Stríbrné prívesky na Darkont.cz
1. 1. 2013

Dead End Festival 2012

Již počtvrté uspořádali kluci z kapely Satisfucktion přehlídku nejlepších klubových kapel, která nese název Dead End. Už počtvrté se jednalo o nadmíru vyvedený večírek se spoustou kvalitní hudby.

Akce se pořádala opět v budějovickém kulturním domu Gerbera, při pohledu na nějž člověk sice očekává dotaz na vlastnictví stranické legitimace, ale autorům Dead Endu se ho vždy podaří přetvořit v Mekku tuzemské tvrdé hudby. Ještě aby ne! Vždyť letos se na festivalu ukázali takové perly jako The.switch, První Hoře, akustičtí Atari Terror a nebo norští Insence.


Z první várky kapel zaujala instrumentálně téměř dokonalá kapela Mindwork, která hrála především ze svého nového (a ceněného) alba Eterea. I přes nespornou kvalitu přilákala kapela na Sound wawe stage pouze pár fanoušků.


Více fanoušků přilákala na tuto scénu kapela Nil, která má ve svém čele nepřehlédnutelnou divoženku Hanku. Skupina hrála také písně ze své nové desky. Ty jsou tentokrát hodně tvrdé, takže frontwomenka zpívala až na dřeň a předvedla nezapomenutelnou show.


Mezitím už se na hlavním pódiu předváděli První hoře. Legendární a šílený spolek předvedl zběsilé tance a ještě zběsilejší změny nálad, které ale přitáhli jen pár zasvěcených. I přesto se jednalo o jedno z nejlepších vystoupení večera


Mezi ty se rozhodně zapíše i vystoupení pražských dobytků Atari Terror. Ti totiž zahráli na nejmenší gerberovské scéně která byla věnovaná výlučně akustické hudbě. Fanoušků se do místnosti vtlačilo tolik, že se člověk nemohl hýbat, ale stálo to za to. Kurz s Broňou nahradili scream šepotem a z jejich tvrdé a energické hudby se náhle staly táborákové evergreeny. Nejlépe dopadlo country Tuck to the Tit a Oh My God.


Na velké stage mezitím řádili the.switch. Kluci ví, jak navodit tu správnou atmosféru a dokázali, že právě oni jsou pány naší klubové scény. Písně jako Akvárko nebo Hyena a reakce publika na ně mluvili za vše. Dobře rozjeté fanoušky poté hezky zpracovali i pořádající Satisfucktion, jejichž basák opět nezklamal a předvedl 40 minut toho nejlepšího tělocviku, zatímco Broňa ze sebe tahal svůj osobitý řevozpěv.


Obě kapely připravili publikum na hlavní hvězdu, dánskou kapelu Insence, na které se všichni zbavili energie, která jim zbyla z předchozích vystoupení. Mezitím to hezky rozjížděla také kapela Bonsai Kitten, která vystupovala na jediné negerberovské scéně, v klubu Velbloud. Ta předvedla to nejlepší ze špinavého punk’n’rollu a taktéž přiměla většinu přítomných k pohybu.


Kluci ze Satisfucktion již počtvrté dokázali, že naše klubová scéna je na hodně dobré úrovni a že máme spoustu neobjevených kapel, které se mohou měřit se zahraničními. Už teď se těším na další ročník, protože vím, že tenhle fesťák svojí kvalitu neztratí.


Fotografie pořídil Ondřej Kramář.
Autor článku: šrája


Komentáře:

Tento článek zatím nikdo nekomentoval. Buďte první!

 Přidej nový komentář: 
Jméno:  
Text:
Opište pozpátku  
Hlavní menu
Houdek hudební nástroje - internetový a kamenný obchod
Vyhledávání
NEW komentáře
K magazínu:
Konec Rockmagu?
(15. 2. 2018 - 23:13)
Daniel Landa - Bouře
(25. 1. 2018 - 05:24)
Komentáře ke kapelám:
Progres
(12. 3. 2018 - 18:50)
Lord
(21. 2. 2018 - 08:00)
Jan Plech
(27. 1. 2018 - 10:31)
Atariband
(30. 12. 2017 - 20:11)
Ortel
(28. 11. 2017 - 20:55)
Reklama pro vás:
Kytary - přívěsky
Náhodný vtip
Darkont.cz
Betlémy:
Klik Klak:
Metalshop atd.
STOP VOJNĚ!:

Nejnovější kapely
Máte webovky? Vydělávejte.
Máte své webové stránky? Umístěte na nich banner našeho partnerského e-shopu Darkont.cz a vydělávejte. Více info zde.
Antikvariát:
Darkont.cz
Plastelína:

TOPlist