Stríbrné prívesky na Darkont.cz
19. 5. 2012

Dilated - 5. Hřích

Pražáci Dilated (pro pamětníky DDT) vydávají svůj debut, nazvaný 5. Hřích. Aktuálně jde o jednoho z nejnadějnějších koní Helpbandu, takže asi nejsem jediný, koho zajímalo, jak deska dopadne.

Na debutu je 9 písní, jejichž autorem je (v drtivě většině) kytarista Pavel Kosař. Album se nahrávalo v Citronu, kde vznikala i alba Dogy, Mňágy, Lucie a tuny dalších. Deska má tedy velmi kvalitní zvuk.

Úvodní Hra s osudem se objevila už na prvním demu kapely. Tady má ale mnohem lepší zvuk. Jedná se o poctivý hardrockový song, který desku pěkně rozjede. To píseň Vzpomínám už je laděna trochu něžněji a alternativněji a za ní následuje energická hitovka Sliby, doplněná o sólíčko. Celkově jsou všechny písně dost podobné. Kapela se nepouští do žádných extrémů a spoléhá se hlavně na zpěvačku Lucii Kadeřábková, která vlastní velmi pěkný hlas. Hudba kapely ale perfektně funguje i naživo, takže to nebude jen práce Petra Slezáka z Citronu.

Hodně mě zaujala skoroakustická Než dohoří. Skvělá melodie a skvělý zpěv. Není to žádná pompézní píseň, ale spíš taková trochu intimní hitovka, která se mi líbí asi nejvíce z celého alba. Mezi další písně, které stojí za poslech, bych zařadil zmiňované Sliby.

Takže vážení Dilated: na to, že se jedná o debut, je to více než povedené dílo. Chtělo by to ještě se trochu odlišit od ostatních, ale základy máte dobré. Rozhodně ale patříte do té sorty kapel (spolu s Checkpoint, Five o’clock tea, Flattus a desítkou dalších), které mají naději na pořádný úspěch. Chce to jen stovky koncertů a fesťáků a výsledky se dostaví.


Interpret:Dilated
Album:5. Hřích
Počet stop:9
Rok vydání:2011


Autor článku: šrája


Komentáře:

Tento článek zatím nikdo nekomentoval. Buďte první!

 Přidej nový komentář: 
Jméno:  
Text:
Opište pozpátku  
Hlavní menu
Houdek hudební nástroje - internetový a kamenný obchod
Vyhledávání
NEW komentáře
K magazínu:
Konec Rockmagu?
(15. 2. 2018 - 23:13)
Daniel Landa - Bouře
(25. 1. 2018 - 05:24)
Komentáře ke kapelám:
MAGMARR
(1. 4. 2018 - 22:38)
Progres
(12. 3. 2018 - 18:50)
Lord
(21. 2. 2018 - 08:00)
Jan Plech
(27. 1. 2018 - 10:31)
Atariband
(30. 12. 2017 - 20:11)
Reklama pro vás:
Kytary - přívěsky
Náhodný vtip
Darkont.cz
Betlémy:
Klik Klak:
Metalshop atd.
STOP VOJNĚ!:

Nejnovější kapely
Máte webovky? Vydělávejte.
Máte své webové stránky? Umístěte na nich banner našeho partnerského e-shopu Darkont.cz a vydělávejte. Více info zde.
Antikvariát:
Darkont.cz
Plastelína:

TOPlist