Stríbrné prívesky na Darkont.cz
4. 9. 2010

Danzig - Deth Red Sabaoth

Glena Danzig vydává své deváté studiové album po šestileté pauze, posledním albem bylo v roce 2004 vydané Circle Of Snakes. Danzig svůj projekt – skupinu založil v roce 1987 v New Jersey.

Glen se zapsal do hudební historie jako zpěvák horror punkové superkapely Misfits, kterou po neshodách s ostatními členy kapely opustil. Poté vydal několik alb s projektem Samhain , se kterou ovšem zdaleka nedosáhl takového věhlasu. Poté již založil svůj projekt Danzig, kde se snažil spíše hrát hudbu podobnou ranným Black Sabbath. Z jeho projektu Danzig považuji za nejsilnější první čtyři alba a nové album je jakýmsi pokusem o návrat ztracených časů. Další vydávaná studiová alba totiž zdaleka nedosahovala takové kvality, nemluvě o pokusu o elektroniku s deskou Blackacidevil. Řady své kapely posílil o Johnnyho Kellyho – Type O Negative a Tommyho Victora – Prong, Ministry aj. Album bylo záměrně nahráváno v analogovém studiu s co nejvěrnějším garážovým zvukem – prostě takový zvukový návrat ke kořenům. Ok, proč ne? Pro někoho může být tento undergroundový zvuk problém a krok zpátky, já ale tento návrat ke kořenům chápu. Největší devizou alba je ovšem geniální kytarová hra Tommyho Victora, která dává celému albu potřebnou šťávu a energii. John Kelly se svými zkušenostmi z TON dodává se svými bicími tu správnou ponurou atmosféru. Jinak je to opět starý dobrý Danzig. Prostě a jednoduše se Danzig znovu našel, opět našel tu tajemnou horrorovou atmosféru, specifický zpěv a dunivý garážový zvuk. Nemá smysl se pitvat v jednotlivých skladbách, album je potřeba si poslechnout celé a ponořit se do zpěvu tohoto věčného rozervance….Snad uvedu jako favority Hammer of the Gods, Black Candy a Left Hand Rise Above.

Glen chytil druhý dech a velice rád bych si ho poslechl naživo, protože naposledy jsem ho slyšel někdy před deseti lety na festivalu With Full Force, žel v jeho Blackacidevil období. O dva roky dříve se mi na Dynamu líbil mnohem víc. I když nejradši bych ho stejně viděl na podiu jako člena Misfits…..

Autor článku: Pigeon


Komentáře:

Tento článek zatím nikdo nekomentoval. Buďte první!

 Přidej nový komentář: 
Jméno:  
Text:
Opište pozpátku  
Hlavní menu
Houdek hudební nástroje - internetový a kamenný obchod
Vyhledávání
NEW komentáře
K magazínu:
Konec Rockmagu?
(30. 11. 2017 - 17:12)
Rozhovor s Jarkem Filgasem
(27. 11. 2017 - 19:32)
Invader a Headfire Tour 2017
(20. 11. 2017 - 12:11)
Medium - S Tebou noc je dlouhá
(16. 11. 2017 - 22:38)
Komentáře ke kapelám:
Ortel
(28. 11. 2017 - 20:55)
Kiss Revival Praha - Official
(3. 11. 2017 - 16:14)
3-IRON
(18. 10. 2017 - 07:40)
D. Rock
(27. 8. 2017 - 10:09)
Cimrmanovo Torzo
(8. 8. 2017 - 09:40)
Reklama pro vás:
Kytary - přívěsky
Náhodný vtip
Darkont.cz
Betlémy:
Klik Klak:
Metalshop atd.
STOP VOJNĚ!:

Autodoc.cz
https://www.AutoDoc.CZ
Nejnovější kapely
Hledáme !
Hledáme redaktory, kteří by měli zájem dělat rozhovory či recenze CD.
kontaktujte nás zde...
Máte webovky? Vydělávejte.
Máte své webové stránky? Umístěte na nich banner našeho partnerského e-shopu Darkont.cz a vydělávejte. Více info zde.
Máte své CD?
Vydala vaše kapela vlastní CD? A chcete aby se o něm vědělo? Pošlete nám ho k recenzi.
Kontaktujte nás!
Antikvariát:
Darkont.cz
Punkshop:
Plastelína:
Odkazy

Hudební inzerce
TOPlist