Stríbrné prívesky na Darkont.cz
23. 8. 2006

D.A.D. - Plánů je moc

Rozhovor s kapelou D.A.D., která existuje na hudebním poli necelých patnáct let, má za sebou řadu úspěchu, vydaných desek i nespočet vystoupení. Jejich odpovědi na všemožné otázky našeho redaktora čekají jen na vás.


Letos na jaře jste oslavili 13. let své existence. Co považujete za největší úspěch Vaší kapely během oněch 13-ti dlouhých let a co za největší nezdar?
Míra: Tak za největší úspěch považujeme asi album … and once we will get lost…, které je z roku 1998 a vyšlo u Epidemie records. Prodalo se toho celkem dost kusů a byly na to fakt dost dobrý ohlasy. A už tenkrát se nám podařilo hrát s kapelama jako Debustrol, Törr, Root a tak dále, což už je dneska úplně normální věc. No a největší nezdar asi ten, že se každej rok snažíme dostat ne letní festy, ale bohužel bez úspěchu. :-(

Mysleli jste si, před 13-ti lety, že vám to společný hraní může takhle dlouho vydržet?
Míra: No asi určitě ne, až na „Dýžu“, to je věčněj optimista. Ale když začali odcházet zakládající členové, tak to vypadalo fakt hodně nahnutě, hlavně když si pozoroval jak kapely, který začínali jako my, se už dávno rozpadly.

Kdy jste naposledy slyšeli svoje první demo "Chemický útok" z roku 1993?
Míra: Nevím, jak kluci, ale já asi před 5 rokama a vzhledem k tomu, že sem tam ještě nehrál a dalo by se říci, že sem na tom vyrůstal:-) , tak prostě bomba. V těch letech hned po H.N.F. druhá nejlepší punková kapela z Jihlavska.

Často se mluví o tom, že váš současný styl je těžko škatulkovatelný. Víte vy sami, co vlastně hrajete? A proč hrajete právě to, co hrajete?
Míra: No tak to fakt nevíme, co hrajeme!:-) Teď jsme tomu jakousi škatulku udělali, jako že „energický HC metal“, najdeš v tom všechno, black trash, H.C., teď ještě možná trochu švéden metalu. K tomu co teď hrajeme prospěl tak nějak vývoj kapely. A hlavně asi personální změny, kterýma kapela prošla. Prostě takhle to teď cítíme, a tak to taky bude! :-)
Aspik: Myslím, že náš styl je těžko zařaditelný, protože v naší muzice je hodně prvků z různých stylů. Např. v jedné skladbě se mohou ocitnout prvky HC, punku nebo třeba doomu… Naší hudbu jsme nakonec neutrálně pojmenovali energický HCmetal.

Vaše muzika se neustále vyvíjí a jde nějakým směrem. Kam kráčí teď? Bude tvrdší nebo naopak třeba chcete trošku ubrat?
Míra: Teď jsme právě zase asi přitvrdili. I na novým CD by to mělo být znát, že to bude tvrdší a rychlejší než třeba Promo 2004 nebo Návrat.
Aspik: Na nové desce, kterou v současné době připravujem a která by měla vyjít cca. v půlce října, bychom chtěli přitvrdit. Nový materiál je rychlejší, tvrdší a snad i melodičtější, ale vše záleží na tom, jak se nám to podaří podat ve studiu. V tom je asi jeden z našich největších problémů, prostě se nám ve studiu nedaří.

Vaše současná sestava sestává ze tří kousků, nechystáte se zase trošku rozrůst?
Míra: Je fakt, že tohle trio nám naprosto vyhovuje, i když občas pociťujeme, že někde občas chybí druhá kytara nebo samply. Ale jo, po druhém kytaristovi se poohlížíme stále a neustále, takže kdyby měl někdo zájem, ať se nebojí zavolat.

Jaké máte plány do budoucna?
Míra: Plánů je moc, teď jde o to, jestli jsou všechny reálný. Na podzim, říjen – listopad chystáme turné po klubech v Česku, ale něco by mělo bejt i v Rakousku. A jinak jsme zavřený ve zkušebně, doděláváme písničky na chystané CD.
Aspik: Myslím, že jediný plán je propracovat se o něco výš, zahrát si na nějakým větším fesťáku nebo tak. Jsme skromní. :-)

Váš aktuální počin je "Návrat (mini CD 2005), co na něm mohou potencionální zájemci nalézt?
Míra: Hele, je to multimediální CD, takže krom 3 nových písniček a písničky Přísahám z Proma 2004, kterou jsme tam dali jako bonus, tam je asi 200 fotek, videoklip…
Aspik: Je to multimediální CD se třemi novými věcmi + skladba Přísahám z Proma 2004 jako bonus. Dál je tam ca. 200 fotek, videoklip ke skladbě Přísahám a nakonec historie a diskografie kapely. Myslím, že za 50,- není proč váhat. :-)

Máte připravený už nějaký materiál na případné další album?
Míra: Máme, natáčet by se mělo v Shaarku v Bzenci na přelomu září – října a v listopadu by snad mělo bejt v prodeji.

