Reklama
22. 4. 2013

Destroyself - Rainy Riot

Kapela Destroyself letos oslaví dvacet let své existence. Ještě v posledních dnech roku minulého ale vydala dvojCD Rainy Riot, které uzavírá tetralogii desek o Deštivé ulici.

Album navazuje na desky Neosymbolic, Terrores Magicos a Optimistic Horror, ale užít si ji můžete i bez znalostí předešlých titulů. Propracovanou mytologii o Deštivé ulici, Městě snů a jejích obyvatelích brzy pochopíte sami.

Trio Destroyself produkuje hudebně jednoduchý trash, ve kterém nechybí nosné melodie. Tady nejde o žádné velké experimentování, nenajdete tu ani žádné samply nebo zbytečné efekty. Jenom čistý trash se špetkou punku.

CDčka jsou ukrytá v pěkně zpracovaném obalu, který samozřejmě také souvisí s příběhem. Na 2CD je dohromady dvacet skladeb. Pokud se vám to zdá moc, vězte že dohromady mají desky něco přes hodinu a přestože některá sóla jsou trochu zbytečná, nudit se rozhodně nebudete.

Značnou zásluhu na tom má také slovenské nahrávací studio Gothoom, kde se deska natáčela. Zvuk je totiž čistý a hodně povedený.

Nejvíce jsem si oblíbil skladbu Old Town. I přes anglický název desky (a této skladby) jsou všechny písně zpívané naší mateřštinou a právě Old Town má v sobě navíc skvělou melodii, kterou si budete ještě několikrát opakovat.

Skladba Město snů by se zase neztratila ani u táborových ohňů, ke kterým její melodičnost a odlehčený hudební doprovod jasně směřuje.

Deska nabízí jednoduché skladby, které spojují rychlé tempo a české texty. Místy připomene Arakain, místy i Romana Izaiáše z Dogy. V popředí je ale pořád Max, Molly, Deštivá ulice a hlavně Destroyself, kteří tvoří sice spíš podhoubí naší metalové scény, ale za takové podhoubí se rozhodně stydět nemusíme.


Interpret:Destroyself
Album:Rainy Riot
Počet stop:20
Rok vydání:2012


Autor článku: šrája  Související články:  


Darkont.cz

Komentáře:

Tento článek zatím nikdo nekomentoval. Buďte první!

 Přidej nový komentář: 
Jméno:  
Text:
Opište pozpátku  
Hlavní menu
Houdek hudební nástroje - internetový a kamenný obchod
Vyhledávání
NEW komentáře
K magazínu:
Konec Rockmagu?
(15. 2. 2018 - 23:13)
Daniel Landa - Bouře
(25. 1. 2018 - 05:24)
Komentáře ke kapelám:
MAGMARR
(1. 4. 2018 - 22:38)
Progres
(12. 3. 2018 - 18:50)
Lord
(21. 2. 2018 - 08:00)
Jan Plech
(27. 1. 2018 - 10:31)
Atariband
(30. 12. 2017 - 20:11)
Reklama pro vás:
Kytary - přívěsky
Náhodný vtip
Darkont.cz
Betlémy:
Klik Klak:
Metalshop atd.
STOP VOJNĚ!:

Nejnovější kapely
Máte webovky? Vydělávejte.
Máte své webové stránky? Umístěte na nich banner našeho partnerského e-shopu Darkont.cz a vydělávejte. Více info zde.
Antikvariát:
Darkont.cz
Plastelína:

TOPlist