se už třeba na podzim dočkáme další desky legendárních E!Eček.

Partička Debustrol už to taky táhne nějaký ten pátek a na velké scéně byla rozhodně nejtvrdší kapelou. Partička kolem Kolinse se s tím nepárala a servírovala jeden masakr za druhým. A při pohledu do publika bylo vidět, že nijak neprořídlo, poslouchali jak pamětníci jejich prvních desek, tak mladší publikum. Parádní, energické vystoupení….

Po pořádném nářezu přišlo zvolnění ve formě další legendární formace Alkehol. Kapelu mám moc rád, jsem jejich fanouškem od první desky a svého času jsem jejich koncerty obrážel velice často. Zase co dodat…. zahráli Travičku zelenou, nějaké ty songy o chlastu a měli publikum na lopatě. Když přidali hitovku Nechte vlajky vlát ( od Kunova projektu Hattrick ), tak celá louka šílela. Alkehol jsem slyšel po delší době a musím říct, že tahle partička pořád umí.

Následující Arakain zase trochu přitopil pod kotlem, co se do tvrdosti týče. Já jsem v případě Arakainu asi hrozná konzerva, ale já mám prostě rád Arakain s Alešem Brichtou a na jiné zpěváky si ne a ne zvyknout. Tím nechci říct, že se mi současná, mnohem tvrdší a modernější tvář Arakarinu nelíbí. Jejich poslední desky mají vysokou úroveň, je vidět, že pořádně makají a hlavně sledují i moderní kovové trendy. Asi nejvíc se mi líbila závěrečná Apage Satanas, kapela měla velký ohlas, takže je vlastně všechno v pořádku.

Stejný problém jako u Arakainu jsem před léty měl po odchodu Vládi Šafránka z kapely Harlej. Musím ale uznat, že jsem si na změnu na postu zpěváka zvykl mnohem rychleji. Harlej je kapela, které to šlape. Svařák, Zfetovanej a ostatní hitovky kapely rozparádily kotel pořádně. Bylo vidět, že západní Čechy jsou pořád mekkou bigbítu a Harlej patří ke stálicím na místních koncertních a zábavových podiích.

Po Harleji nastala o trochu delší přestávka, protože se připravovalo přece jenom větší komando a to Walda Gang. Musím bez obalu říct, že Wald Gang pro mě byli ( ať Kabáti prominou ) největší peckou akce. Je to totiž partička, která to tam prostě má…. není to jenom hudba, ale snaží se udělat i pořádnou show. A je jedno jestli zpívá fakt výborný Vláďa Šafránek ( bez něj si už W.Gang neumím představit ) a zpívá věci, které už proslavil v Harleji, nebo zlidovělé popěvky od Matušky, to je jedno. Je to frontman, jak má být. Když se poté k němu přidá i rozjařený Walda, v kůži oblečený Robert Rosenberg a vzadu vše jistí vokálně-taneční trio s kytarovou hradbou, tak to má prostě a jednoduše pořádný koule. Ne všechno bylo ideální, přece jenom kapela připravovala a zvučila asi dvacet minut, což je pro tak velký ansámbl opravdu šibeniční čas. Publikum bylo spokojeno, kapela asi očekávala větší aplaus, ale já to přičítám tomu, že publikum spíš sledovalo dění na podiu a pečlivě poslouchalo. Oproti ostatním kapelám měla přece jenom nevýhodu v tom, že tolik neobráží koncertní a tancovačková podia a pro mě opravdu plnohodnotnou nahrávku v plném obsazení vydala vlastně jen jednu. Já osobně bych moc uvítal nějaké koncertní dvd, protože síla kapely je v živém hraní a show na podiu. Možná moje nadšení časem opadne, tyto řádky píšu necelé dva dny po koncertě, ale pro mě to bylo nejlepší živé vystoupení.

A co nakonec? No přece Kabáti. A na jejich vystoupení mi bylo sympatických hned několik věcí. Měli nazvučeno za poměrně krátkou dvacetiminutovou pauzu. Vystoupili bez nějakých speciálních ohromujících efektů, obrazových stěn, kostýmů a kudrlinek. Zvukově perfektní, čisté a profesionální vystoupení. A nutno si uvědomit, že na rozdíl od ostatních vystupujících kapel neobrážejí každý týden koncertní sály a přesto kapela působila i neuvěřitelně sehraně. A koncert? No co na to mám napsat??? Zahráli všechny nezbytné koncertní pecky, které fandové znají nazpaměť, na rozdíl od turné k novince se přece jenom dostalo i na víc starších písniček. Publikum Kabátům samozřejmě zobalo z ruky, Pepa Vojtek je charismatický frontman, který si publikum podmanil hned od začátku. Kapela navíc působila tak nějak pohodově, prostě si přijeli zahrát koncert na festival kousek od města piva a za fanoušky, kteří je vždycky rádi přivítají, bez stresu z velkého turné. Milan Špalek měl slušivé tričko k výročnímu koncertu Motorhead a já jsem si uvědomil, že Kabáti se stali taky takovou naší nestárnoucí a neotřesitelnou legendou. Drží si stále svou laťku pořádně vysoko,zbytečně moc nekoncertují, aby se neokoukali, vydávají pořád stejně dobré desky, fanoušci je milují a tak je všechno v pořádku. Exkluzivní tečku povedeného festivalu máme za sebou. Já jsem si ho tedy užil dosyta, naprostá spokojenost a určitě budu jedním z mnoha, kdo nebudou chybět ani na dalším ročníku!!!


Foto zde – proklikni:
http://dark.radiogothic.net/fotogalerie/index.php/Koncerty-Festivaly-akce/CzechRockBlock2011Autor článku: Pigeon

Darkont.cz

Komentáře:

Tento článek zatím nikdo nekomentoval. Buďte první!

 Přidej nový komentář: 
Jméno:  
Text:
Opište pozpátku  
Hlavní menu
Houdek hudební nástroje - internetový a kamenný obchod
Vyhledávání
NEW komentáře
K magazínu:
Konec Rockmagu?
(15. 2. 2018 - 23:13)
Daniel Landa - Bouře
(25. 1. 2018 - 05:24)
Annabel - rozhovor
(11. 1. 2018 - 23:13)
Ruští Blind Ivy poprvé v ČR!!
(28. 12. 2017 - 07:55)
Komentáře ke kapelám:
Jan Plech
(27. 1. 2018 - 10:31)
Atariband
(30. 12. 2017 - 20:11)
Ortel
(28. 11. 2017 - 20:55)
Kiss Revival Praha - Official
(3. 11. 2017 - 16:14)
3-IRON
(18. 10. 2017 - 07:40)
Reklama pro vás:
Kytary - přívěsky
Náhodný vtip
Darkont.cz
Betlémy:
Klik Klak:
Metalshop atd.
STOP VOJNĚ!:

Nejnovější kapely
Máte webovky? Vydělávejte.
Máte své webové stránky? Umístěte na nich banner našeho partnerského e-shopu Darkont.cz a vydělávejte. Více info zde.
Antikvariát:
Darkont.cz
Plastelína:

TOPlist