Jakou svoji písničku hrajete aktuálně nejradši a proč? Prosím odpovězte každý zvlášť... A ještě by mě zajímalo, který svůj song máte nejméně rádi?
Míra: Tak já osobně asi song s pracovním názvem Pod vodou, to je pro mě momentálně pecka. A kterou nejméně? Tak takovou asi nemáme, pro mě jsou všechny dobrý. :-)
Aspik: Kterou hraju nejradši upřímně nevím, snad Šílenej chtíč nebo Přísahám, nevím! Ale vím, že jsem z duše nesnášel Tělo z oceli. Naštěstí jsme ji vyřadili, tak mám klidnej spánek :-)

Jak často zkoušíte? A kolik času jste ochotni strávit ve zkušebně?
Míra: Zkoušíme tak 2x týdně a ve zkušebně jsme cca. 2 až 3 hodiny, podle toho, jak nás to zrovna baví. :-) No a když nebaví, tak to po půl hodině zabalíme a jdeme na pivo. :-)
Aspik: Zkoušíme jedenkrát až dvakrát týdně, záleží, jak si uděláme čas. Když máme před koncertem, tak zpravidla si sjíždíme playlist, ale když je volno zalezem si a snažíme se tvořit nové písničky. Většinou smrdíme ve zkušebně tak 2 hodiny a pak se to jde zapít.

Chtěli jste už někdy s D.A.D. seknout a pokud ano, jak se kapela z krize dostala?
Míra: No jéje, a několikrát. A to je právě ono, prostě to vedlo do sraček, tak jsme to zabalili a probrali to u piva. Ale nikdy to nebylo třeba kvůli špatnýmu koncertu nebo že to na koncertě někdo zkurvil. To ne!!!

Kde máte internetové stránky a co na nich mohou případní internetoví brouzdalové nalézt?
Míra: Stránky jsou www.dadcz.com a je tam snad úplně všechno, koncerty, fotky, mp3, videoklip, diskuze, v který nás lidi můžou chválit :-) a tak dále a tak dále.


Přeji kapele hodně úspěchu do dalších let a na závěr bych se chtěl zeptat, co by jste vzkázali našim čtenářům?
Míra: Choďtě na koncerty, poslouchejte dobrou muziku, nezlobte strejdu Tomáše a budeme se těšit někdy na našem koncertě. No a i tobě, Davide, hodně úspěchů a díky moc za prostor na Rockmagu.
Aspik: Tak ať poslouchají dobrou hudbu, mrknou na náš web a přijdou na nějaký náš koncert :-) budem moc rádi, čus!


Autor článku: David Havlíček  Související články:  


Darkont.cz

Komentáře:

21. 10. 2011 17:47
David Havlíček
Kdo chcete slyšet tuto kapelu, máte možnost na této akci:

ROCKMAG FEST k výročí 5. let existence webu

KDE: Polná - klub Zámecká Rychta
KDY: 25. listopad 2011 v 19:00 - 26 listopad 2011 v 3:00

Vstup ZDARMA

Zahrají: kapely Mimoritmus, D.A.D., Průmyslová smrt, Aft

Po skončení kapel After párty

+ soutež o ceny
+ uvádí Kyklop
+ UV Show skupiny Ad Infinitum

AKCE:
Vodka s energeťákem za 35,- Kč

Kapely zahrají k pětiletému výročí rockového portálu Rockmag.cz

Přijďte podpořit kulturu v Polné

Stránky kapel:
Mimoritmus (Polná) - http://rockmag.cz/kapely/mimoritmus/

D.A.D. (Kamenná u Polné) - http://rockmag.cz/kapely/dad/

Průmyslová Smrt (Polná) - http://rockmag.cz/kapely/prumyslova-smrt/

Aft (Dobronín) - http://bandzone.cz/aft

Profil akce:
http://www.facebook.com/event.php?eid=232983960088296

 Přidej nový komentář: 
Jméno:  
Text:
Opište pozpátku  
Hlavní menu
Houdek hudební nástroje - internetový a kamenný obchod
Vyhledávání
NEW komentáře
K magazínu:
Konec Rockmagu?
(15. 2. 2018 - 23:13)
Daniel Landa - Bouře
(25. 1. 2018 - 05:24)
Komentáře ke kapelám:
MAGMARR
(1. 4. 2018 - 22:38)
Progres
(12. 3. 2018 - 18:50)
Lord
(21. 2. 2018 - 08:00)
Jan Plech
(27. 1. 2018 - 10:31)
Atariband
(30. 12. 2017 - 20:11)
Reklama pro vás:
Kytary - přívěsky
Náhodný vtip
Darkont.cz
Betlémy:
Klik Klak:
Metalshop atd.
STOP VOJNĚ!:

Nejnovější kapely
Máte webovky? Vydělávejte.
Máte své webové stránky? Umístěte na nich banner našeho partnerského e-shopu Darkont.cz a vydělávejte. Více info zde.
Antikvariát:
Darkont.cz
Plastelína:

TOPlist