Reklama
12. 5. 2012

Del Moe - Die High Butterfly

Německá grunge/blues/boogie woogie kapela Del Moe vydala v červenci minulého roku svou první pořádnou desku. Recenzi na něj právě čtete a rozhodně v tom pokračujte, protože se jedná o povedenou záležitost (myslím tím CD).

Jak už jsem se zmiňoval v úvodu, kapela hraje mix stylů, které se k sobě zdánlivě vůbec nehodí. Kapela si ale vzala od všeho trochu a zvláště naživo musí tahle hudba působit hodně energicky. Navíc mají dobré vztahy s Českou republikou (tuším, že basák je Čech), absolvovali vystoupení s Vypsanou fiXou a nebo Krucipüskem a na letošní rok mají nějaké ty vystoupení v Čechách také naplánované.

Ale abychom se dostali k samotnému CD: na tom je celkem 15 skladeb. Jejich zvuk se hodně podobá takovým Quuens of the stone age, ale je opepřen blues a boogie woogie. Del moe zpívají anglicky, ale to se dalo i čekat, protože členové kapely sice žijí v Německu, ale jsou částečně z Anglie a částečně z Česka.

Z hudebního hlediska má kapela svůj rozpoznatelný ksicht a to mám rád. Není to pouze kopírka něčeho jiného. Del Moe na albu střídají bluesové pasáže s grungeovými až se zdá, že to musí nutně fanoušky obou stran naštvat, ale neděje se tak.

Zmínit bych chtěl nirvanovskou Three, která mi trochu připoměla Come as you are. Další povedená věc nese název Hancock a je to klubová hymna. Kytarové vyhrávky, refrén, který zvládne zazpívat každý. Už když tuto píseň slyším, vidím v duchu ten pařící dav.

Na to, že je to první deska má kapela neskutečně vyzrálý zvuk a z její hudby je cítit, že kluci ví, co dělají. Z Del moe se jistě brzy stane žádaná klubovka, protože s takovouto hudbou mají šanci kluby bořit a přesně to fanoušci chtějí.


Interpret:Del moe
Album:The high butterfly
Počet stop:15
Rok vydání:2011


Autor článku: šrája


Komentáře:

Tento článek zatím nikdo nekomentoval. Buďte první!

 Přidej nový komentář: 
Jméno:  
Text:
Opište pozpátku  
Hlavní menu
Houdek hudební nástroje - internetový a kamenný obchod
Vyhledávání
NEW komentáře
K magazínu:
Konec Rockmagu?
(15. 2. 2018 - 23:13)
Daniel Landa - Bouře
(25. 1. 2018 - 05:24)
Komentáře ke kapelám:
MAGMARR
(1. 4. 2018 - 22:38)
Progres
(12. 3. 2018 - 18:50)
Lord
(21. 2. 2018 - 08:00)
Jan Plech
(27. 1. 2018 - 10:31)
Atariband
(30. 12. 2017 - 20:11)
Reklama pro vás:
Kytary - přívěsky
Náhodný vtip
Darkont.cz
Betlémy:
Klik Klak:
Metalshop atd.
STOP VOJNĚ!:

Nejnovější kapely
Máte webovky? Vydělávejte.
Máte své webové stránky? Umístěte na nich banner našeho partnerského e-shopu Darkont.cz a vydělávejte. Více info zde.
Antikvariát:
Darkont.cz
Plastelína:

TOPlist