Reklama
15. 8. 2006

Dirty Pretty Things - Waterloo To Anywhere

Carl Barât se svou novou kapelou Dirty Pretty Things konečně vydal svůj debut a pravděpodobně se nevyhne srovnávání s prvotinou kapely jeho bývalého kolegy z Libertines, Petea Dohertyho.

The Libertines, nadějná britská kapela, která svým debutem Up the Bracket (což je mimochodem britský slang pro šňupání kokainu) změnila britskou hudební scénu a stala se inspirací pro spoustu kapel nastupujících (Arctic Monkeys, Razorlight). Jenže frontman Pete Doherty fetoval. Ne, že by to bylo v Libertines něco neobvyklého, ale už fetoval moc a pořád, nechodil na koncerty, nedokázal vydržet v léčebně, nelegálně držel zbraně a drogy, a ze vzteku se vloupal do bytu svého spoluhráče Carla Barâta, za což byl zatčen. Takže ho Barât v roce 2003 vyhodil a i přes úsilí kapelu udržet bez Dohertyho se Libertines v roce 2004 rozpadli. A na scéně se objevili tři nové kapely: Dohertyho Babyshambles, Dirty Pretty Things (kapela kytaristy a zpěváka Carla Barâta a bubeníka Gary Powella) a kapela Yeti (kterou založil basák John Hassall).

Babyshambles to dotáhli zatím nejdál, můžeme jen spekulovat jak velkou zásluhu na tom mají bulvární plátky, které se už delší dobou přímo živí na Dohertyho drogových aférách, odřeknutých koncertech, overdosech a úletech s topmodelkou Kate Mossovou. Když Babyshambles přišli loni v listopadu s jejich debutovým albem Down In Albion, dostali se na špičku britského žebříčku, zejména díky třem hitovkám: Fuck Forever, Killmangiro a Albion. Možná ale Pete Doherty dostává víc uznání než by si zasloužil...

Dirty Pretty Things vypustili jejich debut Waterloo to Anywhere letos v květnu. Syrová kytarová muzika s příchutí punku a chytlavými melodiemi. Dokonce by se člověk mohl na první poslech domnívat, že jde o vytoužené třetí album Libertines. Zní to opravdu jako Libertines, bez Dohertyho. Album plné hitovek (Deadwood, Gin&Milk, The Enemy) a zvlášť ústřední singl Bang, Bang, You’re Dead je hodně těžké dostat z hlavy. Barâtovy texty jsou jednoduché, prokládané silnými frázemi, které ve výsledku působí velmi efektně:

"Bang, bang, you're dead"; "Give me something to die for"; "If you love a woman you mustn't beat her"; "What will you do when they forget your name?/Well, you'll up and get another one."

Všechny písně ubíhají ve zběsilém tempu, ale Barât se nechal slyšet, že právě pracuje na něčem pomalejším, co se přidá na desku při jejím dalším vydání (které má být mimochodem dvoudiskové).

Obzvlášť v textech, tam občas chybí Dohertyho spontánnost a rozervanost, i jeho charakteristický „falešný“ vokál, ale i přesto, díky osobnosti Carla Barâta (který je neméně tak charismatický jako Doherty), je album na velmi vysoké úrovni. Dirty Pretty Things prostě dokázali, že to jde i bez Dohertyho, a toto album je příslibem, že od téhle party přijdou ještě dokonce lepší věci.

A Pete Doherty? Vybudovat si pochybnou pověst se mu úspěšně podařilo, ale myslím, že za pár měsíců o něj budou mít zájem leda tak hoši z protidrogového....


Interpret:Dirty Pretty Things
Album:Waterloo To Anywhere
Počet stop:12
Délka:37:06
Rok vydání:09/05/2006
Vydavatelství:Mercury Records/ Universal Music
Seznam skladeb:1. Deadwood
2. Doctors And Dealers
3. Bang, Bang, You’re Dead
4. Blood Thirsty Bastards
5. Gentry Cove
6. Gin & Milk
7. The Enemy
8. If You Love A Woman
9. You Fucking Love It
10. Wondering
11. Last Of The Small Town Playboys
12. B.U.R.M.A.


Autor článku: ELIS


Komentáře:

25. 9. 2006 22:27
je to docela dobrá kapelka, ale myslím , že Razorlight jsou podstatně lepší a zajímavější.
3. 9. 2006 12:29
Myslím si, že Yeti jsou skvělí, viděl jsem je naživo a chválím...Babyshambles mi připadají trochu slabší než Dirty Pretty Things. The Libertines položili základ poctivým britským kytarovkám.
1. 9. 2006 12:29
nux
Víc takových recenzí. Je to tu skoro samej metal a tancovačka.... (nic proti metalu, ale ty zábavovky...ufffff!
30. 8. 2006 19:09
fanoušek Libertines | www.deals@carl.cz
Myslím že Libertines byli opravdu společně lepší než nějácí Babyshambles nebo DPT stejně tak Yeti...ovšem Baratovy chybí Doherty každým kusem alba.doherty dokáže naskládat tolik hitovek kolik bude jen sám chtít Albion živý důkaz tohle od Barata neuslyšíte.Barat umí skládat jen rychlejší pecky i texty jsou poměrně slábe na takovou kapelu jako DPT.Albion byl a je Doherty.I když je album Down in Albion příliž dlouhé je lepším z těchto dvou...je samozřejmé že Doherty těží ze vztahu s Mossou,ale přece jen se na tohle Carl nemůže vymlouvat chybí mu další France....a bude dlouho v nedohlednu...přece jen Libertines byl Doherty i když zvukově jsou jim blíže DPT.Díkec fajn článek...........

 Přidej nový komentář: 
Jméno:  
Text:
Opište pozpátku  
Hlavní menu
Houdek hudební nástroje - internetový a kamenný obchod
Vyhledávání
NEW komentáře
K magazínu:
Konec Rockmagu?
(15. 2. 2018 - 23:13)
Daniel Landa - Bouře
(25. 1. 2018 - 05:24)
Komentáře ke kapelám:
MAGMARR
(1. 4. 2018 - 22:38)
Progres
(12. 3. 2018 - 18:50)
Lord
(21. 2. 2018 - 08:00)
Jan Plech
(27. 1. 2018 - 10:31)
Atariband
(30. 12. 2017 - 20:11)
Reklama pro vás:
Kytary - přívěsky
Náhodný vtip
Darkont.cz
Betlémy:
Klik Klak:
Metalshop atd.
STOP VOJNĚ!:

Nejnovější kapely
Máte webovky? Vydělávejte.
Máte své webové stránky? Umístěte na nich banner našeho partnerského e-shopu Darkont.cz a vydělávejte. Více info zde.
Antikvariát:
Darkont.cz
Plastelína:

TOPlist