Stríbrné prívesky na Darkont.cz
5. 12. 2013

Dead End Festival 2013

Již popáté hostily České Budějovice přehlídku naší současné klubové scény. Headlinery letošního ročníku byly kapely Pipes And Pints, Atari Terror nebo pořádající Satisfucktion.

Festival dává prostor hlavně interpretům tvrdých žánrů, ale to neznamená, že se nebojí experimentů. Překvapili například kladenští Ion At An, kteří předvedli emotivní výkon, mísící v sobě hned několik nesourodých žánrů. Zajímavé české texty a atmosféra, kterou u nás má jen málokdo.

Mírným zklamáním mohlo být brněnské Aivn’s Naked Trio, jehož nazvučení mi nepřišlo úplně šťastné. Kapela se ale přesto snažila tvrdou atmosféru festivalu uvolnit svým pojetím moderního blues/rocku, který si pár fanoušků našla.


Když už jsme u toho uvolnění, nesmíme zapomenout na Acoustic stage, kde se letos v intimním a povětšinou také přeplěném prostoru představili se španělkami také jihočeští OSA Killers, kteří překvapili podobně jako minulý rok Atari Terror tamtéž. Za shlédnutí stálo také akustické vystoupení domácích VEES, nebo Nil.

Vlně akustických vystoupení na Dead End Festivalu podlehla i pořadatelská kapela Satisfucktion, která začala své vystoupení jako Jarek Nohavica a plynule se přesunula do svého obvyklého tvrdě rockového výrazu. Vymýšlet zvláštní set na každý ročník festivalu určitě není zrovna jednoduché, ale díky tomuto nápadu a několika hostům, se to letos povedlo náramně.


Své si užili také pražští výtržníci Hentai Corporation, na které se v Budějovicích těšila překvapivě početná fanouškovská základna. Nechyběla klasická úchylnost, ale ta zde byla znásobena ještě zařazením skladby No More Love, se kterou přišli kapele pomoci i Kurz a Broňa z Atari Terror. To byl nářez téměř nepopsatelný.

Á propos Atari Terror. Postavit se do středu wall of dead si žádá velkou odvahu a tu oba vokalisté této mlátičky rozhodně mají. Vypadá to také, že jim pomalu vyrůstají následovníci, protože v dřívějších hodinách se na pódiu představila skupina Shadow Area, která staví také na dvou frontmanech, ale jejíž hudba operuje s modernějšími metalovými podžánry.


Největší energie ale sálala při vystoupení česko/amerických street punkáčů Pipes and Pints. Neustálý fanouškovský stage diving, pogo a hlavně skvělá hudba, která nedala sálu ani na minutu vydechnout. Právě jediní Pipes and Pints se vzepřeli jinak až překvapivě dodržovanému harmonogramu a prodloužili si svůj set skoro o dvacet minut.

Kromě koncertů probíhaly v areálu KD Gerbera například také přednášky v rámci Hudebních masakrů. Festival si pátým ročníkem pouze utvrdil svou jasnou pozici (nejen) na jihočeském hudebním poli.Fotografie: Kristýna Padrtová
Autor článku: šrája


Komentáře:

Tento článek zatím nikdo nekomentoval. Buďte první!

 Přidej nový komentář: 
Jméno:  
Text:
Opište pozpátku  
Hlavní menu
Houdek hudební nástroje - internetový a kamenný obchod
Vyhledávání
NEW komentáře
K magazínu:
Konec Rockmagu?
(15. 2. 2018 - 23:13)
Daniel Landa - Bouře
(25. 1. 2018 - 05:24)
Komentáře ke kapelám:
MAGMARR
(1. 4. 2018 - 22:38)
Progres
(12. 3. 2018 - 18:50)
Lord
(21. 2. 2018 - 08:00)
Jan Plech
(27. 1. 2018 - 10:31)
Atariband
(30. 12. 2017 - 20:11)
Reklama pro vás:
Kytary - přívěsky
Náhodný vtip
Darkont.cz
Betlémy:
Klik Klak:
Metalshop atd.
STOP VOJNĚ!:

Nejnovější kapely
Máte webovky? Vydělávejte.
Máte své webové stránky? Umístěte na nich banner našeho partnerského e-shopu Darkont.cz a vydělávejte. Více info zde.
Antikvariát:
Darkont.cz
Plastelína:

TOPlist