Stríbrné prívesky na Darkont.cz
21. 3. 2016

Daniel Landa - Žito

Právě se mi z domácí hifi sestavy linou tóny nového alba interpreta, kterého jsem coby pubescent pouštěl stále dokola nevěřil bych, že jednou budu moci udělat recenzi na jeho práci. Nejedná se o nikoho jiného, než kontroverzního umělce, producenta a závodníka Daniela Landy, který se poslední dobou prezentuje coby kouzelník Žito.

K práci na albu si přizval významné české hudebníky, namátkou kytaristu Tomáše Varteckého, bubeníka Miloše Meiera, nebo vokalistu Noida a dali dohromady dvanáct songů. Tak co jste zvědavi co nám Dan Landa nového přichystal?


Desku otvírá skladba Bývali čechové, jedná se o předělávku lidové písně v doprovodu heligonky. Při poslechu si uvědomíte, že v nás někde v koutě dřímá veliký kus národní hrdosti. A tento pocit se ve vás Dan bude snažit vyvolávat v průběhu celé kompilace. Stejně podmanivá je píseň Neklidné nebe o válce a posledním boji českého krále. Dále bych rád vyzdvihl song To je válka! k níž propůjčil svůj hlas Noid a atmosférou a kvalitou se podle mě vrací do devadesátých let, tedy do období, jenž dle mého názoru bylo pro Dana nejplodnější. Zato Uruz je ryze novodobou záležitostí, zpestřená houslemi Jiřího Vopavy a cellem Viléma Vlčka. Desku uzavírá písnička Not, s poněkud krylovským nádechem a perfektně uzavírá zdařilou, rozmanitou kompilaci. Rozmanitou jako je sám autor Daniel Landa, ale tvořící smyslný a skvěle poslouchatelný celek. Dokonce si dokážu tuhle kompilaci představit jako námět na rockový muzikál oslavující naši bohatou minulost a plivající na současnou nuznost.

Přestože chápu, že spousta posluchačů má Daniela Landu spojeného s proslulým Orlíkem a tudíž ho a tudíž k němu přistupují s přílišným despektem, mohu tohle album všem bez výhrady doporučit, hoďte předsudky za hlavu a poslechněte si jednu z nejzajímavějších nahrávek na českém hudebním poli.


Interpret:Daniel Landa
Album:Žito
Rok vydání:2015
Vydavatelství:studio Za vodou
Seznam skladeb:Bývali Čechové
Modrá obálka
Šmouha
Neklidné nebe
Král Karel
To je válka!
Česká krajina
Uruz
Lagu
Raidó
Kejklířovo díkůvzdání
Not


Autor článku: Miras


Komentáře:

Tento článek zatím nikdo nekomentoval. Buďte první!

 Přidej nový komentář: 
Jméno:  
Text:
Opište pozpátku  
Hlavní menu
Houdek hudební nástroje - internetový a kamenný obchod
Vyhledávání
NEW komentáře
K magazínu:
Konec Rockmagu?
(15. 2. 2018 - 23:13)
Daniel Landa - Bouře
(25. 1. 2018 - 05:24)
Komentáře ke kapelám:
MAGMARR
(1. 4. 2018 - 22:38)
Progres
(12. 3. 2018 - 18:50)
Lord
(21. 2. 2018 - 08:00)
Jan Plech
(27. 1. 2018 - 10:31)
Atariband
(30. 12. 2017 - 20:11)
Reklama pro vás:
Kytary - přívěsky
Náhodný vtip
Darkont.cz
Betlémy:
Klik Klak:
Metalshop atd.
STOP VOJNĚ!:

Nejnovější kapely
Máte webovky? Vydělávejte.
Máte své webové stránky? Umístěte na nich banner našeho partnerského e-shopu Darkont.cz a vydělávejte. Více info zde.
Antikvariát:
Darkont.cz
Plastelína:

TOPlist