Stríbrné prívesky na Darkont.cz
7. 2. 2008

DEAF 99 - Po–na–shi-mu

Zastřelte ženy, schovejte dobytek! Do naší malebné, HC vesničky, českomoravskoslezké – střediskové – již po třetí - zavítali Ostravští DEAF 99. Nenechají kámen na kameni, v rádiích je neuslyšíme a soudě podle bušidó masky na obalu i japonsky se naučíme… HC RULES!

Česká a polská HC scéna má tu zvláštní vlastnost, že jejich alba jsou pro většinu posluchačů nestravitelná. Jedni by ho rádi vypnuli, ale když už dali nemalé peníze za koupi, aspoň si ho poslechnou. Ti druzí, ti by jej také rádi vypnuli, ale píšou recenzi a poslechnout si to musí. A tady končí sranda! Teď vážně!

DEAF 99 natočili bezpochyby poctivé HC album plné úderných kytarových rifů, úderných nasraně poetických vokálů a vůbec po-na-shi-mu je dost úderné.

Po ušním průplachu prvních tří songů, plných trashových a skákacích pasáží, kdy už máte ruce v pěst a v pěstích boxera, přichází pekelná jízda s cejchem číslo 4 a názvem Souhvězdí – mohutná skladba, která bude potit, drtit a ničit hudební sály, davy a kotle!

Další počin Ruská Ruleta mi trochu připomněla chebské Black Mailers, ti však už dávno ztratili koule, což se o DEAF 99 říct nemůže. Jejich groove vám bude chutnat, zaryje se pod kůži a exploduje kebule!

Šestka – Zběsilost – paradoxně začíná nostalgickou kytarou, pohřebním rytmem, abychom se postupně dostali až k zběsilému tempu. Dobře promyšlená věc po stránce hudební a texty má kapela depresivní s příchutí revolty, ale hlavně se za velkými gesty skrývají velké mnohdy nepříjemné pravdy.

Vlastní Xicht a Zákon – poslední dva kousky, závěrečná scéna a poctivý bordel, vás přesvědčí, že DEAF 99 nejsou jen koncertní mašina (měl sem tu čest a můžu říct, že v kotli je opravdu velmi horko, všichni jsme páchli zuřivostí a adrenalinem).

Songy DEAF 99 mají hlavu, patu, myšlenku. Nelze je házet do jednoho pytle garážovek a sklepů, ze kterých občas unikne formace, ze kterých mi je špatně. Po četných změnách v sestavě (nyní Dany Krajc – bass, vokály; Petr Pancho – kytara, vokály; Slava 4 – kytary; Davidian Pospa – bicí) se z nich stávají ostřílení hoši z Brooklynu, nástroje zvládají na jedničku a pokud nezakopnou o dnešní emo trendy jako Positive Mind, zcela jistě je čeká nálepka KULT.


Interpret:DEAF 99
Album:Po–na–shi-mu
Počet stop:8
Rok vydání:2007
Vydavatelství:Cecek Records
Seznam skladeb:01. Kříž a Půlměsíc
02. Mělký Hrob
03. Oči Jako Vrata
04. Souhvězdí
05. Ruská Ruleta
06. Zběsilost
07. Vlastní Xicht
08. Zákon


Autor článku: Majký


Komentáře:

18. 2. 2008 20:20
dalsi poctivy zarez ceskych HC kralu

 Přidej nový komentář: 
Jméno:  
Text:
Opište pozpátku  
Hlavní menu
Houdek hudební nástroje - internetový a kamenný obchod
Vyhledávání
NEW komentáře
K magazínu:
Konec Rockmagu?
(15. 2. 2018 - 23:13)
Daniel Landa - Bouře
(25. 1. 2018 - 05:24)
Komentáře ke kapelám:
MAGMARR
(1. 4. 2018 - 22:38)
Progres
(12. 3. 2018 - 18:50)
Lord
(21. 2. 2018 - 08:00)
Jan Plech
(27. 1. 2018 - 10:31)
Atariband
(30. 12. 2017 - 20:11)
Reklama pro vás:
Kytary - přívěsky
Náhodný vtip
Darkont.cz
Betlémy:
Klik Klak:
Metalshop atd.
STOP VOJNĚ!:

Nejnovější kapely
Máte webovky? Vydělávejte.
Máte své webové stránky? Umístěte na nich banner našeho partnerského e-shopu Darkont.cz a vydělávejte. Více info zde.
Antikvariát:
Darkont.cz
Plastelína:

TOPlist