Stríbrné prívesky na Darkont.cz
28. 12. 2011

Discoballs - Rise and Shine

Deska Rise and Shine je druhou deskou pražské party Discoballs, kterou distribuuje Papagájův hlasatel. Stylově se kapela dá zařadit do škatulky ska soul. Já bych to ještě trošku upřesnil tím, že základem všeho je funkově-soulový feeling s výlety do stylu ska.

Co zaujme na první poslech je vynikající dechová sekce, která všemu dává pořádnou šťávu, protože soul, co si budeme namlouvat občas v podání některých kapel nuda. Jediné co mi vadí, ale podotýkám,že to je můj problém, je angličtina. Vím, že angličtina to tomuto stylu patří, je mnohem měkčí než čestina, ale nemůžu si pomoct, když všichni posluchači rozumí textům je to veliké plus. Písničky se pak uchytí v hlavě na první dobrou, prostě rodný jazyk je rodný jazyk, takhle mi trvalo několik poslechů , než mi nahrávka pořádně vlezla pod kůži. Navíc těchto partiček je venku poměrně dost a čeština by byla příjemným odlišením se od masy. Neříkám hned celou desku, ale dva tři vály na zkoušku třeba jako bonus na příští desku. S tímto názorem jsem se setkal často, dělal jsem si takový malý průzkum a ptal jsem se vícero lidí na kapelu a většina reakcí byla Discoballs? Jasně znám , ty jsou moc dobrý, ale kdyby zpívali česky, tak je to mnohem větší pecka. Po hudební stránce tomu není co vytknout, naprosto čistý styl, je vidět, že tento styl hrají opravdu vynikající muzikanti, velice často konzervatoristé.

Nahrávka obsahuje celkem dvanáct válů, z nichž je jeden cover od Lionela Ritchie. Kromě zmíněného coveru je největší peckou alba úvodní Wings a pak song Noo, ale musím říct, že se celkově deska moc příjemně poslouchá jako oddychovka po náročném pracovním dni, naprosto ideální. Jenom musím konstatovat, že přece jenom diskokoulím trošku chybí koule, takový ten drive , co umí opravdu až na vyjímky jenom černoši. Na naší scéně jsou tou světlou výjimkou a opravdu pořádné koule v podobné stylu mají již zmínění J.A.R., potažmo Dan Bárta. Musím ovšem také konstatovat, že živě jsou Koule mnohem větší mazec, než na desce o tom není pochyb.


Resumé? Pokud máte chuť poslechnout si kvalitní tuzemskou kapelu spíše oddechového žánru, sáhněte po Discoballs. Budete spokojeni.

Stránky:
http://discoballs.cz/


Interpret:Discoballs
Album:Rise and Shine
Rok vydání:2010
Seznam skladeb:What Is there to Love
Beat
Queen of Your Soul
Music Star
How do You Feel
Troubles and Sorrow
Wrong Way Out
Wings
Place Your Hands
Heart of Stone
Noooo
12 Difficult


Autor článku: Pigeon

Darkont.cz

Komentáře:

31. 1. 2012 13:22
JeryBrno
Sráči, prý nemajo koule, jsi nikdy nebyl na jejich koncertě... pak mluv

 Přidej nový komentář: 
Jméno:  
Text:
Opište pozpátku  
Hlavní menu
Houdek hudební nástroje - internetový a kamenný obchod
Vyhledávání
NEW komentáře
K magazínu:
Konec Rockmagu?
(15. 2. 2018 - 23:13)
Daniel Landa - Bouře
(25. 1. 2018 - 05:24)
Annabel - rozhovor
(11. 1. 2018 - 23:13)
Ruští Blind Ivy poprvé v ČR!!
(28. 12. 2017 - 07:55)
Komentáře ke kapelám:
Jan Plech
(27. 1. 2018 - 10:31)
Atariband
(30. 12. 2017 - 20:11)
Ortel
(28. 11. 2017 - 20:55)
Kiss Revival Praha - Official
(3. 11. 2017 - 16:14)
3-IRON
(18. 10. 2017 - 07:40)
Reklama pro vás:
Kytary - přívěsky
Náhodný vtip
Darkont.cz
Betlémy:
Klik Klak:
Metalshop atd.
STOP VOJNĚ!:

Nejnovější kapely
Máte webovky? Vydělávejte.
Máte své webové stránky? Umístěte na nich banner našeho partnerského e-shopu Darkont.cz a vydělávejte. Více info zde.
Antikvariát:
Darkont.cz
Plastelína:

TOPlist